• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Při seřizování sklonu světla,se mi uvolnila parabola z držáků.
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
martulik
Sunday 15 February 2009 - 23:08:04 Citovat
martulik
Uživatel #568
Registrován: Sunday 15 January 2006 - 12:32:56
Příspěvků: 53
Ahoj-te, prosím všechny o radu. Při seřizování sklonu světel Angel eyes od Sonaru, došlo k nemilé skutečnosti, vypadly mi ze stavěcích šroubů. Světla jsem namontoval bez problémů na místo původních (padnou tam jako originály), zapojení kabeláže také bez problémů. Bohužel, seřízení sklonu světelného paprsku dopadlo katastrofou. Otočil jsem seřizovacím šroubem o 6 otáček a bylo vymalováno. Světlo sice reagovalo na pohyb stavěcího šroubu, ale pak náhle vyskočilo z držáků a celá vnitřní parabola se uvolnila. Po sejmutí krytek na žárovky jsem parabolu dostal tahem zpět do držáku. Nejspíš se tam ale uvolnilo ještě něco jiného, protože při pohledu zepředu, je čočka a to zrcadlo pro dálkové světlo mírně posunuto stranou o proti dvěma svítícím kroužkům. A hlavně nejdou seřídit. Před tím, než se to stalo svítily moc vysoko a teď svítí moc dolů a na stavěcí šroub téměř nereagují. Pokud máte někdo takovou nemilou zkušenost jako já, můžete mi poradit jak to opravit? Pokud to ovšem jde.


Čau martulik
Vectra C Caravan Sport r.v. 2005 ( 1,9 CDTI 110 kW )
Email
Vraňoch
Monday 16 February 2009 - 09:18:18 Citovat
Host
asi vsechno nejak jde. Tohle asi nepujde jinak, nez svetla rozlepit a otevrit. Je k tomu potreba horkovzdusna pistole. Odcvakat pripadne plechove spony, pak pistoli prohrat cely spoj (dukladne, ale opatrne, aby se plast neroztavil), pak silou (rukama, ne sroubovakem) otevrit. Opravit co je potreba, zase nahrat spojovane dily, zmacknout dohromady a nacvakat spony.
Graf
Sunday 05 April 2009 - 18:18:05 Citovat
Host
martulik napsal ...

Ahoj-te, prosím všechny o radu. Při seřizování sklonu světel Angel eyes od Sonaru, došlo k nemilé skutečnosti, vypadly mi ze stavěcích šroubů. Světla jsem namontoval bez problémů na místo původních (padnou tam jako originály), zapojení kabeláže také bez problémů. Bohužel, seřízení sklonu světelného paprsku dopadlo katastrofou. Otočil jsem seřizovacím šroubem o 6 otáček a bylo vymalováno. Světlo sice reagovalo na pohyb stavěcího šroubu, ale pak náhle vyskočilo z držáků a celá vnitřní parabola se uvolnila. Po sejmutí krytek na žárovky jsem parabolu dostal tahem zpět do držáku. Nejspíš se tam ale uvolnilo ještě něco jiného, protože při pohledu zepředu, je čočka a to zrcadlo pro dálkové světlo mírně posunuto stranou o proti dvěma svítícím kroužkům. A hlavně nejdou seřídit. Před tím, než se to stalo svítily moc vysoko a teď svítí moc dolů a na stavěcí šroub téměř nereagují. Pokud máte někdo takovou nemilou zkušenost jako já, můžete mi poradit jak to opravit? Pokud to ovšem jde.




Jak jsi vyřešil tento problém. Mám podobný, dálkové svítí před auto a seřídit nějak moc nejdou. Jezdím tak už půl roku, až teď je počasí na opravy a chystám se je rozebrat, pokud mi to doporučíš. Díky za info na email Email
qpc
Sunday 05 April 2009 - 18:45:02 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
pánové o vypadlé parabole a rozlepování světel již v této poradně existují informace..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Anonymní
Sunday 05 April 2009 - 19:17:06 Citovat
Host
qpc napsal ...

pánové o vypadlé parabole a rozlepování světel již v této poradně existují informace..



A co jako
JOB
Sunday 05 April 2009 - 19:34:57 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

qpc napsal ...

pánové o vypadlé parabole a rozlepování světel již v této poradně existují informace..



A co jako


To jako že se zbytečně zasírá web věcma který už jso u vyřešený.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

martulik
Monday 06 April 2009 - 18:45:36 Citovat
martulik
Uživatel #568
Registrován: Sunday 15 January 2006 - 12:32:56
Příspěvků: 53
martulik napsal ...

Ahoj-te, prosím všechny o radu. Pøi seøizování sklonu svìtel Angel eyes od Sonaru, došlo k nemilé skuteènosti, vypadly mi ze stavìcích šroubù. Svìtla jsem namontoval bez problémù na místo pùvodních (padnou tam jako originály), zapojení kabeláže také bez problémù. Bohužel, seøízení sklonu svìtelného paprsku dopadlo katastrofou. Otoèil jsem seøizovacím šroubem o 6 otáèek a bylo vymalováno. Svìtlo sice reagovalo na pohyb stavìcího šroubu, ale pak náhle vyskoèilo z držákù a celá vnitøní parabola se uvolnila. Po sejmutí krytek na žárovky jsem parabolu dostal tahem zpìt do držáku. Nejspíš se tam ale uvolnilo ještì nìco jiného, protože pøi pohledu zepøedu, je èoèka a to zrcadlo pro dálkové svìtlo mírnì posunuto stranou o proti dvìma svítícím kroužkùm. A hlavnì nejdou seøídit. Pøed tím, než se to stalo svítily moc vysoko a teï svítí moc dolù a na stavìcí šroub témìø nereagují. Pokud máte nìkdo takovou nemilou zkušenost jako já, mùžete mi poradit jak to opravit? Pokud to ovšem jde.




Vyøešil jsem to tak, že jsem svìtla opìt demontoval z auta a na pracovním stole opravil bez rozlepování paraboly.
Ze zadní strany svìtla, jsou otvory pro vkládání žárovek. Uvnitø tìchto otvorù se nachází dva stavìcí šrouby pro seøízení. Mì zlobil ten mezi potkávací a dálkovou žárovkou, tedy pro nastavení výšky. Druhý je posun do strany. Stavìcí šroub má na konci kulièku s rovným sedlem, která je zacvaknutá do plastového držáku. Jako pojistka proti vypadnutí z této pozice slouží dva plastové výbìžky, které se opírají o to rovné sedlo. Bohužel nemají požadovanou pevnost. Proto se stalo, že mi stavìcí šroub pøi seøizování vypadával z této plastové kulisy. Když jsem si to poøádnì prohlédl, zjistil jsem, že mezi kulièkou s rovným sedlem a tím plastem s výbìžky je slabá mezera. Vzal jsem vázací drát a provlékl jsem ho jednou stranou dolù a druhou nahoru a lehce stáhl zakroucením. Takto jsem vlastnì vytvoøil jakousi závlaèku, která zabraòuje, aby kulièka vypadla. To je celá vìda. Chce to ovšem trpìlivost a šikovné prsty. Je tam totiž velmi málo prostoru pro manipulaci. Po této úpravì šli svìtla bez problémù seøídit.

Čau martulik
Vectra C Caravan Sport r.v. 2005 ( 1,9 CDTI 110 kW )
Email
pavel6255
Wednesday 03 March 2010 - 15:10:51 Citovat
Host
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli by mě někdo neporadil jak upravit-nasadit motorky do Angel Eyes od sonaru.Měl jsem světla Carrello a motorky mám bosh.Jestli to je již v poradně tak bych prosil zda by jste mě mohly dát odkaz na stránku kde se to řeší já jsem to nenašel jen vždy ,,už se to tu řešilo někde".Děkuji

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1760 sec,0.1266 z toho dotazů.