• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: OSTATNÍ :: Ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vysvětlení dopravní situace (nejen brňáci)
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Richec
Friday 15 June 2012 - 12:45:34 Citovat
VeBe CARAVAN 1.8 16V X18XE Sport r.v.98
Uživatel #1426
Registrován: Wednesday 13 February 2008 - 12:32:04
Příspěvků: 453
Legend napsal ...

Mates: Tak světelné signály jsou nadřazené svislým dopravním značkám a jde jenom o to, jakým způsobem jsou semafory naprogramované. Jestli je podle svislých dopravních značek hlavní silnice vedoucí zleva doprava a vedlejší silnice jsou nahoru a dolů, potom tam musí být značka "dej přednost v jízdě" a zase je situace stejná, jako kdyby na křižovatce nebyly ostrůvky

Jenže, jak jest vidno-zříti, 10 lidí a skoro každej si to vysvětluje jinak Pravda,nakonec jsou 2 skupiny. Jedni si to vyloží podle Tebe a druzí podle matesa.
Asi by to k takovým křižovatkám chtělo manuál !!(a)

VeB Caravan 1,8 16V X18XE 85KW Spotr r.v.12/98
in-line ROLLERBLADE na blbnutí s dcerou
Merida Crossway TSF100 do přírody
Martas
Friday 15 June 2012 - 13:06:01 Citovat
Host
A to se jeste naskyta otazka jestli vubec muzou mit oba ty semafory zaraz zelenou ... podle me by nemely.
Colommbo
Friday 15 June 2012 - 14:27:58 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Kuwa, Mates, já bych snad raději jezdil jinudy... Hlavně dávej majzla, lepčí přibrzdit a počkat (bacha na ty troubící vzadu, brzdi čitelně), ať si nepomačkáš A6 anebo v budoucnu tu černou Astru...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Colommbo
Friday 15 June 2012 - 14:34:06 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Taky ještě záleží na tom, jakou zelenou ten v červeným kruhu má - jestli normální jedno zelený světlo anebo odbočuje na zelenou šipku doleva - pak by měl mít cestu pro odbočení volnou a ze směrů, který by ho mohly ohrozit, by měla svítit červená... Dopravní inženýrství není jednoduchá věc

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Martas
Friday 15 June 2012 - 15:07:09 Citovat
Host
Colommbo napsal ...

Taky ještě záleží na tom, jakou zelenou ten v červeným kruhu má - jestli normální jedno zelený světlo anebo odbočuje na zelenou šipku doleva - pak by měl mít cestu pro odbočení volnou a ze směrů, který by ho mohly ohrozit, by měla svítit červená... Dopravní inženýrství není jednoduchá věc


Je v pruhu kterej je jenom odbocovaci, proto pisu ze by soucasne mit zelenou nemeli.
Colommbo
Friday 15 June 2012 - 20:56:40 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Na tom obrázku to není až tak zcela čitelné, ale domnívám se (i z logiky té křižovatky - pakliže se tedy dá o nějaké logice u této křižovatky vůbec uvažovat), že ten pruh je odbočovací vlevo ale současně i pro jízdu přímo, proto jsem psal o těch dvou možnostech zelené. Možná by to ještě upřesnil Mates nebo někdo jiný, kdo to tam zná...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Wonderboys
Saturday 16 June 2012 - 06:35:55 Citovat
wonderboys

Uživatel #1295
Registrován: Wednesday 24 October 2007 - 06:42:29
Příspěvků: 125
je to tak jak psal colombo,obě vozidla můžou mít zelenou na barevný hudbě,ale červený kroužek musí dát přednost zelenýmu,protože jede v protisměru.Když nejdou semtafory řídí se to podle značek a to že zelený musí dát přednost vozidlům přijíždějícím z leva.A nebo další ,dát si dopředu rám !!(a)a máš přednost skoro pořád __;)
KopA
Saturday 16 June 2012 - 14:18:09 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Ať má křižovatka jakej chce tvar postupuju od svých 17ti následovně:

1. Přijíždím ke křižovatce a rychle zkouknu značky abych byl v obraze.
2. Má semafor ve směru kam chci jet šipky? -> můžu jet a nekoukat (koukám i tak).
3. Semafor nemá šipky -> znamená že mě někdo může křižovat / vjet do cesty = mrknu na značky a řídím se značkama.

Snad bych jen podotknul, že tímto stylem jsem za 15 let co se pohybuji po silnicích ČR, SR, Polska, Německa, Francie atd. nebyl účastníkem dopravní nehody (havaroval jsem zatím 2x do příkopu - vlastní blbostí a vždy v zimě).

Abych byl schopnej odpovědět na Matesův kvíz - Mates až tam pojedeš dej si to v obou vedlejších a napiš sem jaký světla má jak zelený tak červený auto a jestli je nějaká značka na sloupu v místě co začíná ten ostrůvek ve směru červenýho.

Jsou jen 2 varianty.

1. tvoje zelená kdy zelený auto má semafor bez šipek potom musí červený auto pustit se světlama ale bez nemusí - červený auto tady potom může a nemusí mít v semaforu šipku podle toho jestli při světlech jede souběžně jeho protisměr nebo ne. Než projede červený auto křižovatkou a dostane se na dohled zelenýmu tak pár zelenejch aut může jet na hlavní.

2. červená kdy zelený auto má v semaforu šipku když jdou světla tak může jet když nejdou tak jede taky - červený auto tady potom musí mít semafor bez šipky bez ohledu na to jestli jeho protisměr jede souběžně nebo ne.

Zjisti jak je to kompletně značený a budeš vědět správnou odpověď.

Jde tady o to kterou půlku z té vedlejší je potřeba vyprázdnit dřív ve špičce kdy jdou světla.

P.S. domnívám se navíc že by obecně každá křižovatka měla být jezděná a řízená stejně jak se světlama tak bez světel aby nedocházelo ke cvičení / matení místních řidičů co vždy po nějaké době budou jezdit po paměti.

[ Upraveno Saturday 16 June 2012 - 14:38:08 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3013 sec,0.2379 z toho dotazů.