• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Record :: REKORD :: Rekord motor :: Re: Opel rekord E-motor
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
anonym
Odeslal: Tuesday 07 November 2006 - 11:31:08
Chtěl bych použít do Rekordu motor 2,4 z Omegy.Nemá někdo z Vás s tímto zkušenost?Původní vstřikování bych chtěl demontovat a použít karburaci a výfukové potrubí z rekorda.Díky za rady.
Poslední odpovědi
Boulder
Odeslal: Saturday 12 January 2008 - 01:02:47

Kdybys potřeboval něco na 2.0 ,mám dva rozebrané motory z manty je to to samo co Rekord...
Tony
Odeslal: Friday 11 January 2008 - 11:51:55

Blok motoru je stejný.Jen jiná klika a písty(větší zdvih)Vanu motoru vyměnit za dvoulitrovou(je otočená)zkrátit měrku oleje(uvidíš jen hranici maxima.Vyměnit setrvák za dvoulitrovej.Hlava má odlišné výfukové a sací vstupy,takže s montáží karburátoru a výfuku bude problém.Mám když tak někde plánek na úpravu.Když tam necháš 2.4sání tak je oproti dvoulitru o dost vyšší(problém s kapotou i když u Rekordu nevim)Řemenice a rozdělovač se dají zaměnit.Pro vyšší výkon se na motor dává hlava z 2.2 nebo 2.0.Ovšem u 2.0 se zvětšují kanály a montují větší ventily z 2.4,2.2
Skid
Odeslal: Saturday 08 September 2007 - 23:00:19

Mno, někde jsem zaslechl - tedy pokud jde o motor z omegy A, že jsou si ty motory víc než podobné... Dokonce by měly pasovat některé díly, z toho co jsem slyšel snad i klikovka...

Ale z vlastní zkušenosti nic... Jinak mam Reka 2.0s
Legend
Odeslal: Tuesday 07 November 2006 - 11:46:30

Na první pohled vypadá uchycení motoru dost podobně, ale jinak jsou ty motory hodně odlišné. Chtělo by to postavit obě auta vedle sebe a poproměřovat to. Nevím, jestli bude stejná příruba na převodovku, to se taky musí porovnat. Karburátor bych tam nedával, je s tím pak zbytečně moc práce, vstřikování má svůj vlastní svazek, ke kterému vede jen napájení a dá se to dobře dát klidně i do rekorda.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0559 sec,0.0211 z toho dotazů.