• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
plastová lišta
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Karlos
Sunday 22 January 2006 - 19:59:52 Citovat
Host
Ahoj, mám problém. dnes ráno jsem přišel k autu a nesli mi otevřít dveře z důvodu pokroucení plastové ochrané lišty na předních dveřích.asi z mrazu. v předu se zkroutila a odlepila tudíž při otevření nezajede pod blatník ale zasekne dveře. Nevíte někdo jestli je přilepená nebo nacvaknutá v nějakých dirkách. všiml jsem si že pod ní vede nějaký plech. taková kravina ale dokáže nasr...
Karlos
Sunday 22 January 2006 - 20:08:58 Citovat
Host
oprava: je to omega B rv 97
RBr
Sunday 22 January 2006 - 20:15:33 Citovat
Host
Pokud to máš origo, tak je zasunutá do takové plechové kolejničky. Ta je nalepená na dveřích.
Mně jedna chyběla, kolejničku jsem odřízl, na v
rakáči koupil lištu a tu nalepil oboustraně lepící páskou(kvalitní !) . Drží v horku a mrazu
Pozor na tu pásku, nejdřéve jsem tam dal běžně koupenou, a v teple to odpadlo. Pak jsem koupil dražší pásku, v obchodě s barvami, s určením právě na takovéto aplikace.
Jen v těch mrazech s tím asi neuděláš nic. Možná to bude nejlepší opatrně strhnout a po oteplení opravit.
JardaB
Sunday 22 January 2006 - 20:15:37 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Myslim, ze se to jako ND prodava s tim plechem a lepici vrstvou, jsou tam nejake diry na presne usazeni. Ja s tim mel taky problem, ale v lete, tak to nezabranilo otevreni dveri ale lista se dojebala o zadni dvere. Tak jsem to nejak zformoval horkovzdusnou pistoli a prilepil chemoprenem, zatim OK. Ale v -20stC to bude docela problem _rendek. Mozna to zatepla pujde nejak sundat i z toho plechu, ale je otazka jestli i nasadit...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
RBr
Sunday 22 January 2006 - 20:19:17 Citovat
Host
Řekl bych, že jednou sundanou lištu z plechu už nenasadíš. Asi ji nedokážeš sundat bez poškození.
lubter
Monday 23 January 2006 - 08:16:01 Citovat
Host
Koukám,že to ještě nikdo pořádně nedělal.Tak ta černá plastová lišta je je za tepla nalisovaná na plechové liště a na té jsou osazeny u předních dveří plastové příchytky ,které jsou namáčknuté do dveří.Po obou okrajích lišty je oboustraná samolepící páska , tak že ta lišta na dveřích drží za ty plastový příchytky a zároveň okraje jsou přilepeny tou páskou.Při demontáži ji musíš po obou starnách odříznout nožem,pak zastrčíš široký plochý šroubovák (čím širší tím lepší) v místech těch příchytek,a opatrně odpáčíš.Na předních dveřích se dají znovu použít.
Ale v žádným případě to nedělej za mrazu , jinak ti to všechno popraská.Chce to dělat tak při 20 stupních.
Jinak když se ti oddělí časem ta plastová lišta od plechový, nic s tím neuděláš,nejde to nijak přilepit a bez toho plechu to na dveře nepřilepíš,protože ten plast je tvarovanej.
Tak hodně stěstí.
Luboš
JardaB
Monday 23 January 2006 - 09:05:47 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Kdyz uz je to tema... vi nekdo co ty listy zhruba stoji? Predpokladam, ze se daji koupit jen u Opela (nebo opla ? )

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
RBr
Monday 23 January 2006 - 09:20:21 Citovat
Host
To lubter - nechci se hádat, origio postup jsi popsal velmi pěkně, ale nemohu souhlasit v jednom:
samotnou plast.lištu přímo na dveře nalepíš (tedy bez toho plechu!) pomocí solidní oboustr.lepící pásky.

Odzkoušeno během celého kalendářního roku.
Samozřejmě pásku musíš nalepit na dvě hrany plast.lišty, které se pak po celé délce lišty dotýkají dveří. Byla to lišta z vrakáče, nepokroucená.

A ještě jednou: drží a drží.


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Po led 23 2006, 10:35 ]</span>
Nomike
Monday 23 January 2006 - 10:06:37 Citovat
Host
Tak tohle jsem si už taky prošel. Přichytit lištu jen oboustrankou (byť sebelepší) nestačí. Plastové čudlíky jednak pomohou trefit správnou pozici, a druhak, až ta oboustranka povolí, lišta se nestratí. Jakákoliv snaha o renovaci zkroucené (i mírně) lišty je marná. Použil jsem všechny nejmodernější Hi-tech techniky a na ho..o. Plech se nedá vyrovnat 100%, zkroucený plast má zatraceně dobrou paměť... Žádná oboustranka ji nepřiměje k poslušnosti. Doporučuji vrakáč + nové křapky + kvalitní oboustranka + dobře vyhřátá garáž min +20st.C.
JohnyT
Monday 23 January 2006 - 19:35:17 Citovat
Host
Zdravím všechny, plasové lišty mám vedle sebe doma , protože omega podlehla novému laku a ilšty jsem musel tím pádem dermontovat a podrobit renovaci. Hrozná práce. Oboustranka odříznot moc nešla, a tudíž jedna lišta podlehla skáze a oddělil jsem plast od plechu. Nic méně plast zůstal rovný a nic nebrání ho bez plechu přilepit zpět. Ptáte se čím? Lepidlo na autoskla v kartuši. V obchodě na autoskla běžná záleřitost za cca 200,-. Drží skvěle za každého počasí bez pož¨kození laku.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2072 sec,0.1540 z toho dotazů.