• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: ZAfira interiér :: Re: Zadrhává klíč ve spínačce
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
marbes
Odeslal: Saturday 06 October 2007 - 17:38:53
Dneska mi začal drhnout klíč ve spínačce.
Když ho chci vyndat, tak nechce vyskočit ten "špalíček" a proto nejde ani klíč ven. Teprve po chvili pokusů, to vyskočí a klíč jde vyndat.
Myslíte, že pomůže prostříknout WD40 a jestli ano, kde všude (jen do zámku nebo kolem toho "špalíčku"?
Poslední odpovědi
Honza
Odeslal: Thursday 04 September 2008 - 11:11:10

Toto mi dělalo u vectry a po mazání buchvíčím ( na rady servisu) jsem nakonec neodjel z parkoviště. Zadřená spínací skřínka. Takže jakmile bude zlobit a jsi si jistý, že závada není ochozeným klíčem okamžitě ji vyměn. Nestojí to za problémy.
ttoommaass
Odeslal: Wednesday 10 October 2007 - 15:47:29

Ja bych to ale nicim nemazal a rychle bezel do Opelu objednat s Carpassem novou vlozku! Az se to sekne, tak nejenze nikam neodjedes, ale je i pravdepodobne, ze ti vyhori orisek za vlozkou. Neni drahy, ale je skoda takhle prijit o penize.

Uz se to tu parkrat probiralo, i me samotnemu se to stalo, lec cenu za vlozku si jiz nepamatuji. Nebyla nijak drasticka a prisla mi i s novym klicem.
Yper
Odeslal: Wednesday 10 October 2007 - 14:56:28

Rozhodně nikomu nedoporučuji, aby používal na zámky jakýkoliv druh oleje s grafitem. Byť by to říkal sebelepší zámečník!
Vsunete klíč, pak jej vyndáte a aniž si to uvědomíte, máte to na rukách a vzápětí na lemech kapes u kalhot, saka a bundy a vůbec nejveseleší je, když se rukou pohladíte po obličeji a se šmouhou v gesichtu jdete nakupovat a nebo se účastníte porady. Kdo nevěéééří, ať si to zkusí! ?lola

Pokud chcete zámek rozchodit a aby běhal. použijte něco, co je určeno na jiné použití - proč?, no přece Pronto!
Tohle totiž obsahuje lehce odpařivé, nemastné rozpouštědlo a vosk. Ten součástky obalí a zajistí jejich dokonalou klouzavost a podle toho, kolik a jak hluboko jej vpravíte, vydrží dlouho.
Strach z toho, že by v zimě zatuhl mít nemusíte - jednak zatuhne už při této teplotě a je ho tam jen mikroskopiská vrstva. _;
Pepa
Odeslal: Wednesday 10 October 2007 - 09:19:28

Já používám toto:

Tlumex
Odeslal: Tuesday 09 October 2007 - 21:19:37

mno ja bych doporucil sbalit car pass a u opla objednat novou! Me to tak dlouho drhlo as bylo vymalovano a prislo to v tu nejlepsi dobu, jel sem na svatky na vysocinu
Noname
Odeslal: Tuesday 09 October 2007 - 20:17:31

Než budeš cokoliv promazávat - zkus druhej klíč. Tohle je oblíbený - když se ochodí tak začne drhnout.

Bad
Anonymní
Odeslal: Sunday 07 October 2007 - 18:54:26

wd 40 je na prd ,rozpouští tuky a vysychá.dobrej na povoleni rezavého šroubu.
Anonymní
Odeslal: Sunday 07 October 2007 - 09:41:48

No nevím, WD je sice výbornej ale zámečníci tvrdí že olej do zámku nepatří. V lepších zámečnictvích se prodává sprej s grafitem určenej speciálně pro zámky. Olej časem vyteče nebo vyschne, ale grafit tam zůstane a maže dál.
RRAAFF
Odeslal: Saturday 06 October 2007 - 18:16:17

Martas: ta 4) je dobrá

To se nám stávalo na starý Omeze(tam teda nešlo otáčet), nakonec výměna spínačky. Ovšem to WD40 zkus. Já to preventivně taky někdy mažu, kolem toho šedivého špalíku (lehce stříknout nebo na štětku-moc tam toho nechci cpát). Taky dám kapičku na klíček. Jednou mi to šlo trošinku hůř otočit, po oleji to ustalo a je tak přes 2 roky klid.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0566 sec,0.0091 z toho dotazů.