• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej v převodovce
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Irco
Monday 28 November 2005 - 18:55:55 Citovat
Host
Ciao všem, když jsem od jednoho týpka kupoval VB 1996 1,6 8V doporučoval mi vyměnit olej v převodovce, nikde ale není výpustný šroub a v Oplu mi řekli, že se v převodovce VB olej nemění. Jinde jsem ale četl, že si to borec na nějakým jiným autě vycucl tam kde se olej napouští. Mám měnit nebo ne ? Najeto 130.000km
JardaB
Monday 28 November 2005 - 20:29:27 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jestli jde blbe radit, tak bych ho vymenil, ja to udelal a prevodovka na OB je jako nova.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Vodník
Tuesday 29 November 2005 - 07:51:24 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
No jo, JardoB, ale jak, ježíšmarijá jak?! A kolik oleje se do převodovky OB vejde?
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út lis 29 2005, 07:52 ]</span>
host 2
Tuesday 29 November 2005 - 08:30:40 Citovat
Host
Dle manuálu by tam mělo být cca 3,5 litrů oleje.
riwal
Tuesday 29 November 2005 - 08:42:09 Citovat
Host
Převodovka má skutečně celoživotní náplň oleje. Pokud vzejde potřeba olej měnit - teď mě kromě úniku nenapadá proč, tak bych to skutečně nechal na odborníka - nová převodovka nebo její generálka je opravdu mastná sranda.
Převodovky jsou dnes tak dělaný a proto ani nemají výpustný šroub, jediná možnost je odsát odvětrávacím otvorem (nalejvacím). Naplnění se koltroluje měrkou na olej v motoru, ale musí se vědět jak jí tam vrazit (pod jakým úhlem) a hlavně kam až má hladina sahat - proto radím, zbytečně neblbnout, není to šáde 120 a nebo to necha na odborníka, kterej ví co dělá.
Palic
Tuesday 29 November 2005 - 09:00:07 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
no ja jsem na VB povolil spodni viko na prevodofce a olej vypustil (musel jsem ho sundat kvuli levy poose, jinak bych ji ven nedostal), a u zralyho jsem koupil origo ople olej, koupil jsem dva litry, prej to je napln tak jsem je tam nalil a to tak ze jsem vzal trychtyrek a kus hadicky.......... hadicku jsem zasunul do odvetravaciho otvoru a trychtyrek vedle (hadicku proto aby mel kudy unikat vzduch) a do trychtyre jsem pak lil olej......... origo opel je takovej cervenej a docela ritkej........... litrovka stala asi 200,-

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Matias
Thursday 29 December 2005 - 20:39:04 Citovat
Host
No a změnilo se něco? Na řazení a tak. Mě to občas hůř řadí, ale teď je zima, tak uvidíme co to udělá v létě. jinak bych to taky vyměnil, Nebo bych tam dal tu pastu na ůdržbu, dával jsem jí do megana a pomohlo to.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1390 sec,0.1054 z toho dotazů.