• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor :: Re: stržený závit na výpusti mot.oleje
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
bubák
Odeslal: Thursday 09 June 2005 - 11:05:33
Zdravím vąechny,
mám strľený závit na výpusti mot oleje,omega B caravan 2,5TD,95.
Můľete někdo poradit co s tím, napadla mě závitová vloľka, ale nikdo to nechce udělat, v případě ľe bych musel koupit olejovou vanu máte někdo představu kolik stojí a nevíte někdo o nějaké starąí.
Zatím díky.
Poslední odpovědi
Rob2
Odeslal: Monday 18 July 2005 - 20:07:25

Málo materiálu? Nejméně 11mm tloušťka v místě závitu (původně M12). Musel jsem také přeřezat na M14x1,5 protože nějaké pr.se původní M12 strhalo. Dotahovací moment původního je 20Nm, takže pokud to někdo vezme silou, závit pochopitelně udělá: "Pá pá!" Vřele doporučuji adaptér na kolmé navedení závitníku!!! A není nezbytné vanu dávat dolů! Jenom dobře vyčistit (vhodně zahnutý drát postačí) od špon vnitřek. Stejně jich tam moc nebude, protože zůstanou nalepeny olejem na závitnících a navíc je stále vytékající olej vyplavuje ven.
Václav
Odeslal: Monday 11 July 2005 - 00:43:00

bubák napsal ...
co s tím, napadla mě závitová vloľka, ale nikdo to nechce udělat

Proč to nechce nikdo udělat?? Tato technologie není pro daný účel vhodná, anebo ji nikdo ve tvém okolí nemá? Nejznámější typ závitových vložek viz např. Odkaz
Jirka
Odeslal: Sunday 10 July 2005 - 20:14:32

Také jsem řešil problém se špatným zavítem,bylo to sice v jiném případě,ale je to taky řešení.Problém je v tom že tu vanu musíš sundat.Každopádně hliník je kov který se dá zavařit a pak znova řezat závit.Já to řešil u nás ve svářečské škole.Je potřeba zjistit kde u tebe v okolí svářejí v ochrané atmosvéře.(Opravny hliníkových hlav motorů,svář. školy,větší fabriky.)
bubák
Odeslal: Friday 10 June 2005 - 10:03:09

O.K. zkusím někoho sehnat.Dám vědět jak to dopadlo.Zatím dík.
Petris
Odeslal: Thursday 09 June 2005 - 16:31:24

Tenhle problém jsem uľ taky řeąil.Zajed na kanál vypust olej a seľen sy nějakýho obyčejnýho soutruľníka at ti vyřeľe větąí závyt a udělá nový ąroub .vanu nesundávej mě celá oprava vyąla na 300Kč
bubák
Odeslal: Thursday 09 June 2005 - 13:47:08

Je to hliník, a to s tím větąím závitem mě taky napadlo , je to stejný jako dávat tu vloľku jenom zůstává stejný ąroub,ale protoľe je to hliník a materiálu tam moc není tak se nikomu do toho nechce .Proto jsem uvaľoval i o nějaké starąí vaně.
zatím dík.
Anonymní
Odeslal: Thursday 09 June 2005 - 13:24:02

přeříznout na větąí jestli je tam material a dát jiný ąroub.
freez
Odeslal: Thursday 09 June 2005 - 11:26:18

bubák:jaký tam sou vůbec vyny plech nebo hliník ?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0594 sec,0.0265 z toho dotazů.