• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Hluk od podvozku pri 40km/hod
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Wednesday 11 August 2010 - 10:58:03 Citovat
Host
Zdravím všetkých.
Už dlhšiu dobu pozorujem zvýšený hluk od podvozku pri malej rýchlosti.
Najviac je to počuť pri rýchlosti 40km/hod. Zvyšovaním rýchlosti hluk zaniká, pri 60km/hod je málo poznateľný a pri ešte vyšších rýchlostiach postupne zaniká úplne. Cítim to v podlahe, ako keby to bol hluk od zvlnených kotúčov, ale pri brzdení s volantom netrasie. Hluk je stále rovnaký, nezávisí od toho, či je motor v zábere, alebo motorom brzdím, alebo mám vyradenú rýchlosť. Môže sa takto prejavovať kardan, alebo diferenciál? Hluk je prerušovaný v rytme otáčania sa kolies, ako keby bol fakt zvlnený kotúč, ale tie som na pohľad kontroloval, aj predné piestiky a doštičky. Zadné doštičky mám po výmene cca 20 tisíc km, je fakt, že som ich odvtedy nekontroloval, ale takmer vôbec nebrzdím
Hluk od ložísk kolies poznám, nie je to ono. Ručka brzdí, mohla by sa takto prejavovať?
Díky za každý názor.
Valer
Thursday 12 August 2010 - 14:22:47 Citovat
Host
Tipujem to na ojazdené pneumatiky
csala
Thursday 12 August 2010 - 15:23:53 Citovat
Host
Valer napsal ...

Tipujem to na ojazdené pneumatiky

Pneu majú cca 14 mesiacov a 6 mm vzorku.
Zatiaľ mi to vychádza na zadné kotúče, alebo zadretý brzdový piestik vzadu. Cez víkend chcem na to pozrieť. Spotreba je ale OK.
qpc
Thursday 12 August 2010 - 22:25:29 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jestli máš směrové pneumatiky typu GYagle,tak hučej i po náběhu 2tis kilometrůů,taky to můžou být ložiska atd,chtělo by to vysledovat,odkud to jde

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


csala
Friday 13 August 2010 - 08:07:52 Citovat
Host
qpc napsal ...

jestli máš směrové pneumatiky typu GYagle,tak hučej i po náběhu 2tis kilometrůů,taky to můžou být ložiska atd,chtělo by to vysledovat,odkud to jde

Pneu uzivam druhe leto, maju za sebou cca 20 tisic km, ale zacalo to len pred mesiacom, co bolo auto v servise na vymenu cerpadla. Tam po vymene cerpadla auto testovali na vykon a mozno prebrzdili kotuce, ktore sa zvlnili. Lenze volantom v ziadnom rezime jazdy ani pri brzdeni netrasie, takze typujem na zadne brzdy. Je to fakt taky zvuk, ako ked za jazdy postupne zatahujete rucku a bubny su excentricke. Ak je to od zadnej napravy, tak tam sa to bude zistovat tazsie, (kardan, diferencial, bubnove brzdy, kotucove brzdy, loziska, poloosi,...)
Martas
Friday 13 August 2010 - 08:31:32 Citovat
Host
A zkousel si treba otevrit okynka a zjistit jestli to jde odpredu nebo odzadu ?

dohady jestli kdyby to bylo zezadu tak to bude tezsi sou fakt k nicemu.
csala
Friday 13 August 2010 - 12:48:27 Citovat
Host
Martas napsal ...

A zkousel si treba otevrit okynka a zjistit jestli to jde odpredu nebo odzadu ?

dohady jestli kdyby to bylo zezadu tak to bude tezsi sou fakt k nicemu.

No to som skusal s tymi otvorenymi oknami. Mal som aj pomocnika vzadu, ktory sa pocas jazdy premiestnoval zlava doprava a vyklanal sa z okna. Zajtra skusim zodvihnut postupne zadne kolesa a pri nastartovanom motore a zaradenom rychlostnom stupni to roztocim na cca 40km/hod. Mozno na nieco pridem.
Diky.
SAKO
Tuesday 02 November 2010 - 05:02:16 Citovat
Host
Prosim, prisel jsi na neco? Je to u mne stejne, pneu to nejsou, dik.
Ivan....
Tuesday 02 November 2010 - 10:56:15 Citovat
Host
a prohlížel jsi ty pneumatiky?....toto mi kdysi dělala boule na zadním kole,byla zevnitř.....
SAKO
Tuesday 02 November 2010 - 17:21:50 Citovat
Host
Prohlizel a prezul jsem zimaky, je to furt. Je to od leveho zadniho kpla. Loziska jsou nove. Brzdy taky. Kdyz se to zvedne a toci kolem, tak nic. Fakt nevim.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1643 sec,0.1215 z toho dotazů.