• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Špatné starty OC 2.2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
nebi007
Friday 15 February 2013 - 09:37:33 Citovat
Host
Zdravím Vás, na své OC 2.2 mám občas (zhruba 1x za 15) špatný studený start. Motor déle točí než chytne a pak má nepravidelný chod a někdy uplně chcípne, zvýšení otáček není možné - to chcípne hned. Z výfuku jde hnusný čoud, po lehké ohřátí je všechno v pořádku. Udělá to většinou když mrzne a je vlhko. Jiné starty za studena jsou bezproblému. Co by to mohlo způsobovat? Co všechno vyhodnocuje jednotka při startu? Zkusím se zaměřit na vstupní údaje při těchto špatných startech.
Colommbo
Friday 15 February 2013 - 12:05:36 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Co by mohlo být příčinou honem netuším, ale že nelze zvýšit otáčky a při pokusu o to motor hned zdechne je podle mého tím, že máš el. plynový pedál a el. škrtící klapku - ŘJ registruje, že motor pod startu nejde, jak má a přidání plynu nedovolí...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
nebi007
Monday 18 February 2013 - 08:44:12 Citovat
Host
Plyn přidat jde, ale motor se zakucká a zdechne. Diagnostika žádnou chybu nehlásí. Vozím sebou notes s Op-comem, ale špatný start zatím nenastal.
Ivan..
Monday 18 February 2013 - 12:59:54 Citovat
Host
to mi občas dělá,co to auto mám,tj.víc než 4 roky...vše je přitom Ok....zkrátka se to někdy po startu tak 15 -20 sec hádá,kolísají otáčky,pak se to vzpamatuje a je to ok........a jako zajímavost,nikdy se to nepohádá,když vypnu klimu a je venku suché,může být i mrazivé počasí....15-20 sec vydržím a pak vyrazím jako by se nechumelilo
Colommbo
Monday 18 February 2013 - 14:15:49 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Mno, píšeš, že musí být SUCHÉ počasí, tož to přece CHUMELIT ani nemůže... !_;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
nebi007
Tuesday 26 February 2013 - 10:08:56 Citovat
Host
Tak po dlouhé době jsem měl znovu špatný start, tentokrát to bylo na ještě teplém motoru. Vůbec se mi nepodařilo nastartovat a diagnostiku jsem neměl po ruce. Po dlouhých pokusech o nastartování jsem odpojil teplotní čidlo a motor po chvilce točení chytnul a běžel jak hodinky. Poté jsem čidlo zapojil a je zase všechno v pořádku. Nejspíše bude na vině odcházející čidlo teploty.
nebi007
Saturday 30 March 2013 - 19:00:26 Citovat
Host
Tak u OC 2.2 se situace výrazně zhoršila, nyní mám veškeré studené starty špatné Motor chytí ale jakmile chci přidat má nepravidelný chod a většinou chcípne. Pokud ji nechám mírně prohřát (2-3 min) na volnoběh (občas chcípne i na volnoběh) pak je všechno v pořádku, motor lze vytočit a mohu odjet, jinak není možné se hnout z místa. Když je omega prohřátá tak startuje i jezdí perfektně. Diagnostika bez chyb, nové svíčky, škrtící klapka vyčištěna. Teplotní čidlo podle hodnot diagnostiky funkční. Zkoušel jsem odpojit lambu pak čidlo teploty, nic z toho nemělo vliv. Už si s tím nevím rady
Colommbo
Saturday 30 March 2013 - 19:45:22 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Musel jsem dřív po studeném startu nechat motor taky pár minut proběhnout na volnoběh, abych mohl vyjet bez škubání (ale start samotný zcela bez problémů, zato u zahřátého motoru ještě houpaly otáčky volnoběhu) a nakonec vše vyřešila nová váha vzduchu...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
nebi007
Saturday 30 March 2013 - 19:49:27 Citovat
Host
Se samotny startem problem neni, chyta bez problemu. Pokud je motor prohraty tak se vubec zadne problemy neprojevuji.
wisastar
Monday 01 April 2013 - 10:53:43 Citovat
Host
Zamer se na to cidlo teploty, myslim ze tam jsou tri.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1523 sec,0.1203 z toho dotazů.