• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Třepání auta
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Friday 18 November 2005 - 07:23:56 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Šišatá kola!!!!
Něco podobného jsem řešil letos.
Na jarní sraz do Mýta jsem měl při 125 km/hod. vibrace volantu do stran - nechal jsem to vyvážit a přestalo to.
Zati se ale při 95-98 Km/hod. ozvaly vibrace auta - předek jakoby začal poskakovat.
Teď jsem přezul na zimní pneu a přestalo to!
Jediné co by mohlo pomoci je, že se kola vypustí, stáhnou z ráfků, provede se kontrola vnitřku a pokud budou v pořádku, tak znovu nasadit a pomalu nafukovat a bouchat s kolem o zem tak, aby si lem v plášti sedl rovnoměrně.
Pak by také mohlo pomoci zkontrolovat vystředění kola na nábě - zejména odstranit jemným smirkem případnou rez a jemně nábu máznout, aby tolik nerezla - nába totiž vystřeďuje přesně kolo. Nikoliv šrouby.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Václav GT
Friday 18 November 2005 - 07:58:14 Citovat
Host
Špatná kostra pneumatiky-šišatá kola, jak píše Yper-to by také mohla být jedna z příčin.
S nadsázkou se říká, že vyvážit se dá i trojhranné kolo, ale jezdit se na něm nedá. To znamená, že pouhé samotné vyvážení nestačí. Jestli je kolo "šišaté" (špatná kostrra-korpus-pneumatiky) poznáš i sám doma. Nadzvedni auto a pomalu otáčej kolem. Sleduj přitom povrch běhounu - obvod kola, po kterém se pneu jinak odvaluje po vozovce. Někdy se až divím, co ta pneumatika dokáže udělat. A že by na to přeci přišli při vyvažování? Všude ne, někdy je to o tom namlátit tam nějak závaží, zinkasovat peníze a vystřelit zákazníka z provozovny.
mirek
Friday 18 November 2005 - 10:40:24 Citovat
Host
Měl jsem podobný problém, auto při určité rychlosti na letních pneu vibrovalo. Se zimním obutím bylo vše v pořádku. Letní pneu několikrát převažovány i na mobilní vyvyžovačce, nepomohlo. Pak jsem se naštval a na doporučení majitele pneuservisu jsem vyměnil pneu a ejhle vše v pořádku. Závěr špatné pneu, pravděpodobně kostra. Pro informaci špatné pneu byly Continental Contact EP, výměna na Michellin Energy.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1648 sec,0.1319 z toho dotazů.