• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Chiptuning motoru
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Arnie
Sunday 12 June 2005 - 14:37:48 Citovat
Host
DTH: Odkaz
DTR: Odkaz

anglicky uz kazdej doufam umi
benji
Tuesday 14 June 2005 - 12:14:51 Citovat
Host
Samozřejmě ideální by bylo změřit výkon a moment na brzdě před a po chipu, protoľe větąina chiptuningových firem dává záruku a neuspěly by s obvyklým tvrzením, ľe hodnot se nedosáhlo proto, ľe motor byl před chipem ve ąpatném stavu.
Ale to bohuľel není součástí chiptuningové úpravy, proto kdyby někdo věděl, jak to zařídit, svěřte se.
Jinak u normálně fungujícího motoru tomu nárůstu momentu a výkonu věřím, turbodiesely jsou konstruovány s velkou rezervou. ®ivotnost by se neměla dramaticky sníľit - jak často se vyuľívá plný výkon? Větąinu času se motor fláká na 20-50% svých moľností. Důleľité je, aby turbo bylo absolutně v pořádku, to by odeąlo po chipu jako první vlivem zvýąeného tlaku.
Arnie
Tuesday 14 June 2005 - 12:51:48 Citovat
Host
to Benji: zajed na brzdu a uvidis ze mas minimalne 100kW. Vic nez 110kW po chipu to mit nebude - nikde na netu sem nevidel namereno vic (tech 110kW ma namereno nekolik dalsich tunerskejch firem krome superchips). Zkousel jsem se ptat techniku u Staigera jestli chipovali Y22 a jak to potom jelo, ale nikdo si nevzpomnel ze by tu Y22 delal.Nevim jak tobe ve VeBe, ale me to zrychluje vic nez slusne i bez chipu. Takze s chipovanim zatim vyckavam...
benji
Tuesday 14 June 2005 - 15:30:45 Citovat
Host
2 Arnie: Moľná víc neľ výkon mě zajímá nárůst momentu - Y22DTR je úľasný v tom, ľe zabírá od 1500ot, ale trochu víc momentu by neąkodilo.
Na brzdě jsem nikdy nebyl, takľe nevím, jaký je skutečný výkon, ale na zrychlení si taky stěľovat nemůľu (hlavně ve srovnání s X20DTH mé ľeny).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1322 sec,0.1060 z toho dotazů.