• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Liąta u prahů
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Track
Sunday 12 June 2005 - 10:47:19 Citovat
Host
Zdar vąichni,
nevíte někdo, zda a jak se dá sundat ta gumová liąta u prahů ?
A to samé ty plastové liąty na bocích čelního skla.
Tím sundáním myslím "bez poąkození".
Yper
Monday 13 June 2005 - 10:34:21 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak to vím naprosto přesně:
1) u prahů-otevři zadní dveře - tam liąta končí a je zakončena do obla - ve skutečnosti je to koncovka a pokud se na ni pozorně podíváą, tak je slepená - je tam vidět svár. Opatrně ji odtrhni - tu gumu - půjde zase zpět nalepit černým silikonem nebo lepem na přední sklo.
Pak uvidíą, ľe profil téhle gumy je tvořen kovovým vnitřkem ve tvaru plochého sevřeného "U". Tohle kovové dělá to, ľe celá liąta drľí na trnech, které vyčnívají z prahů (a taky reznou - ale hlavně korodují vy "tupci"). Trny jsou vdálené cca 20-30 cm od sebe. Je dobré na ty první od zadu, nejprve stříknout odkrytým koncem liąty nejprve silikon. Pak si vem úzký kalený ąroubovák a namotej na něj trochu izolačky nebo hadru a vstrč ho do toho odkrytého konce a mírně zapáč směrem k sobě. Nejprve to asi nepůjde, ale pak to povolí. Jak mile první trn odskočí, tak pouľij plastovou stěrku(ąkrabku) jako páčidlo a nasazuj ji vľdy do vzniklé mezery odshora - dávej pozor, abys kovový vnitřek liąty nezprohýbal - jinak ji můľeą celou vyhodit - narovnat jen tak nejde. Mně se podařilo obě liąty sejmout bez poąkození.
2) Liąty na boku čelního skla jsou naraľené na límcovém sváru předního sloupku. Podobné jako první typy plovoucích podlah - pero/dráľka. Pero je sloupek a dráľku má liąta. V dráľce je z jedné strany gumová ľaluzie a z druhé takový lep - ideální je ji odtrhnout směrem odspoda, protoľe nahoře je dráľka liąty uvnitř zesílena kovovou samosvornou klipsnou (jako určité druhy zástěrek u kol).
Pod touhle klipsnou to doslova hnije, protoľe ona vľdy poąkodí lak.
Hodně zdaru a neboj se toho.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
fedas
Monday 13 June 2005 - 10:43:08 Citovat
Host
Jasne ,ze jde sundat.Ta lista ma v prurezu tvar takovyho hranatyho C a je nasvaknuta na takovejch hribcich.Podle me je asi nejlepsi tlacit tu listu nahoru a soucasne ten vrsek tahnout od prahu.Pak to cvakne a bud je lista dole nebo praskla .A jeste si myslim,ze je lepsi zacit odzadu,kde to konci tim gumovym zakoncenim a je za co vzit.
A tu listu u okna staci proste vzit a pomalu odtahnout smerem nahoru,je jen nasazena na lemu sloupku.
fedas
Monday 13 June 2005 - 10:50:05 Citovat
Host
furt me tu nekdo otravuje,tak jak koukam,neľ jsem to dopsal tak YPER uľ dávno zareagoval a odpovedel.Moľna ,ľe líp.No mě to ąlo i tak jak jsem napsal.A je pravda ,ľe na aute nemam videt ani kvitko,ale pod tou listou jsem nasel pocatky presne kolem tech trnu .Musim s tim neco delat ,nez to vyleze z pod ty listy &|
Track
Monday 13 June 2005 - 11:42:07 Citovat
Host
Dík za vyčerpávající odpověďi. Taky se chystám na tu rez. Jak psal Fedas, to samý - auto ok, kromě těch prahů, a jeątě pod gumovým těsněním dveří, na té ąikmině u čelního sklad. Tohle asi Helmuti moc nevyřeąili. Jeątě ohledně té liąty u prahů, kdyľ to náhodou poseru, co stojí nová ?

Yper
Monday 13 June 2005 - 12:50:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Fedas:
Hoąku začni co nejdříve, protoľe mně rez lezl aľ ven a teď tam mám okolo těch trnů prohlubně - opravil jsem to, ale nevytmelil, takľe teď musím koupit samolepící laminovací fólii, kterou tam dám na práh a na ní teprve přijde ona liąta. Jeątě uvaľuji o tom, ľe na ty trny navléknu tepelně smrą»ovací buľírku, abych je uchránil aľ tam liątu budu nacvakávat.
2 Track: tak kolik to koątuje tedy nevím, ale vzhledem k cenám za jiné díly (např. ty liąty okolo skla - cena za jednu je min.600 ká, ale spíą 800,-!) to taky bude ranec, takľe se snaľ opatrně - něco to přeci jen snese!, trakľe buď v klídku.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Track
Monday 13 June 2005 - 13:45:59 Citovat
Host
2Yper
Samolepicí laminovací fólie - to neznám, můľeą upřesnit ?
Yper
Monday 13 June 2005 - 14:30:33 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Je to fólie, která se prodává tam, kde se dají koupit ty aranľérské nebo také tzv. grafo fólie, ze kterých se řeľou na plotru reklamní fólie.
Ukazovali mi ji nedávno, ale stojí celkem dost.
Běľný metr, který je ąiroký 1m normální fólie stojí bez DPH 80,-ká, a tohle ve stejné délce i ąíři ale 620,-ká.
Ale tohohle ve skutečnosti potřebujeą třeba jen pruh o délce 20 cm, takľe to pak nemusí být tragédie a můľeą s tím polepit i prahy - namísto rádoby tuningové úpravy v hliníku.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1325 sec,0.1033 z toho dotazů.