• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Angel Eyes se xenony
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Saturday 06 December 2008 - 16:07:12 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Pro všechny koho to zajímá zde popíšu své zkušenosti a odpovím na případné dotazy.
Mám VB r.v. 2001 s original xenony. Po bouračce na předek jsem byl nucen mj. vyměnit světlomety.
Jelikož nejlevnější náhradní parabola (těleso světla) co jsem sehnal stála 12000,- Kč, hledal jsem jiné řešení. Jelikož pro použití klasických halogenových světel bych, dle mého mechoše, musel překopat celou elektroinstalaci, zvolil jsem nakonec světla AE: http://fun-tuning.cz/index.php?page=detail&category=21&parent=3&car=Opel&model=Vectra%20B&typ=&ID=131&lang=0
Dle slov dodavatele těchto světel jsou určena pro halogenové žárovky a na vozy se xenonovou instalací nepasují pro rozdílné konektory. Domníval jsem se, že to přehozením konektoru vyřeším, ale tak jednoduché to nebylo.
Hlavní rozdíly:
1- Xenonové světlomety mají jiný motorek naklápění, než halogenové. Je robustnější, má delší hřídel pro ovládání paraboly a na konci hřídele menší kuličku, která se zaklapne do mechanizmu paraboly. Motorek se neinstaluje pomocí bajonetového zámku, ale má pracny na dva šroubky. Dle mého mechoše je však v případě potřeby nahraditelný a možná i konstrukčně stejný s xenonovými motorky jiných značek aut.
Motorek pro xenon má konektor s více kabely, než pro halogen a reaguje rycleji, možná má i více otáček. Jelikož je umístěn uvnitř tělesa světla mená ochranu proti povětrnostním vlivům.
2- Zařízení, (transformátor, nebo co to je) kostka zalitá pryskyřicí, osazená konektorem do nějž vedou myslím 4 tenký dráty a ze které vycházejí dva tlusté s paticí pro xenonovou žárovku je také standardně uvnitř tělesa světlometu a prý je citlivá na vlhkost. Do AE se nevejde, musí výt venku
3- Výřez pro světla v horní výztuze masky, do které se montují, se musí zvětšit v dolní části výřezu tak, aby tam pasoval motorek naklápění, který mají origo xenony jinde. Není to nijak velká a zásadní úprava.
Postup:
- Na original motorcích se zabrousí kulové zakončení ovládací tyčky na radius odpovídající lůžku v EA. Také je možno použít protikusy, které jsou součástí dodávky EA a aretují paraboly při instalaci bez naklápění.
Motorky se vloží do otvoru v tělese světla a přišroubují se k tělesu přez distanční podložku. Celá instalace, včetně motorků sa zatmelí proti vlhkosti.
- Ve výztuze se zvětší výřez pro motorek.
- Nainstaluje se těleso do výztuhy.
- Napojí se světelné kroužky na příslušný kabelový přívod. A zapojí se ostatní žárovky, konektory jsou shodné.
- Nainstaluje se xenonová žárovka, uchycení je stejné jako u halogenky.
- Transformátor? (kostka zalitá pryskyřicí, osazená konektorem do nějž vedou myslím 4 tenký dráty a ze které vycházejí dva tlusté s paticí pro xenonovou žárovku) se umístí poblíž světla, doporučuji zatmelit konektor kvůli vlhkosti. Možná bude vhodné jej ještě lépe ochránit, nebo použít typ, kterému vlhkost tolik nevadí.

Při této instalaci jsme nijak neovlivňovali kabeláž vozu. Použili jsme původní. Asi by asi bylo vhodnější umístit přístroje pro xenony někam do "závětří" a prodloužit kabely.
Výměna proběhla jen proto, že jsem nebyl ochoten platit cca 25000,-Kč za nové xenonové světlomety a nectěl jsem předělávat elektroinstalaci.
Výměna proběhla před cca 2 měsíci, mezitím jsem ujel cca 5000km. Světla jdou standardně seřídit, motorky naklápění fungují standardně. Nikdo na mě jedinkrát nezablikal a připadá mi, že AE svítí lépe, než original xenony, které jsem tam měl předtím. Můj mechoš mě informoval, že je to kočkopes splácaný z dílů ze starého original světla a že kdyby to bylo na něm, dal by tam lepší, vodě odolnější přístroje. Zatím to však funguje a pokud to nevyhoví, mohu kdykoliv dokoupit a zapojit original xenony.

Rád odpovím na jakýkoliv dotaz do výše svých vědomostí. Výměnu prováděl můj mechoš v případě potřeby se jej mohu zeptat na něco co nevím, snad mi to řekne.
Tomu, kdo si chce nechat udělat výměnu a je z okolí Kutné Hory jej mohu jen doporučit. Práce stála 1500,- a garantuje mi zdarma případnou opravu, vyjma vlhkých dílů.


Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

qpc
Saturday 06 December 2008 - 16:16:44 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
málo se ptáš,originál světlomety pro xenony na V.B jsem kupoval za 7000,- oba

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Cesťák
Saturday 06 December 2008 - 16:17:50 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Tak deď už to tam snad bude.



Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Cesťák
Saturday 06 December 2008 - 16:19:05 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Vážně? A kde? Já to řešil i tady a nic.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

qpc
Sunday 07 December 2008 - 00:51:21 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
koukám podle mlhovek,že nárazník už je na autě Jinak opravdu jdou sehnat ,,skoro nové ,,na vrakovišti za uvedenou cenu,,

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Insan!ty
Sunday 07 December 2008 - 11:24:09 Citovat
Host
qpc napsal ...

málo se ptáš,originál světlomety pro xenony na V.B jsem kupoval za 7000,- oba


Jenže ty s engel eyes vypadají lépe.. _; Nebyla by fotka i za dne?
Cesťák
Sunday 07 December 2008 - 14:16:31 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Na vrakáče jsem volal, pokud je měli a to byli asi jenom dva, chtěli okolo 7000 za kus a ihned upozorňovali, že maji vady, které je třeba opravit. Rozlepená světla, poškrábané plexi, chybějící motorky apod. V době, kdy jsem počítal, že úprava AE na xenony nebude tak velká to pro mne nebylo přijatelné, teď bych možná uvažoval jinak, zatím ale nelituji. Přesto, že vím, že na to není homologace, vše funguje jak má a mechoš mi garantuje, že projdu technickou. A skutečně, musím uznat, jsou o moc hezčí.
Ty denní fotky sem dám, jakmile bude lepší počasí. Teď je auto hrozně zahnojené.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

vectramann
Sunday 25 January 2009 - 19:46:43 Citovat
Host
Caff nevies mi poradit co by stalo u tvojho mechanika prerabka z halogenovych svetiel na xenony, xenony mam aj nadrzku na ostrekovace ale neviem ako to je z motorcekom na naklapanie svetiel udajne je snimac na kazdej naprave. Asi to bude pracne.
Dikkk MOOOc
Cesťák
Sunday 25 January 2009 - 20:01:19 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
vectramann napsal ...

Caff nevies mi poradit co by stalo u tvojho mechanika prerabka z halogenovych svetiel na xenony, xenony mam aj nadrzku na ostrekovace ale neviem ako to je z motorcekom na naklapanie svetiel udajne je snimac na kazdej naprave. Asi to bude pracne.
Dikkk MOOOc


Pavel Tulach 606106565

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Blaf
Wednesday 28 January 2009 - 12:34:54 Citovat
Host
Náklonová čidla jsou dvě, jedno na předním pravém ramenu a druhé vzadu taktéž na pravé straně.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1493 sec,0.1133 z toho dotazů.