• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega A Topeni
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
lesak
Wednesday 08 December 2010 - 14:04:24 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Jakube jestli máš radiátor z Kelly (nic proti nim)ale jestli je značky Starline tak se ani nedivím tato značka je neskutečný kvality divím se že se s nimi ještě nikdo nesoudil a že si to dovolí prodávat.Třeba je v radiátoru nějaký grot a omezuje průtoku vody bohužel to bez demontáže nezjistíš a ani na vymontovaném to na 100% nezjistíš.Jediná rada je lidičky nekupujte cokoliv od Starline.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
wisastar
Wednesday 08 December 2010 - 15:23:40 Citovat
Host
U omegy A stredni vydechy u nejake vybavy netopi....
Jakub
Wednesday 08 December 2010 - 17:00:12 Citovat
Host
Radiator od Starline rozhodne nemam,leda by to balily v jinech krabicih, resp. nic v aute od starline nemam,protože to je hrozný bláto.... A jinak mě OA 2.0i r.v.88 stednima pruduchama taky netopi,je tam vstup jen pro stud. vzduch.. ale jinak s tim radiatorem nevim nevim.... musi tam byt ty hadice z motoru v nejakem poradi ? a jeste me napadlo jestli tam treba neni vzduchova bublina kdyz jsem to měl vypusteny, myslim tom jestli se to dokonale odvzdusni kdyz tam naleju novou kapalinu a postupuju podle Etzolda, že nejdřív se odvzdušní čidlo teploty u termostatu a kdyz z něj vytéká voda tak utahnout a povolit hadicku co predehriva sani a az bude voda vytekat i tudy tak je hotvo..... ?
KopA
Wednesday 08 December 2010 - 21:13:51 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Ten postup odvzdušnění se mi zdá dobrej.

Jinak ale bacha na ty hadice od motoru tam můžeš mít problém.
Na originál topení je totiž vyznačen vstup a to ještě podle toho na jaké straně je volant.
Z toho mi vyplývá že záleží na tom kam přivedeš vstup.
Mám pocit co jsem skoušel jedno topení co mám doma že konstrukce je taková divná že když pustím vodu do jedný díry tak teče z druhý proud a když to otočím tak to vytejká dost pomalu.

Je otázka jestli máš nějakou druhovýrobu jestli šli takhle do detailu.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Jakub
Wednesday 08 December 2010 - 21:55:51 Citovat
Host
To se mi zdá jako dobrá připomínka s těma vatupama a výstupama vody... dával jsem tušim za ten radiator asi 1000 kč.... takze to nebude snad nějakej zmetek.... a ty hadice maji jit jak ? mohl by si mi to vyfotit nebo rict která kam... protože jedna jde z kolena kde jsou asi 4 vyhybky.. jedna je do chladiče do spodního otvoru druha jde k pumpě atd atd...
KopA
Friday 10 December 2010 - 18:42:13 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Myslíš nafotit jako hadice v motoru - ty si s tím hýbal?

Napadá mě jeden rychlej test když ti to teď netopí tak jednoduše přehoď (pokud to je fyzicky možný - třeba křížení) hadice na těch trubkách od topení a uvidíš.

Jestli v tom máš guláš tak bych to možná zvládnul zítra natočit - video bude lepší.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Jakub
Saturday 11 December 2010 - 09:32:14 Citovat
Host
No pravě já měl asi před rokem venku všechny hadice co se chladící kapaliny týče.. byly zanesený tak jsem je čistil atd atd... dával jinej radiator a vodní pumpu s rozvody a tak... proastě takovou očistu motoru jestli bys to dokazal nějak šikovně natočit abych se v tom všem vyznal bylo by to fajn.. protože tam mam zmatek v tech všech kolenou co kam vede atd... napadlo mě pak, že jsem si přivezl komplet OA 2.4 i s klimou a přijde mi že tam je stejnej radiator topwni jako v OA 2.0i a ten je original,tak že bych ho tam mohl zkusit šoupnout... kdyby to třeba ten muj novej opravdu dělal a byl to nějakej šunt ..
KopA
Saturday 11 December 2010 - 22:27:32 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Tak tady to je.

Odkaz 1
Odkaz 2

Je to z Omegy r.v. 1991 2.0i 8v 85kW bez klimy
Na druhý straně motoru je nahoře jen tlustá hadice z chladiče k termostatu.

Nevím ale jak to motorem teče jestli to teče dovnitř u termostatu a ven pod altíkem nebo naopak.
Ještě to topení bylo v tom rozvaděči vzduchu pěkně zalepený ze všech stran různým molitanem. Bude důležitý to okolo dost utěsnit (osobně bych volil montážní pěnu) protože jak je to žebrování dost hustý tak skrz to celkem špatně prochází vzduch a když tam bude někde vedle fuka na malíček tak pude všechen proud vzduchu okolo toho výměníku a ne skrz něj.

Ještě jenom pár postřehů - já tím autem nejezdím takže to není moje hodnocení. Středový ofuky netopěj jde z nich pořád studenej vzduch a auto údajně zrovna nějak moc netopí ale zase zima v něm není - co znám řidičku tak když takhle hodnotí tak mě by v tom samým autě bylo pěkný vedro - pokud se nebude měřit teplota teploměrem tak výroky topí / netopí jsou čistě subjektivního charakteru.

[ Upraveno Saturday 11 December 2010 - 22:51:14 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Jakub
Sunday 12 December 2010 - 13:24:59 Citovat
Host
Tak to ti moc dík!! ty videa jsou supr, zkouknu jak to mam u toho radiatoru ja.... to jak řikáš s tim utěsněnim vyzkoušim taky, a ty myslíš utěsnit to jako z toho pohledu co tam ten radiator strkáš a utesnit to kolem tech dvou trubek a nebo to mas na mysli utesnit po obvodu toho topení co je převážně schovaný v tom plastovy pouzdře tam kam se ten radiator zasouvá....
KopA
Sunday 12 December 2010 - 16:15:57 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Po obvodu toho topení co je převážně schovaný v tom plastovy pouzdře tam kam se ten radiator zasouvá.

Kolem trubek to asi taky nebude na škodu.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1514 sec,0.1144 z toho dotazů.