• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
termostat k motoru Z18XE
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
patrikac
Monday 27 February 2006 - 09:16:40 Citovat
Host
Zdravim. Podle vsech priznaku mi odesel termostat u Zafiry Z18XE. Nekupovali jste nekdo termostat do tohoto motoru? Kdyz jsem se ptal u Oplu, rekli ze se musi koupit nejen termostat (cca 1700,-) ale i nejaky konektor na cidlo teploty (cca 300,-). Nejak nechapu ten kenektor, neda se treba pouzit z toho staryho termostatu? Anebo nemate nekdo zkusenost s nejakou replikou? Diky, patrikac.
prtka
Monday 27 February 2006 - 11:16:47 Citovat
Host
Neříkali ti náhodou,že musíš koupit termostat i s kolenem...1700 by odpovídalo
patrikac
Monday 27 February 2006 - 11:50:54 Citovat
Host
Termostat pro tenhle motor se udajne prodava jenom jako komplet (tedy dohromady i s kolenem). Zarazil me prave ten konektor...
prtka
Monday 27 February 2006 - 12:14:10 Citovat
Host
konektor vede k čidlu teploty...a to v koleně není...jestli to nemysleli tak ...že je lepší koupit s termem nové čidlo...což si nemyslím ,že je špatné


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Po úno 27 2006, 12:19 ]</span>
Václav GT
Monday 27 February 2006 - 12:36:47 Citovat
Host
V katalogu Odkaz je termostat do tohoto motoru zobrazen s kolenem (tělesem termostatu) i s čidlem teploty dohromady .....
Tom H
Monday 27 February 2006 - 17:08:36 Citovat
Host
Raději kup termostat i s kolenem. Dá se koupit i samotná termostatická vložka (výrobce např. Q+H). Já to tak udělal, vyměnil, zaplatil pár set a potom zjistil, že milý nový termostat netěsní - nesedí hermeticky na sedle v koleni. Pokud koupíš termostat v kompletu s kolenem, jsou vložka i sedlo kolena slícovány a pracují jak mají.
patrikac
Monday 27 February 2006 - 17:52:29 Citovat
Host
Jo, o tomhle problemu jsem tady ve foru uz cetl a chci koupit komplet. Jenom porad nevim, jak je to s tim konektorem, potazmo cidlem teploty...
V patrani jsem postoupil o krucek dale, chytrejsi ale nejsem. V jednom Oplovi me tvrdili, ze k termostatu si musim prikoupit nejaky konektor (nevim jaky). A ve druhem nabizeji komplet termostat vcetne cidla teploty za 1735,- cislo dilu 6038005. Tak nevim, komu verit...
hANES
Monday 27 February 2006 - 18:26:40 Citovat
Host
Já ho kupoval u Opla za 1700kč..Bylo komplet i s čidlem.Mam sice x18xe1 ale mělo by to bej stejný.Ten konektor je určitě nějaká blbost:)
prtka
Monday 27 February 2006 - 19:16:59 Citovat
Host
patrikač...aby jsi tomu rozuměl...zřejmně v tom kolenu je našroubováno čidlo teploty...což jsem nevěděl..většimou bývá pod kolenem...to čidlo se dá přešroubovat ,ale nic nezkazíš ,když ho koupíš i s kolenem nové...konektor je na svazku káblů...ten se nemění...akorát si dej bacha a porovnej ten pokažený s tím co kupuješ...jestli má ten origo dírku na odvzdušnění...pokud orige nemá kup taky bez dírky...neb se ti to bude pomaleji ohřívat...vím o čem mluvím
patrikac
Friday 03 March 2006 - 13:33:52 Citovat
Host
No uz tomu pomalu zacinam rozumet.Doufam...
Udajne se od jiste doby dodava termostat s cidlem teploty, ktere ma jiny konektor nez to puvodni cidlo. Proto je treba koupit i ten konektor a prehodit na kabelu.
Pokud by se dalo do noveho termostatu pouzit puvodni cidlo tak je to dobry.
Diky.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1646 sec,0.1288 z toho dotazů.