• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prevodovka
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mavx20xev
Sunday 19 February 2006 - 15:12:00 Citovat
Host
ahoj.posledni dobou mam problemy s prevodovkou.pri jizde se zarazenym rychlostnim stupnem bez plynu tzv.brzdeni motorem prevodovka zacne hucet.pokud vyradim tak prestane.zatim jsem jen vypustil olej a nasel dost velke spony a dokonce kus zubu.takze me ceka vymena.na co si dat pozor pri nakupu prevodovky?chapu,ze na vrakaci asi nezjistim stav prevodovky,ani ji nijak nezkusim ,coz je celkem risk.daji se koupit i jednotlive kola,nebo jen cela prevodovka?jestli nekdo zna orientacni ceny na vrakacich budu rad i za jakekoliv rady.dik.
Vodník
Sunday 19 February 2006 - 20:55:45 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Normální převodovka se dá normálně vyndat, rozhodit, vyměnit vadné rychlosti, synchrony a tak, a zase spasovat. Není to levné, ale je to spolehlivější, než převodovka z vrakáče, a levnější než nová. Jen to chce šikovnýho opraváře, který si s tím pohraje a vymění opravdu jen to, co je špatně.
JT
Monday 20 February 2006 - 08:37:50 Citovat
Host
Z vrakáče ji nekupuj je to sebevražda. Já v domění že kupuju motor X20XEV jsem koupil 1.8 kerej sem z..vil &|
Zaves to nějakýmu šikovnýmu opravářovi a vyjde tě to laciněji než z toho vrakáče.
Rudo
Saturday 20 October 2007 - 10:28:06 Citovat
Host
Chcel by som vedieť Váš názor.
Po naštartovaní mi za nejaký krátky čas(asi 20- 30 sec.)začne tak cinkať,klepať asi od prevodovky,ale nepravidelne.Počujem to len na volnobeh.Keď zatlačím na spojkový pedál,tak to hneď prestane.Keď púšťam pedál,tak v hornej polohe to "zadrnčí" a potom klepe ďalej.Skúšal som hýbať riadiacou pákou tak v nejakej polohe to prestane,ale musím ju pridržať.Zdá sa mi,že je tam dosť veľká vôľa.Inak s radením som zatiaľ problémy nemal,len ten zvuk ma rozčuľuje a neviem čím to môže byť a ako to odstránim,či je to veľká závada,alebo predzvesť niečoho....a tak ...
Robí to hlavne za studena.Keď prejdem zo 20 km a nechám na volnobeh,tak už to nepočuť.Tak neviem.....Poradte.
Martas_
Saturday 20 October 2007 - 10:34:13 Citovat
Host
Pokud to prestane delat pri vyslapnuti spojky vypada to na lozisko na prevodovce.
Rudo
Thursday 15 November 2007 - 16:43:46 Citovat
Host
Chcel by som vedieť Váš názor.
Po naštartovaní mi za nejaký krátky čas(asi 20- 30 sec.)začne tak cinkať,klepať asi od prevodovky,ale nepravidelne.Počujem to len na volnobeh.Keď zatlačím na spojkový pedál,tak to hneď prestane.Keď púšťam pedál,tak v hornej polohe to "zadrnčí" a potom klepe ďalej.Skúšal som hýbať riadiacou pákou tak v nejakej polohe to prestane,ale musím ju pridržať.Zdá sa mi,že je tam dosť veľká vôľa.Inak s radením som zatiaľ problémy nemal,len ten zvuk ma rozčuľuje a neviem čím to môže byť a ako to odstránim,či je to veľká závada,alebo predzvesť niečoho....a tak ...
Robí to hlavne za studena.Keď prejdem zo 20 km a nechám na volnobeh,tak už to nepočuť.Tak neviem.....Poradte.

Martas_ napsal ...


Pokud to prestane delat pri vyslapnuti spojky vypada to na lozisko na prevodovce.



Prosím Vás ,môžete mi zhruba objasniť čo obnáša výmena ložiska na prevodovke,čo treba všetko rozobrať a vymeniť a koľko to bude asi stáť ? Nebudem to ja vymieňať,ale chcem mať o tom nejaký prehľad.
Motor je to X20DTL a prevodovka F18 .Vectra B.
A ešte či je možné s tým ďalej jazdiť,alebo potreba čím skôr vymeniť.
Vopred vďaka za odpovede.
Martas_
Thursday 15 November 2007 - 16:49:31 Citovat
Host
U diesela to bez demontaze a vytazeni prevodovky ven z auta nepujde. Take pocitej praci v radu 10 hodin i svepomocne.
Lhex
Thursday 15 November 2007 - 17:31:16 Citovat
Host
Martas je odborník, jestli si je jistý ložiskem převodovky, tak to bude ložisko, já bych řekl že to je něco v převodovce... Otázka jestli se tím teď vážně zabývat a opravovat. Různé zvuky a horší řazení zastudena jsem u všech aut vždycky bral jako důkaz, že v převodovce ještě je aspoň nějaký olej (který je zastudena hustý)! A že těch zvuků třeba u favorita bylo...
Martas_
Thursday 15 November 2007 - 17:39:27 Citovat
Host
Ja napsal ze to na nej vypada, ne ze to urcite je, samozrejme pokud to prestane pri vyslapnuty spojce je to v prevodovce, ale radit mu jde normalne takze sice to muze byt opravdu celkem cokoliv, ale obvykle jsou tohle priznaky loziska na skrini ... Zvuky se po internetu dost blbe diagnostikuji.

Za 3 nedele nikdo dalsi nez nazor neprojevil, tazke nasledoval dotaz co obnasi demontaz prevodovky resp. loziska. Kazdopadne at je to co je to bez demontaze prevodovky se to neobejde.
KopA
Thursday 15 November 2007 - 19:15:45 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Rudo neres to a jezdi dal. Uvedom si ze nemas nove auto a jak auto starne tak tech zvuku bude pribyvat.
Az se neco vysype tak je na case opravovat. Tot moje nynejsi filozofie. Drive jsem taky resil kdejakou kravinu (pazvuky) ale nema to prilis velky prinos.

Me taky prevodovka trochu vrci hlavne na 4ku. Je to tim ze je na tuto rychlost proste za ty roky vyjeta (taky na ni jezdim nejvice). Kdyz pridrzim radici paku tak to prestane - budu ji snad drzet furt? jisteze ne.
Ted se pridalo takovy zahuceni pri rozjezdu kdyz je rano vse studeny. Neresim. Jen vim ze se pridala spojka nebo jeji lozisko.

Proste pouzivanim se veci opotrebovavaji, tim vznikaji vetsi vule a ruzne pazvuky. Az nastane cas kdy to bude vsechno v loji a kdyz bude kastle OK tak necham udelat generalku motoru, prevodovky a podvozku a auto bude zase jako za mlada. _;

P.S. ono se taky spatne hleda a opravuje neco co neni uplne rozbity. Taky by ti vymena loziska nemusela pazvuk vyresit.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1844 sec,0.1420 z toho dotazů.