• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika :: Re: palubní počítač
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Tony
Odeslal: Wednesday 07 June 2006 - 20:16:52
Ahojte lidi.Porad mi vrta hlavou jsetli jde do CORSY 1.0 12v dodelat palubní pocitac (myslim tim spotreba,okamzita spotreba atd.) Dokaze mi nekdo poradit???Diky
Poslední odpovědi
petr_r
Odeslal: Monday 28 August 2006 - 15:05:44

zacnu odzadu
pri iizde z kopce se zarazenou rychlosti ukazuje spotrebu 0 (motor musi ale byt ve vyssich otackach), to je OK
Jinak jsem objevil par much ve svem programku, takze jsem zvedavy jestli se to projevi na spotrebe pri volnobehu.
mikele_g
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 20:43:46

petr_r napsal ...

Taky uvazuju o pal.pocitaci pro 1.0 12V. Zkousim to udelat s ATmega ale mam par otazek
1. u vetsiny zapojeni se meri doba vstriku jen jednoho vstrik.ventilu, je to dostatecne presne u vicebodoveho vstrik.?
2. chci tam mit i otackomer ale nechce se mi tahat drat od cidla, takze otacky pocitam z frekvence vstrik.pulsu. Pri volnobehu ale udaj hodne kolisa a spotreba blikne i na 0l (z 1 vstrik.ventilu). Pri vyssich otackach je to OK-je mozne ze pri volnobehu jednotka nevstrikuje palivo kazdou 2.otacku kliky ale vynechava?


at1. tazko povedat, ak sa to neodskusa tak sa to asi nedozvieme.
at2. a co takto zobrat signal o otackach z primarnej strany zapalovanie sviecky na 1valci?
to vynechavanie vstreku pri volnobeznych otackach by teoreticky bolo mozne i ked ....
a nepozoroval si co sa deje pri jazde dolu kopcom z uvolnenym plynom a zaradenou rychlostou ?
Tam by malo vstreky uplne vysadit.
Ondra
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 09:20:11

Ahoj lidičky, něajk se mi nedaří najít na netu odpověď kna to kde sehnat a nechat si namontovat palubní počítač do Corsy C 1.2 16V. NEvíte ked se to dá v čechách pořídit a za kolik díky za radu.
petr_r
Odeslal: Wednesday 09 August 2006 - 12:19:04

Taky uvazuju o pal.pocitaci pro 1.0 12V. Zkousim to udelat s ATmega ale mam par otazek
1. u vetsiny zapojeni se meri doba vstriku jen jednoho vstrik.ventilu, je to dostatecne presne u vicebodoveho vstrik.?
2. chci tam mit i otackomer ale nechce se mi tahat drat od cidla, takze otacky pocitam z frekvence vstrik.pulsu. Pri volnobehu ale udaj hodne kolisa a spotreba blikne i na 0l (z 1 vstrik.ventilu). Pri vyssich otackach je to OK-je mozne ze pri volnobehu jednotka nevstrikuje palivo kazdou 2.otacku kliky ale vynechava?
mikele_g
Odeslal: Sunday 11 June 2006 - 14:33:51

1. stalo by za to prestudovat schemy od auta, mozno je tam niekde skryty. Ak nemas a vlastnis corsu-c tak ti mozem poslat na email.
2. princip je jednoduchy : meria sa dlzka vstreku a podla casu sa vypocita mnozstvo paliva, zaroven sa pocita prejdena draha zo snimaca rychlosti (pocet imp./km)
momentalne dokoncujem navr plosneho spoja v smd prevedeni aby paradne isiel skryt za TID
3. Mozes precitat A-radio_prakticka elektronika c.5/06 str.18 a c.6/06 st.30 pripadne pozri si to na
Odkaz
Tony
Odeslal: Wednesday 07 June 2006 - 22:06:23

Dival jsem sena ten odkaz a nejak z toho nejsem chytry...Jak daleko ses dostal?Vim na 100% ze na ASTRAch je to ve vybave.Jak ten system vubec funguje???
mikele_g
Odeslal: Wednesday 07 June 2006 - 21:15:09

Niesom si isty, ale v mojej Agile Z10XE rv.2003 som nasiel iba jeden konektor na TID a kedze ma tiez zaujima spotreba tak prave si dorabam toto : Odkaz
Mozno Ta to rovnako zaujme ako mna.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0439 sec,0.0156 z toho dotazů.