• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Astra G 1.6 a sportovni filtr sani
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
beavis
Tuesday 04 October 2005 - 20:01:43 Citovat
Host
Cau oplaci. Mam dotaz jestli lze na Astru G 1.6 16V (X16XEL) namontovat sportovni filtr sani. Nebude to delat neplechu? Aby nebyla zmatena vaha vzduchu apod.
Dikys beavis
Bad.Man
Wednesday 05 October 2005 - 08:56:44 Citovat
Host
Lze .... a neplechu .... je otázka co si pod tim představuješ .... váha zmatená nebude .... víc vzduchu - ŘJ nadávkuje víc benzínu ..... ale ten rozdíl je tak neznatelnej že ani nevim co od toho očekáváš ..... na slibovanejch několik koní navíc rovnou zapomeň ..... navíc pokud to bude přímej kit tak mu udělej přívod studenýho vzduchu .....
Měl jsem přémej kit na C20XE (VeA 2,0 16V 150PS) a rozdíl jsem absolutně nepoznal a už bych to na auto nedal ..... jedinej přínos je, že podle dnešních českejch měřítek tuningu to dooost hustě vypadá a je to prostě cool ..... to je asi tak všecko .....
prtka
Wednesday 05 October 2005 - 09:12:52 Citovat
Host
Ještě bych doplnil Bada.Já ho na tomto motoru mám.Na váhu vzduchu to mít vliv nebude neb X16XEL žádnou nemá aspoň si myslím,Nějaký koník ti to přidá,ale poznáš to jen když připojíš soft v praxi nikoli jak psal Bad.Akorát v interiéru je větší kravál ,takové brumlání
Anonymní
Wednesday 05 October 2005 - 10:15:52 Citovat
Host
prtka. zdravím tě , asi se odkloním od tématu , já mám taky Astru s motorem x16XEL jako ty . Slyším na něj jen to nejhorší , nepovedenej motor, olejožrout a podobně. Ty máš asi určitě větší zkušenosti. Má ten motor nějaké klady?. Já osobně jsem s tím spokojen až na tu spotřebu oleje 1/4000 km. Před Astrou jsem měl BMW 320i rv. 85 najeto 250000 km. podle tachometru.a žral 1/1000 Jinak si motorek X16XEL u Astry přede jako vino. Čau Jarda.
beavis
Wednesday 05 October 2005 - 11:09:05 Citovat
Host
Diky za info. Myslel jsem ale ze vahu X16XEL ma. Mam za to ze se nachazi hned za airboxem smerem k motoru. Nebo je tomu jinak?
Kdyz jste odskocili ke skvelym vlasnostem tohohle motoru, tak se ho musim zastat:-) Me olej nezere a vubec sem s nim max. spokojenej. A to ma najeto 133 tis. Ale asi je v tom jak s nim kdy kdo zachazel apod.
prtka
Wednesday 05 October 2005 - 11:46:52 Citovat
Host
Za boxem je čidlo teploty nasávaného vzduchu a váha vzduchu je vlastně, průtokoměr vzduchu,aspoň si to myslím.Jinak X16XEL je jiný např u VeBE a u ASTRY G,ale abych řekl pravdu nevím jaký je u Astry F ,možná stéjný jak u Vectry.Ten u Gčka by měl být o něco lepší aspoň jsem to někde četl..ještě ,že mě neslyší Nio třeba by mě vyvedl z omylu ale to je jedno,1l/4000 je super neřeš to,mezi výměnou 2x doliješ není to taková finanční hrůza.Moje poznatky jsou takové,že pokud se o ten motor staral někdo předemnou a já mu taky neubližuju,tak není co řešit a i X16XEL bude sloužit, s motorem jsem neměl jediný problém,vyčistil jsem krokáč ,spíš z nudy,Egr,nezaslepoval jsem neb mi nic neblbne,vyměnil motorek u klapy vnitřního okruhu,opravil jeden zámek zadních dveří a opravil kontakt u u jednoho čidla(zaoxidované)..s motorem jsem nic neměl.Jo a ještě se mi rozsvítily airbagy ,což mi v Oplu za darmo nahodili.
Anonymní
Wednesday 05 October 2005 - 13:53:14 Citovat
Host
prtka: taky mám ten motor rád, a věř mě nebo ne dám mu co potřebuje. Od čistoty až po výměnu oleje.I když tal leju 5W40, kterej se může měnit po 15.000 , já ho měním po 10.000. Když se mě neco nezdá zavolám NIOvi a on mě ochotně poradí. Jarda.
K-P
Wednesday 05 October 2005 - 20:17:07 Citovat
Host
Jenom taková doplňující informace jak poznat váhu.
Odkaz
Bad.Man
Thursday 06 October 2005 - 10:12:06 Citovat
Host
Je to podle motoru .... některý maj váhu a jiný průtokovej senzor (tušim na principu zahřejvání a odporu nějakýho drátu .... ale nejsem si jistej) každopádně filtr nebude mít vliv na funkci (ani vrchního agronoma )
Jirka
Tuesday 18 April 2006 - 12:46:44 Citovat
Host
Čau lidi, mám x16xel v astře F a říkam přímej filtr nedávat, nemá to cenu,muselo by se předělat komplet sání až ke vstřikovačům.Mě se osvědčilo náporové sání rourou prům.70mm z otvoru v masce mam tahokov do orig.airboxu,kterej jsem zprůchodnil odstraněním těch nesmyslů vevnitř co jdou vyndat.Pokud je to těsný tak při 160km h je v airboxu prý přetlak až 0,2atmosféry,což je dost slušný,jede to super Jirka ?lola

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1963 sec,0.1509 z toho dotazů.