• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Help - please - neznámá součástka - X20XEV
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Zdenek
Sunday 21 November 2004 - 08:48:46
Host
Ahojte, tak jsem včera zaslepil EGR. Teda takhle nedostupné umístění, příątě bych si to rozmyslel! Navíc jsem se opřel loktem, kde jsem neměl a rozlomil jsem nějakou součástku ( pořád statný junák ). Auto jezdí, nicméně svítí kontrolka motoru, a při otočení klíčkem to lehce bouchne - jakoby lupne v reproduktoru. No, jsem trdlo a neąika, nicméně bych poprosil o radu (y).
Jednak co by to mohlo být za součástku ? malý černý váleček cca 5 cm dlouhý, na konci obdélníková ploąka do které vede konektor a do válečku připojeny dvě tenoučké trubičky. Vevnitř je asi nějaký motůrek, byly utrľené drátky, pokusil jsem se je zapájet ale asi neúspěąně. Tak co mám vlastně shánět??
Event. - dají se i na Omeze nějak vypípat závady a jak? ? co je to za součástku ? event. jestli není závada přímo v zaslepení EGRu ??
A je s tím moľno dál jezdit bez následků?? ®ena musí v Ut za tchyní a potřebuje auto -cca 100 km tam. A do té doby to asi nedám dohromady.
Dík za pomoc.
Zdenek
NIO
Sunday 21 November 2004 - 13:37:12
Host
nejspis by to podle toho skvelyho popisu mohl byt ventil sekundarniho vzduchu, ale napis mi mejla a ja ti poslu obrazek jestli je to ono.
Email
Anonymous
Sunday 21 November 2004 - 16:06:17
Host
Email je Email . Dík.
Je to záhadný, konektor jsem odpojil a kontrolka motoru přestala svítit, jezdí to celkem dobře, určitě o fous líp. Jen ty lupance do reproduktoru při otáčení klíčkem (poloha II - kntrolky svítí)
Andrej
Tuesday 23 November 2004 - 00:23:56
Host
Bud nejaky podtlakovy solenoid (vcetne i toho ovladani membrany sekund vzduchu), anebo... Modli se aby to nebyl ventil nadrzky s uhlim, mam par zkusenosti s necinnymi solenoidy, a sice ze casem soupe zacne propoustet, a pokud se pak v carbon-kanystru vytvori permanentni podtlak, tak postupne zacnou do motoru litat kousicky (tak 1 -2 mm) uhli.Pro neverici (NIO - mlc ! ) mam v praci par ventilu volnobehu a servomotoru drossel-klapky totalne ucpanych timhle bordelem.
Zdenek
Tuesday 23 November 2004 - 08:29:03
Host
Andrej160.218.40.134 napsal ...
Bud nejaky podtlakovy solenoid (vcetne i toho ovladani membrany sekund vzduchu), anebo... .


Doufám, ľe to bude tahle první varianta, jedna hadička do toho "solenoidu" jde určitě z ventilu sekundárního vzduchu. Ta druhá varianta vypadá jako bych mohl rovnou to auto vrhnout ze srázu.
Díval jsem se včera na různé galerie a nikde jsem tu součástku nenaąel, ani třeba u Liba, který má stejný motor!? Akorát ve Vectře je napříč, zatímco v Omeze, potvora, podél.
Zdenek
Tuesday 23 November 2004 - 20:57:46
Host
Tak jsem navątívil náhradní díly "Zralý" a vypadla mi haąlerka. Je to součást ( nebo také) ventil(u) sekundárního vzduchu a koątuje to jen 1037 Kč (originál). Tak bych se rád zeptal, k čemu taková věc v autě vlastně je a jak moc to pospíchá na výměnu?? Auto, se zdá, bez toho obstojně jezdí a počítač si ani nevąiml, ľe je odpojené??
Dík.Z.
NIO
Tuesday 23 November 2004 - 21:04:41
Host
Andrej160.218.40.134 napsal ...
Bud nejaky podtlakovy solenoid (vcetne i toho ovladani membrany sekund vzduchu), anebo... Modli se aby to nebyl ventil nadrzky s uhlim, mam par zkusenosti s necinnymi solenoidy, a sice ze casem soupe zacne propoustet, a pokud se pak v carbon-kanystru vytvori permanentni podtlak, tak postupne zacnou do motoru litat kousicky (tak 1 -2 mm) uhli.Pro neverici (NIO - mlc ! ) mam v praci par ventilu volnobehu a servomotoru drossel-klapky totalne ucpanych timhle bordelem.



Zdenek
Wednesday 24 November 2004 - 11:01:36
Host
Jsem naprostý amatér v obl. autotechniky ale pochopil jsem Andreje tak, ľe buď je to solenoid od ventilu sek. vzduchu, coľ asi je, anebo je to solenoid ventilu nadrzky s uhlim
a teprve to je pak ąpatně ??
Na internetu toho moc není, nicméně jsem z toho pochopil, ľe ventil sekundárního vzduchu v podstatě souvisí s EGRem, pokud je EGR zaslepenej, pak je snad i tenhle ventil na nic. Nebo ne?


Andrej
Wednesday 24 November 2004 - 13:09:32
Host
S tim uhlim - myslel jsem to tak ze neni dobry napad se na to vyprdnout a nic nedelat - pac casem by se to vymstilo. Sekundarni vzduch s EGR nesouvisi, je to system nuceneho nasavani cerstveho vzduchu do vyfuku po studenem startu - aby zbytky benzinu ve vyfuk. plynech mohly horet ve vyfukovem potrubi, dela se to jen a pouze pro rychlejsi rozehrati telesa katalyzatoru.
Zdenek
Thursday 25 November 2004 - 08:57:23
Host
Aha, tak takhle, jsem říkal, ľe jsem přes auta trochu retardovanej.
Původní příspěvek jsem psal ve stressu z toho zda s tím autem můľu vůbec ujet pár kilometrů. Plánuju, ľe během několika dní to dám ( ev. nechám dát) zase do pořádku.
Dá se nějakým způsobem ověřit funkce toho ventilu?? Zkusím asi nejdřív vrakáč nebo to jeątě přeletovat.
Díky za pomoc.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1430 sec,0.1126 z toho dotazů.