• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
2,5 TD nemá tah
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Vodník
Friday 08 April 2005 - 07:49:39
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Brýden vespolek. Přečetl jsem si u kolegy ze Zafiry, ľe turbo má tah od 2000 ot. V pořádku, moje Omega to taky odspodu ąpatně bere. Ale někdy jako by točila "naprázdno": kdyľ uľ se k těm 2000 dotáhne, očekávaný záběr s tím příjemným zatlačením do sedačky se nedostaví. Naopak, výkon klesá, rychlost taky a na plynový pedál můľu hamtat jak chci - bez účinku (a to uľ můľeme být i na 3000 ot). Podřazení nepomůľe, paradoxně aľ po přeřazení o stupeň výąe a znovu roztočení k těm 2000 se začne chovat sluąně. Tohle nedělá jen v prudkém stoupání nebo vyąąím zatíľení, prostě ji to někdy napadne, ľe teda nepojede. Je to závada, nebo se tak tyhle motory chovají "normálně"? Sbírám s TD své první zkuąenosti, tak díky za zprávu, jak to jezdí vám.
Anonymní
Friday 08 April 2005 - 09:29:49
Host
zeby váha vzduchu?
Ondrej
Vodník
Saturday 09 April 2005 - 15:44:33
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Váha vzduchu je tam nová, Ondro...
Vranoch
Monday 18 April 2005 - 20:30:49
Host
Myslim, ze se tu uz neco podobnyho probiralo. Nerejpal se nekdo v tom EGR ventilu? U naftaku se to ma pry radsi nechat na pokoji. Taky by to mohlo byt ucpane saci potrubi, nebo filtr, ale to by delalo porad. Moje 2.5TD ma velmi citelny zatah od 1800 a tahne bez problemu do 4500 (dal jsem to zatim nezkousel). Nedelal tomu motoru nekdo tuning?

Vranoch
Vodník
Monday 18 April 2005 - 22:48:14
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
EGR je asi jediné, s čím mohu pohnout - tedy zkontrolovat a případně napravit. Dobrý nápad. Sací potrubí jsem nezkoumal, ale jak říkáą, ta chyba by se opakovala častěji nebo stále. Palivový filtr jsem taky nedávno dával měnit. Historii auta neznám, co se toho tuningu týká. Fakt je, ľe uľ asi týden si ten vrtoch zase odpustila. Ten zátah má podobný, jako ta tvoje. Inu co. Oąaháme, co se jeątě oąahat dá a uvidíme. Díky za radu.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1431 sec,0.1158 z toho dotazů.