• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Alternátor
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
OMW
Monday 11 February 2013 - 08:24:20 Citovat
Host
Dobrý den je normální (v pořádku) když my alternátor dobíjí na volnoběh 12,26 V ?
Colommbo
Monday 11 February 2013 - 09:57:44 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Dle mého není. Asi záleží na provedení, ale na volnoběh bez zátěže by měl dávat klidně 14V i víc - u svojí Omegy naměřím cca 14,4V a i otcův Favorit dává zhruba 13,5V...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Martas
Monday 11 February 2013 - 12:28:43 Citovat
Host
Pokud je to bez zapnuti jakychkoliv spotrebicu (zejmena ventialtoru, vyhrivani okna a svatel) tak je to malo ale :

U Astry F (typ auta neuvadis) muze byt alternator Hitachi a ten daval pouze 12,8V ale bez ohledu na zatizeni takze to v pohode dobijelo

Pokud je tam jiny typ muze byt duvodu vice od nizkeho napeti ktere dava samotny alternator (muzou byt treba uz opotrebovane uhliky), prez poskozeny diodovy mustek nebo regulator napeti (coz casto byva v jendom modulu), ale i treba v ukostreni nebo poskozene baterii ktera ma tak velky odber ze uz to alternator neutahne.

Urcite nejrychlejsi a mozna i nejevnejsi to budes mit odvezt k autoeletrikari ktery ti to hned promeri a bude vedet.
omw
Monday 11 February 2013 - 13:12:51 Citovat
Host
No prave ze mam Astru F 1.7 TDS Isuzu takze tam mam ten Hitachi alternator ja ho mel pred par tydny v opravne a tam mi vymenily loziska,regulator a diodovy mustek pak naka ta prace stalo me to 2700 ja uz sem tam jednou po oprave byl ze mi to nedobiji on si to tam nechal po dvou dnech mi volal a rekl mi ze je to tim ze mi neprestavaj zhavit svicky ze to ma velky odber ze svetlama atd ze kyz po nastartovani vyda pojistku od zhaveni ze je tam 14 V no a ja to rektatovi a on ze je to kravina prej at to privezu ze to zmerime no tak jsem to odvezl a zkouseckou jsem zkusili jestli to prestava zhavit nebo ne no a normalne to dozhavovalo a baterka tay asi na tom neni zrovna nejlip je tostarlie a nedavno sme ji davali na desulfitacni nabijecku tak ted nevim jestli je ten alternator v pohode ze te opravar
omw
Monday 11 February 2013 - 13:18:24 Citovat
Host
nevedel ze tenhle alte. Hitachi to tak ma udelany nevim no mam strach

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2018 sec,0.1718 z toho dotazů.