• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra Hi - Fi :: Re: Protahnuti napajeni z baterie pro zesilovač
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Roman
Odeslal: Friday 23 June 2006 - 16:57:47
Ahojte, prosim Vas o radu jestli jste tak jiz nekdo delali, jakym zpusobem a kudy nejlepe vest kabeloaz pro zesilovac ???na baterii dam pod matici svorku ale nevim presne kudy , spis jestli musim vytahnout palubovku nebo stacinejak protahnout spodem:( prijde mi to dovnitr z motoru hrozna dalka:( tak poradte, anebo lze napojit na nejaky hlavni privod v aute???jako zem mi bylo doporuceno uzemnit pod pas zadni , aspon se to zepredu nemusi tak daleko tahat.....tak poradte prosim!diky moc
Poslední odpovědi
Mexxo
Odeslal: Wednesday 15 August 2007 - 17:48:17

Ahoj. Sice je to uz starsie vlakno, ale niekomu by to pri hladani tejto temy mohlo pomoct.
Ja som kabel tahal od baterky medzi krabickami s relatkami cez priechodku k motorceku stieracov. Tu je dobre kabel stiahnut paskou k lanku na otvaranie kapoty, aby ho pri pohybe neprerezalo tiahlo stieracov a dalej cez priechodku lanka na otvaranie kapoty. V tej je to dost natesno a najlepsie je celu priechodku vytiahnut von. Je dlha asi 4-5cm a tu cast za prepazkou som pozdlne rozrezal a kabel do nej vlozil. Vnutri auta treba zhodit plast pod packou na otvaranie kapoty a tadial kabel tahat dole. Dalej je to uz klasika cez prah dozadu...
Anonymní
Odeslal: Friday 30 June 2006 - 16:47:07

Diky za radu dam tam ted 6mm na to jak to ,,solim" by to melo stacit....kazdopadne moc diky za rady!!!Roman
Martas
Odeslal: Thursday 29 June 2006 - 20:10:56

Tomin napsal ...

150W sinus neni pro tebe moc vykon ? __;


Na tohle jsem ani nereagoval, v aute si pustit i 2x50w sinus (coz se dneska bohuzel uz neudava takze clovek nevi jakej "cistej" vykon ten zesik umi) tak prijde clovek o bubinky.
Tomin
Odeslal: Thursday 29 June 2006 - 20:08:37

150W sinus neni pro tebe moc vykon ? __;
"Normalni" clovek si zesik do auta namontuje proto, ze chce mit rezervu pri dynamickych spickach a kvuli kvalite. Pokud jses tedy "normalni" (nic ve lem) tak tam ten privodni drat nemusi byt ani tak dimenzovany a ani nemusis mit kapacitor (nejake kondiky jsou vzdycky i na vstupu napajeni toho zesiku).

Kdysi jsem si zesik do auta stavel. 4x100W. A kdyz jsem ho ozivoval, zjistil jsem, ze ten zdroj v zesiku neda trvalej vykon vic jak 200W. Hrozne zklamani a tak jsem navinul trafo dvojmo. Pak jsem z toho vytah pres 300W, ... No a nakonec mam ted zesik kterej stejne nikdy nemuzu vyuzit (ani nechci), protoze by mi vyletely repraky
Martas
Odeslal: Thursday 29 June 2006 - 18:13:32

Anonymní napsal ...

Jeste jeden dotaz, kdyz pouzivam zesilovac kterej ma 150W sin 300hudebni (digital monoblock JBL) nema extra vykon ale hraje krasne , myslis ze musim pouzit 6mmkabel nestacil by treba 2.5mm???nebo jde o to ze ta baterie tomu dava ??i kdyz myslim ze jde o to jakej vykon ma zesak a jakej kabel na to staci nebo ne?rozumime si?



Jednoducha matematika 300w pri 12 voltech je proud 25A, na 1mm ctverecny kabelu je pripustny proud 2,5A takze potrebujes kabel o prurezu minimalne 10 mm ctverecnych ale vzhledem k tomu ze se bude hrat bych dal silnejsi. A jeste drobnost, pri 12V lze na tech nejakych 5 m co ho tam budes mit uz uvazovat s nejakou ztratou ve vedeni takze na takovyto zesik je potreba i kapacitator (kratkodoby vyrovnavac napeti).
Anonymní
Odeslal: Thursday 29 June 2006 - 07:26:02

Jeste jeden dotaz, kdyz pouzivam zesilovac kterej ma 150W sin 300hudebni (digital monoblock JBL) nema extra vykon ale hraje krasne , myslis ze musim pouzit 6mmkabel nestacil by treba 2.5mm???nebo jde o to ze ta baterie tomu dava ??i kdyz myslim ze jde o to jakej vykon ma zesak a jakej kabel na to staci nebo ne?rozumime si?
Anonymní
Odeslal: Wednesday 28 June 2006 - 20:00:07

ok vidis 6 mm a ten proud to me nenapadlo:( to je pravda ze ta baterka tomu asi da na prdel....jo dam tam 6mm a pojistku vne motoru...diky za radu!
Martas
Odeslal: Wednesday 28 June 2006 - 17:47:46

Anonymní napsal ...

nějaká jiná možnost není???připevnit ten kabel případně zespodu nekde na hlvaní přívod v pojistkové skříni???přijde mi nemyslitelné ten kabel tam dostat přes tu průchodku



Zeptal jsi se jak a kudy to protahnout, bylo ti odpovezeno a ty zkoumas proc zrovna takhle. Tak se neptej, natahni si to podle svyho treba vnejskem auta.
Jen pro info, obvykle se na ten kabel dava extra pojistka jeste v motorovym prostoru a ten kabel je potreba aby diky velkemu proudu mel velkej prurez (bezne se pouziva o prumeru 6mm).
Anonymní
Odeslal: Wednesday 28 June 2006 - 17:34:49

nějaká jiná možnost není???připevnit ten kabel případně zespodu nekde na hlvaní přívod v pojistkové skříni???přijde mi nemyslitelné ten kabel tam dostat přes tu průchodku

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0452 sec,0.0169 z toho dotazů.