• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pneumatiky
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Sup
Friday 22 January 2010 - 00:09:13 Citovat
Uživatel #1465
Registrován: Friday 04 April 2008 - 01:01:29
Příspěvků: 233
Tak zkus těch 150 kilo z z kufru dát pryč a uvidíš. Možná dopředu nepoletíš, ale podle mě ten kopec u baráku v pohodě vyjedeš. Já vozím v kufru Omegy (caravan), kromě pár běžných drobností, "jen" 60 kilo zátěže a během zimy sem zatím neměl problém. Když tu zátěž vyndám, do kopce prakticky nejedu. V tomto ohledu se přikláním k názoru, že čím víc se blížíš k mezní hranici adheze, tím větší vliv má každé kilo a jeho umístění ve voze.
Co se týká doporučení přesné značky, vzorku a rozměru, tak souhlasím s Marťasem, to se jednoznačně správně doporučit nedá. Určitě se však lze řídit obecně platnými doporučeními a zkušenostmi. Na Tvém místě bych si rozebral "zimní" ježdění (město x mimo město x hory ; asfalt x břečka x souvislá vrstva sněhu atd), a snažil bych se koupit pneumatiky podle u mě převládajících podmínek. V případě, že bych celou zimu (nebo její podstatnou část) jezdil po "uklizených" cestách, pak bych při týdenní cestě na hory hodil do kufru řetězy, lopatu a pytlík štěrku a mám vystaráno.

Sup je trpělivý pták.
Plejtvák (Omega B car X25XE)
Stříbrná Sršeň (FIAT Ducato 3.0 D Multijet Modular)
JAK JSEM NA TOM JÁ

A JAK JSME NA TOM SPOLEČNĚ
qpc
Friday 22 January 2010 - 09:26:39 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,ono co člověk,to názor,jedničkou na trhu je asi Michelin,bohužel má i nejvyšší ceny.Dle mého názoru slušné pneu má jak Pirelli,tak Dunlop či Nokian nebo Kleber.Takže bych se asi na tvém místě posadil k internetu,kde do minuty najdeš spousty fundovanejch a kompletních testů pneumatik,všetně vlastností,cen,kilometrového výkonu atd..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Martas
Friday 22 January 2010 - 09:32:42 Citovat
Host
Opet zopakuji co uz jsme rekl dana guma se musi posuzovat na danem aute ....

Nicmene Savy Eskimo 2 i 3 patrily mezi ty vubec nejlepsi v levnejsi kategorii gum. Ja mam Sava eskimo 3 195/65R15 na Vectre a naprosta spokojenost.
csala
Friday 22 January 2010 - 12:36:05 Citovat
Host
Ja chodim na testy pneu sem Odkaz
Milan
Saturday 23 January 2010 - 10:38:17 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Tak jsem koupil pneu.Pirelli P6cinturato 205/55R16 od Pneunet Nový Jičín,jedna za 1725,-.Chci se zeptat,na pneumatikách je červený puntík asi 5mm průměr.Nevíte někdo,co to znamená?Puntík je udělaný barvou,nevím jestli od výrobce nebo od prodejce.
Martas
Saturday 23 January 2010 - 11:39:05 Citovat
Host
Milan napsal ...

Tak jsem koupil pneu.Pirelli P6cinturato 205/55R16 od Pneunet Nový Jičín,jedna za 1725,-.Chci se zeptat,na pneumatikách je červený puntík asi 5mm průměr.Nevíte někdo,co to znamená?Puntík je udělaný barvou,nevím jestli od výrobce nebo od prodejce.


Melo by to byt "nejlehci" misto na gume a ma se tam montovat ventilek ... ale nikdo to tak nedela
nahodny
Monday 11 October 2010 - 17:49:24 Citovat
Host
Chcem sa Vás opýtať,či je veľký prehrešok ak mám na aute dva typy pneumatík ?
Predná náprava jeden typ(Goodyear),zadná druhý typ(Michelin).Samozrejme všetky zimné.Čo vy na to ?
Martas
Monday 11 October 2010 - 18:02:34 Citovat
Host
Presne jak to pises to smi byt. Na jedne ose musi byt stejne gumy a na obou samozrejme stejny rozmer a konstrukce.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2942 sec,0.2208 z toho dotazů.