• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kolísání výkonu 2,5TD
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
©emík
Sunday 08 August 2004 - 20:56:43
Host
Zdravím vąechny tady na poradně.

Vyskytl se mi problém na mém 2,5TD. Projevuje se zejména při jízdě do kopce, kdy jde motor do tahu, např. na trojku se rozjíľdí aľ asi do 2300otáček a pak jako kdyľ uberu plyn a dál nejde, zbytek vyjede konstantní rychlostí, odpovídající těmto otáčkám. Kdyľ odřadím a roztočím motor, tak potom uľ mohu zase zařadit výą a motor jede skoro normálně. Je pravda, ľe v poslední době jsem měl pocit celkově niľąího výkonu ale připisoval jsem to moľná horąí naftě, protoľe jsem asi před 10ti dny bral naftu u Benziny a následně to auto jelo jako blesk. Ale teď se to mění skokově. Stavěl jsem se na diagnostice a v registru byla hláąka "mnoľství vstřikovaného paliva mimo rozsah". Doufám ľe to reprodukuji správně. Jo a náběh tlaku turba je prý OK.
Auto mám od zimy, má najeto asi 105000.
Zatím jsem jezdil na benzin tak nevím na co se zaměřit nejdříve.
Za porady předem děkuji.

©emík
landis
Monday 09 August 2004 - 07:40:06
Host
Měl jsem něco podobnýho, kdyľ se motor vytočil na vyąąí otáčky a potřeboval víc nafty tak začal cukat a vůbec netáhnul. Stačilo vyměnit palivový filtr a vąe bylo o.k.
©emík
Wednesday 01 September 2004 - 22:25:35
Host
Zdravím vąechny

tak jsem s problémem o kousek pokročil. To kolísání výkonu je moľná způsobeno omezením řídící jednotkou. Motor docela hulí, v nízkých otáčkách táhne jak blázen ale nechce se mu moc nad 3500ot (alespoň na 5ku, max cca 160). Chyba je vľdy zaznamenána stejně. Dnes jsem nechal jeątě změřit mnoľsví vstřik. paliva a jde ho tam moc. Nevím jednotky ale na volnoběh 10,5 místo 2,5 a při 2500ot. 11,5 místo 6,2 asi mg. Pak to nemá hulit. Ale zase to skvěle startuje za tepla.... A teď otázka: Je to čerpadlem, nebo to můľe ovlivňovat např. váha vzduchu, řídící vstřik apod.???
Jakou maximální hodnotu vzduchu má dávat váha???
Nemáte někdo tabulku hodnot co to má vąechno mít???

Dík za odpovědi
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1462 sec,0.1186 z toho dotazů.