• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: x20xev netaha
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
tira
Odeslal: Friday 09 March 2007 - 22:23:10
Zdravim,
poridil jsem si vebe s timto motorem. A jelikoz jsem byl vzhledem a vybavou tak nadseny a uneseny, tak jsem ji proste musel mit. Pri koupi jsem mel s sebou znameho, ktery mi auto zkouknul a projel, rekl mi k nemu vyhrady, vcetne toho ze nak spatne tahne od spodu. Ja jsem k tomu neprikladal nijak vahu, jelikoz on jezdi v V6 TDIcku a to je proste o necem jinem.
Ale mel pravdu, pred tim jsem vlastnil taky VeBe, ale x16xel a kdyz to porovnam tak je jen o chlup zivejsi. A ma otazka tedy zni, vcem myslite ze bude zakopany pes? Muze to byt zavada rekneme radove v par tisicich nebo je ten motor uz proste mrtvy?
Predtim ho vlastnil nejaky 60 lety duchodce, aspon podle technicaku, je z roku 1999 (jeste verze pred faceliftem) a ma najeto nejakych 120.000 km. Kontrolka elektroniky nesviti, nijak vice necuka a otacky drzi normalne. Jen proste vykonove jak moje predesla jednasestka.

Za reakce diky.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Monday 20 November 2023 - 23:32:03

Ket slapnem na plin tak mi auto vipne pocas jazdi
P.S.
Odeslal: Tuesday 16 October 2007 - 16:37:16

Zdravim já vlastnim sice 1,6 74KW 96KU ale pul roku sem válčil s podobným problémem odspoda to jelo až od 3000OT vyměnil sem kde co až mi jeden poradil skontrolovat rozvody byli špatně nasazený a to o 2 zuby!!! Rozvody sme vyměnili a správně sesadili auto šlape jak hodinky tahá od 1500ot.

Brzda
Odeslal: Monday 24 September 2007 - 01:58:01

Něco na ošetření a čištění motoru.
Odkaz _;
Odkaz
WOKAC
Odeslal: Tuesday 24 April 2007 - 11:34:20

No šak práve otáčky žerú ále šak čo no nejako sa musíme snažiť vtlačiť do limitov ...
tira
Odeslal: Monday 23 April 2007 - 19:00:14

Takze asi takhle. probehla vymena svicek, kabelu, vsech filtru, oleje, pretesnene viko hlavy, udelany komplet rozvody (to ale z duvodu, ze jsem nevedel jak bylo s autem zachazeno). Nalil jsem tam aji vsechny mozne prisady (co mi zde byly doporuceny) do palivove nadrze. A hlavne po shlednuti vykonovych grafu na Libovych strankach jsem dospel k tomu nazoru, ze odspod ten motor nijak extra tahnout nebude. Jeste teda zkouknu ten vyfuk a zajedu na diagnostiku, ale pochybuju v nejake zlepseni. Ono aspon me to nijak necuka, jde to pekne do otacek a podle videjka co jsem videl na YouTube, kde si nekdo nahraval zrychleni sve VeBe, bych rekl ze to je tak srovnatelne.
Ale jeste teda poradne zkouknu ten vyfuk
Čelda
Odeslal: Monday 23 April 2007 - 18:31:07

ttoommaass napsal ...

No, ja mam stejny motor i auto a rekl bych, ze me motor tahne solidne i od spodu. Navic mam ted novy zapalovaci modul a svicky.

Kamarad me take stejne auto a nethne mu od spodu. Ma ale spatne tesneni pod parohy (doufa ze jen tesneni a ne cele parohy) a nic moc vyfuk. Kdyz jsem mel tyto zavady ja, take me to od spoda netahlo. Ono to chce mi cely vyfuk na 100%, no. Jinak to ma asi vliv na tah od spodu.

No, zkuste se na to podivat z tehle stranky a treba budu mit pravdu.
_;

Tom
VB 96
X20XEV
270000km


No v tom výfuku máš nejspíše 100% pravdu. Mě to trochu chrochtá od výfuku a zadní tlumič výfuku je total a vypadá to že je i zborcenej trochu dovnitř. Parohy jsou nový,těsnění vypadá že je O.K. ale někde to fouká u svodů.Buďto jsou někde prdlý nebo těsnění.Když nastartuju tak je to hlučnější(jako dýzl) a když se to zahřeje tak je to o dost lepší.Ještě jsem se k tomu nedostal.Dám to kámošovi do dílny a uvidím kde to funí.
ttoommaass
Odeslal: Monday 23 April 2007 - 18:00:27

No, ja mam stejny motor i auto a rekl bych, ze me motor tahne solidne i od spodu. Navic mam ted novy zapalovaci modul a svicky.

Kamarad me take stejne auto a nethne mu od spodu. Ma ale spatne tesneni pod parohy (doufa ze jen tesneni a ne cele parohy) a nic moc vyfuk. Kdyz jsem mel tyto zavady ja, take me to od spoda netahlo. Ono to chce mi cely vyfuk na 100%, no. Jinak to ma asi vliv na tah od spodu.

No, zkuste se na to podivat z tehle stranky a treba budu mit pravdu.
_;

Tom
VB 96
X20XEV
270000km
Čelda
Odeslal: Monday 23 April 2007 - 17:26:57

Také mi to od spodu nejde,ale jak to překročí ca.2600-3000 ot. tak pak je to paráda.Holt u 16V to chce trochu více vytočit.To zase ale víc žere a do rychlostního limitu se těžko vejít. Tak si pak vyberte.Ale celkově si Vectru i s tímto motorem chválím a je plně dostačující.
Wokac
Odeslal: Monday 23 April 2007 - 12:17:20

NO a ako to teda dopadlo? bo ja mám tiež 2,0 a tak isto mi to moc neťahá na to čo by to malo až keď to dám do táčok to čosi ide. maximálku mi to dalo 210 KM/h ale ten rozjazd je vždy taký strašne ťažký.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0395 sec,0.0100 z toho dotazů.