• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega "C" r.v. 2000
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rob 2
Saturday 07 January 2006 - 20:48:01 Citovat
Host
DTi vyšlo konstrukčně z TD. Má (pochopitelně) jinou hlavu a jiný systém vstřikování paliva. Problém s praskáním hlavy se (údajně) podařilo eliminovat, tzn., že po této stránce je motor spolehlivý. "Spodek" zůstal z TD zachován - velmi slušná životnost. Trochu bych se bál přímého vstřiku - jednotlivé komponenty jsou slušně drahé a citlivé na kvalitu nafty. Vstřikovací tlak je + - 1.200 atm. (nově Bar), čemuž odpovídá titěrný otvor, kterým je nafta vstřikována do válce. Staré vstřikovače měly otevírací tlak 150 atm., což je prakt. o řád méně. Raději se informuj u povolaných, jak to vypadá s poruchovostí. Ford s tím měl dost problémy - od r. 2003 musel vylepšit filtraci paliva.
Rob 2
Saturday 07 January 2006 - 20:52:20 Citovat
Host
Jsem napsal "titěrný otvor", což není pravda. Těch titěrných otvorů je pochopitelně víc.
PepaMB
Saturday 07 January 2006 - 23:00:36 Citovat
Host
X3> No sem na OCR jsem prisel proto, ze jsem si chtel koupit TD... a po tom co jsem si tu precetl jsem dosel k zaveru, ze benzin 2,5 V6 bude nejlepsi a uz ho mam doma. A i kdyz mi to prislo jako blbost, tak musim uznat, ze ti, co tu vychvaluji jeho zvuk maji pravdu! Jinak samozrejme docela jede; tedy proti 2,0. Taky s tim najezdime jen tak 15 tkm rocne (jen jako 2. auto do rodiny), takze do plynu to zatim nepujde. A pokud to chces na 2 roky, tak se Ti plyn nevyplati, ne? Mimochodem na Odkaz se pise, ze ten TD ani nevyvijelo BMW . Zajimava informace.
X3
Saturday 07 January 2006 - 23:51:22 Citovat
Host
Hmm... s tim plynem je to tak: za 2 roky by se urcite nevratil, ale zvedl bych o neco cenu pri prodeji, rozumnej clovek si to spocita... Ja bych se na plyn vykaslal... jenze 2.5 v benzinu bude zrat a nez abych krvacel kazdou chvili u benziny tak do toho radeji na zacatku narvu penize za instalaci a pak na to zapomenu a budu mit radost ze to jezdi levne, papirove maji motory o kterych je rec spotrebu: benzin cca 10-11 a diesel cca 7-8 kombinovane jizdy (PAPIROVE, ne vlastni zkusenost) - ale veril bych tomu... beno i ropa je oboji kolem 30 korun a to je rozdil skoro kilo na 100 kilaku... - sekvencni plyn je bomba, meli jsme to ve fiatu Marea primo od vyrobce a jezdilo to jako drak... to je jiny kafe nez stary instalace ktery se na plyn ani nerozjely...
Vodník
Sunday 08 January 2006 - 09:25:52 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
X3 napsal ...
Tak trosku jsem cmuchal na internetu a vypada to ze 2.5TDI Common Rail ma... podle tohoto clanku

ale je to 2.5 DTI, 24V az tak z roku 2002...


Díky, to je dobrá info. Steigerovi to říkat nebudem, ať si polibí, dovozce jeden autorizovanej!
qpc
Sunday 08 January 2006 - 10:29:03 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
X3 napsal ...
Hmm... s tim plynem je to tak: za 2 roky by se urcite nevratil, ale zvedl bych o neco cenu pri prodeji, rozumnej clovek si to spocita... Ja bych se na plyn vykaslal... jenze 2.5 v benzinu bude zrat a nez abych krvacel kazdou chvili u benziny tak do toho radeji na zacatku narvu penize za instalaci a pak na to zapomenu a budu mit radost ze to jezdi levne, papirove maji motory o kterych je rec spotrebu: benzin cca 10-11 a diesel cca 7-8 kombinovane jizdy (PAPIROVE, ne vlastni zkusenost) - ale veril bych tomu... beno i ropa je oboji kolem 30 korun a to je rozdil skoro kilo na 100 kilaku... - sekvencni plyn je bomba, meli jsme to ve fiatu Marea primo od vyrobce a jezdilo to jako drak... to je jiny kafe nez stary instalace ktery se na plyn ani nerozjely...



...jenom k té spotřebě,mam tenhle motor(2,5V6 a to ještě poštelovanej ),sice v B vectře,ale umim s nim při normální jízdě jezdit za 9l/100,přes průměr 11,5 jsem se ještě nedostal..,nevim jak je na tom majitel,ale s 1,816 v jsem též jezdilk 9l,takže 9 nebo 11 už mě ani tolik netrápí a to rozhodně nejsem ,,movitej,,..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1972 sec,0.1555 z toho dotazů.