• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor :: Re: CDTI
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Miras
Odeslal: Friday 08 December 2006 - 14:52:53
Zdravím,

Nechci moc otravovat... jen jestli by mi někdo neřekl jak je na tom se spolehlivostí CDTI? Rád ho koupil v Merivě, ale bojím se abych nekoupil něco poruchovýho. Jaký je vlastně rozdíl mezi DTI a CDTI? samozřejmě kromě výkonu.

Díky
Míra
Poslední odpovědi
ziza23
Odeslal: Saturday 09 August 2008 - 16:41:44

CDTI je výborný motor, mám 1,7 74kW a jezdí pěkně svižně. Spotřeba momentálně kolem 7, ale vše město.
Tlumex
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 21:28:14

Vranoch napsal ...

Teda nevim-nevim. Dojezd cca. 300 kilaku na nadrz, to je silene malo. To aby clovek neustale koukal kde je jaka pumpa a tankoval spis po 100 km. To CNG ma mensi hustotu nez LPG nebo je to zpusobeny malou (asi toroidni misto rezervy) nadrzi? Jak jsem tam koukal, tak vetsina CNG aut ma podobny obsah nadrze a podle spotreby i +/- podobny dojezd.


My co mame spotrebu 10 az 12 litru a spickovy toroid naplnitelny na 32 litru sme na tento dojez zvykli
300 kilaku sem ujel akorat kdyz sem jel do chorvatska a to sem to jel v kuse. Normalne ujedu tak 250-270km je to o zvyku _;
JardaB
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 20:25:44

Vranoch napsal ...

Teda nevim-nevim. Dojezd cca. 300 kilaku na nadrz, to je silene malo. To aby clovek neustale koukal kde je jaka pumpa a tankoval spis po 100 km. To CNG ma mensi hustotu nez LPG nebo je to zpusobeny malou (asi toroidni misto rezervy) nadrzi? Jak jsem tam koukal, tak vetsina CNG aut ma podobny obsah nadrze a podle spotreby i +/- podobny dojezd.


Rozdil je v tom, ze LPG lze snadno zkapalnit pri celkem nizkam tlaku, CNG za normalni teploty ne - takze se ho do nadrze vejde min a za velkeho tlaku. Obcas pracuju s tlakovymi nadobami a tech 200atm je opravdu dost, to uz jsou hodne zvlastni armatury, potrubi atp....
RRAAFF
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 19:52:01

Tak bezpečnost už od té doby pokročila Ale asi by člověk měl chvilku blbý pocit v tom jet.
Tlumex
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 19:34:01

RRAAFF napsal ...


Jinak prototyp Zafiry A je i na vodík, dokonce s ním ujeli trasu tuším Londýn-pøes nìkolim státu až do Portugalska a nebyl problém. Ta se ale zatím asi koupit nedá



Mno newim eslis videl co vodik udelal s Hindenburgem ale me to stacilo _;
Vranoch
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 19:33:56

Teda nevim-nevim. Dojezd cca. 300 kilaku na nadrz, to je silene malo. To aby clovek neustale koukal kde je jaka pumpa a tankoval spis po 100 km. To CNG ma mensi hustotu nez LPG nebo je to zpusobeny malou (asi toroidni misto rezervy) nadrzi? Jak jsem tam koukal, tak vetsina CNG aut ma podobny obsah nadrze a podle spotreby i +/- podobny dojezd.
RRAAFF
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 18:15:31

Ty nádrže jsou bezpečné a tetsované na různé situace. Když by došlo k náhlému prudkému oteplení (požár), tak se plyn začne automaticky upouštět apod.

Jinak prototyp Zafiry A je i na vodík, dokonce s ním ujeli trasu tuším Londýn-přes několim státu až do Portugalska a nebyl problém. Ta se ale zatím asi koupit nedá
Tlumex
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 17:50:53

No tech cerpacek je opravdu strasne malo a domaci cerpacka stoji majlant, ale stat by to mel dotovat a v budoucnu pocitaji s velkym rozvojem! Ta zafira ma i nouzovou nadrz na beneli na 14 litru takze po republice si ten provoz dokazu predstavit pokud se zlepsi sit cerpacek, ale treba jizdu do chorvatska si moc dobre predstavit nedokazu. To cng je zajimavy z hlediska nakladu na kilometr pac ja jezdim s popelnici po meste za 1,68 / 12 litru LPG / a s touhle zafirou by to slo za 1,16 coz je velice zajimave, ale dalsi popelnica asi bude zase LPG
Ale jinak ty atmosfery newim jednou kdyz to adam udela origos asi vi co dela to bych neresil
JardaB
Odeslal: Monday 22 January 2007 - 12:01:46

To CNG umi jezdit i na benzin, nebo ne? Tech cerpacek je fakt malo, i kdyz mam jednu kousek od baraku, dojezd taky asi nic moc a proti LPG to o moc levnejsi neni, ze... Ja bych do toho nesel, LPG mi nevadi ale mit za zadkem bombu pod tlakem 200atm... to uz i u me docela budi respekt.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0526 sec,0.0206 z toho dotazů.