• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Oranľová bestie
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
riwal
Thursday 12 August 2004 - 07:42:05
Host
Tak včera podruhé zasebou se mi rozsítila kontrolka diagnostiky. Předevčírem porvé to bylo po zastaávce v krámě, motor byl nadprůměrně ohřátý (po vypnutí motoru běľel větrák) po půlhodině jsem ho natočil a uľ zůstala svítit. Ujel jsem asi 1km do jiného krámu a po 1/4 hodině jsem nastartoval a normálně zhasla. Včera to mělo podobný průběh, po deląí jízdě po Praze, opět motor dost ohřátý, jsem na chvíli zastavil (5min) a po nastartování opět zůstala svítit. Zkouąel jsem to potom jeątě kdyľ auto stálo asi 1 a 1/2 hodiny a svítila furt. Dnes ráno opět normálně zhasla jako by nic.
Večer jsem se objednal k Srbovi na diagnostiku, ale nic víc, protoľe nemaj čas akorát mi snad řeknou jestli s tím můľu jezdit dál abych nic nezničil, ale obávám se, ľe kdyľ tam přijedu a nebude svítit ta bestie, tak nic nenajdou a akorát vyhodím litr za diagnostiku.
Vąechny zkuąenosti a moudra sem, díky moc
Anonymous
Thursday 12 August 2004 - 10:31:52
Host
Typnul bych to na počínající smrt čidla otáček klikového hřídele.Takhle nějak se to projevuje.Navíc se to jeątě projevuje tím, ľe kdyľ se rosvítí při jízdě tak vteřinku před tím to s autem nepatrně cukne.Po té co vypneą motor a znova nastartujeą kontrolka zhasne a nahodile se zase roľne aby ti otraávila zbytek jízdy.To čidlo ůdajně odchází protoľe se mu časem diky teplu zvyąuje odpor a pak občas zapomene poslat signál k řídící jednotce.Prostě rychleji stárne.Je to jedno s nejčastěji měněných čidel.Jinak napią příątě co máą za káru.Typů Vecter je jak víą mraky.Mě tohle vyváděla Vectra B 2.0.16V.U áčkové si uľ pomalu ani nevzpomínám kde ta kontrolka byla.
riwal
Thursday 12 August 2004 - 10:36:41
Host
Sorry, ľe jsem to neuved, káru mám v profilu (kliknout na muj nick), tak jsem to bral jako samozřejmé. VeBe 1.8 16V r. 97 X18XE. U mě se to rosvítí hned po nastartování po krátké zastávce. díky
riwal
Friday 13 August 2004 - 07:18:53
Host
Rozsudek zní - čidlo vačky. Cena čidla u Srby 3200,-
malajizva
Friday 13 August 2004 - 08:20:25
Host
Hele, znamena to, ze vacka je v poradku a je rozbity pouze jeji cidlo ktery ma hlidat jestli je vacka v poradku? &|
riwal
Friday 13 August 2004 - 08:25:57
Host
Doufám, protoľe se to projevuje kdyľ je motor naprůměrně zahřátej, coľ v těch vedrech po Praze sahara běľí furt a pak ho na chvíli odstavíą - teplo se po haubnou nakumuluje a čidlo hlásí chybu. Asi je zastárlý a teplotou mění elektrický vlastnosti a řídící jednotce nakecává kraviny.
riwal
Friday 13 August 2004 - 14:03:17
Host
Takľe pánové, jak jsem psal uľ do chat-boxu, byly to zoxidované kontakty na čidle vačky a vachrlatej konektor. Jeątě mě čeká pro jistotu čidlo klikovky, ale to uľ je brnkačka. Zatím, »uk,»uk,»uk oranľová bestie nesvítí.
riwal
Tuesday 17 August 2004 - 07:03:23
Host
Takľe pánové a dámy, doufám, ľe podávám konečnou zprávu o stavu mých čidel .
Nakonec to bylo čidlo na klice, i kdyľ diagnostika ukazovala na vačku. Pouze s vačkovym čidlem to ąlo natočit, ale pouze s klikovym ne. Tak jsem resp. Andrej vyměnil obě a zatím vąe vypadá OK. Ty čidla jsou fakt vopruz a jeątě k tomu drahej - vačkový 3200,- a klika 2800,-. Jeątě, ľe jsem díky Andrejovi nemusel takový prachy vysolit.
Kulich
Tuesday 17 August 2004 - 08:39:19
Host
Taky jsem měl podobný problém a SRBA to vyřeąil výměnou vačkovýho čidla za 3800,- i s prací , no nářez. Jo a to mi řekli, ľe časem bude potřeba vyměnit i klikový čidlo Na kolik Tě to vyąlo u "mistra" Andreje Asi levněji, co?
riwal
Tuesday 17 August 2004 - 08:55:18
Host
Nechci prozrazovat Andrejovy ceny, ale řekněme, ľe u Srby by výměna obou čidel i s prací stála 7000,-, tak musím říct, ľe mě to vyąlo výrazně levnějc.
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1416 sec,0.1062 z toho dotazů.