• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek :: Re: Vrzání zadní nápravy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
MIKI
Odeslal: Friday 03 February 2006 - 20:47:33
Ahoj všem mám, problém při nízkých teplotách a to již pod bodem mrazu při menším houpáku se od zadní nápravy ozívá šílené vrzání,nemohu přijít na to jestli to dělají silenbloky nebo uložení tlumičů. Dělalo to už loni příšlo jaro přestalo to a při letošních mrazech je to síla. Nemáte někdo stím skušenost co asi to dělá. dík za radu jde o VB X18XE 1996.
Poslední odpovědi
JS
Odeslal: Thursday 05 July 2012 - 12:22:27

Na mé fiestě vržou P (stabilizátor) i Z (čepy zadní nápravy) silenbloky v místě styku kov (osa) a guma. Někde (vepředu po sejmutí kol) se šídlem nebo jehlou dostat dá a jak tam nateče olej (nebo glycerin, nebo nějaký tuk), tak je na většinu teplé sezóny pokoj. V zimě to ustává samo. Ale časem se to všechno zase vytlačí ven, takže to není napořád. A zadní silenbloky se mi zatím dobře "utopit" v něčem nepodařilo, tam se nedostanu do uložení, jen z boku a to nemá žádný efekt. Když jsem nechal měnit ty zadní, jeden rok to šlo, teď je to zase úplně stejné, takže škoda peněz. Nepomůže zkrátka nic napůl, zejména ne vyplácání půlky oleje okolo - stačí kapka, ale na to správné místo (a to chce už nějaké to rozebírání, sundavání kol apod.)
Anonymní
Odeslal: Monday 02 April 2007 - 06:24:52

Snaid napsal ...

Jinak silenbloky na ramenech jeste vypadaji slusne tak SNAD by pomohlo je promazat, i kdyz tomu moc neverim, ze se mezi zalisovanej silenblok nejakej olej vubec dostane.. Mate nekdo s tim zkusenosti? Díky


To nejsou silentbloky v pravym slova smyslu ale spis zdvojeny kulovy cepy je to videt zde Odkaz , ktery jsou z obou stran zapozudreny prave tou gumou (na obrazku je guma jen z jedny strany). Kdyz tu gumu propichnes (co nejvic zezhora) tak se dostanes do "vzduchoprazdna" a tam se toho oleje vejde ....
Snaid
Odeslal: Sunday 01 April 2007 - 23:01:47

vrzající zadní náprava me doslova s...e. Auto krásný jako by vyjelo nový z fabriky a sotva prejedu na námestí retarder, musim se stydet, je to slyset vsude a ani rádio uz nepomáhá.. Zkusím promazat ty silenbloky jak tu povídáte, znamená to doslova vrazit jehlu napr. mezi oko ramena nápravy a silenblok v nem a nacpat tam olej? Menil jsem gumy na stabilizátoru zadní nápravy a ty jsem pri vymene vymazal grafitkou tak snad odtud to nebude.. Tlumice jsou po vymene cca. rok. Jinak silenbloky na ramenech jeste vypadaji slusne tak SNAD by pomohlo je promazat, i kdyz tomu moc neverim, ze se mezi zalisovanej silenblok nejakej olej vubec dostane.. Mate nekdo s tim zkusenosti? Díky
feďa
Odeslal: Monday 26 February 2007 - 23:07:32

Martas napsal ...

feďa napsal ...

já mněnil všechny kulosilenty ty mi spíš mlátily než vrzally. a teď mi to začlo vrzat až hrůza. předtím dva roky nic. vrže to i když s autem řádně zahoupu. mohou to být tlumiče a dá se stím něco dělat?


Jestli ti to dela pri zatazeny rucni brzde tak jsou to pakynky.


ruční brzda není zatáhlá a to by mi nevrzalo při jízdě né?
feďa
Odeslal: Monday 26 February 2007 - 22:41:24

nechal jsem si tlumiče projet na testu ajsou oba ok. poradí mi prosím někdo co s tím vrzáním ovšem kromě zesílení audia jak mi radil mechanik na testu. nebo je vyměnit i když jsou ok?
Martas
Odeslal: Thursday 22 February 2007 - 07:21:55

feďa napsal ...

já mněnil všechny kulosilenty ty mi spíš mlátily než vrzally. a teď mi to začlo vrzat až hrůza. předtím dva roky nic. vrže to i když s autem řádně zahoupu. mohou to být tlumiče a dá se stím něco dělat?


Jestli ti to dela pri zatazeny rucni brzde tak jsou to pakynky.
Anonymní
Odeslal: Thursday 22 February 2007 - 06:15:08

Zdena napsal ...

Mám Opel Astru Caravan X16XEL r.v.1997 a mohu potvrdit vrzající a hlučnou zadní nápravu v tomto ročním období. Zajímají mě tvary silentbloků o
kterých je tady řeč. Myslel jsem, že na každé straně nápravy je jen jeden kus.
Jak náročná je jejich výměna? Díky.


Jsi ve spatnym vlakne, tohle je na Vectru a ta ma konstrukci zadni napravy nesrovnatelne jinou a vrzani zpusobuji zcela jine dily !
Zdena
Odeslal: Wednesday 21 February 2007 - 22:20:38

Mám Opel Astru Caravan X16XEL r.v.1997 a mohu potvrdit vrzající a hlučnou zadní nápravu v tomto ročním období. Zajímají mě tvary silentbloků o
kterých je tady řeč. Myslel jsem, že na každé straně nápravy je jen jeden kus.
Jak náročná je jejich výměna? Díky.
Lib
Odeslal: Tuesday 20 February 2007 - 06:43:39

Jo mě vrzal taky tlumič a výměna to (nečekaně ) vyřešila, ale já už je měl mírně kaput, ikdyž auto ještě neodskakovalo v zatáčkách, po výměně za Kayaba jsem to auto podvozkově málem nepoznal _;

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0621 sec,0.0363 z toho dotazů.