• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor :: Re: váha vzduchu
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Jakke-mv6
Odeslal: Tuesday 28 May 2013 - 13:03:29
Zdravíčko , kolik vám na omeze mv6 při volnoběhu saje vzduchu ? mě to píše na litr benzínu 20kg/h vzduchu, je problém že kecá váha vzduchu nebo je problém někde jinde?
Poslední odpovědi
FastArrow
Odeslal: Thursday 10 October 2013 - 16:00:12

Vyřešeno:

není nad to koupit na PL aukru starší celý díl se dvěma katy a vyměnit to. Auto za studena se nedusí, spotřeba šla dolů a jede jak má. Nevím jak dlouho ty katy vydrží - vzhledem k LPG, ale zatím to je v pohodě.

Díky všem za rady, chtěl jen napsat jak jsem to vyřešil a že to bylo tím.

p.s. malý kat byl úplně hin, velký zatím nevím neřezal jsem to...

FastArrow
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 23:16:04

Colommbo napsal ...

Katalyzátor nekuchat, je tu o tom vlákno a víš o něm... Odkaz


Díky za info, neměl jsem zapnuté sledování .

Ok takže závěr je, že tam můžu dát i do LPG ten kat na obsah 1300 - keramický (akorát vydrží méně, ale počítám, že pár desítek tisíc to vydrží). Oma má průměr trubek 55?

Teď už jen jedna otázka: vzhledem k tomu, že v tom L-ku je taky kat a před ním a za ním je lamda, je třeba taky toto řešit, nebo mám řešit jen ten velký kát? Vyřeší to hodnoty druhé lamdy? (např. tím, že se tam zvedne tlak?
Colommbo
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 22:30:42

Katalyzátor nekuchat, je tu o tom vlákno a víš o něm... Odkaz
FastArrow
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 22:08:17

to jo teda.. proto musim sehnat starší.

To LEGEND: prosím tě, když jsi psal, že to bude vysypaným katem.. tak který bude v tahu? za poslední lambdou tzn. č 1 a 2? Potřeboval bych vědět, jestli lze nějaký kat vyřezat, nebo tam jsou potřeba? Zatím jsem nedostal žádnou odpověď na tento dotaz.
Colommbo
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 16:57:49

Fast Arrow: Myslel jsem obrázek schématu, ten odkaz na něj stačí. A jasně že je to schéma výfuků na "staré" véšestky, nicméně "nové" se odlišují jen tou první částí výfukového potrubí s lambdasondami a katíky, šlo mi jen o to, že ta bandaska na první části potrubí není tlumič ale kat... Odkaz
P.S. A když katalogová čísla dílů (08 54 078 pro pravou a 08 54 079 pro levou stranu) vložíš do vyhledávače origo dílů kupř. u AutoTechnik Zralý (Opel), najde ti to cenu. Je přímo závratná...
Martas
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 16:38:17

Colommbo napsal ...

Vložil bych sem schematický obrázek, ale už jsem nějak zapomněl, jak se to dělá... Tož aspoň tedy takhle: Odkaz


Jenze tohle je na 2,5/3,0 tam je to jinak nez u 2,6/3,2
FastArrow
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 16:25:11

schéma čeho?

zkus toto, nahrej obrázek a pak klikni na BB kod a vlož ho zde,,... Odkaz
Colommbo
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 16:16:14

Vložil bych sem schematický obrázek, ale už jsem nějak zapomněl, jak se to dělá... Tož aspoň tedy takhle: Odkaz
Colommbo
Odeslal: Sunday 25 August 2013 - 15:32:40

Mno, mně se teď nechce válet pod autem, bo je tam mokro a zima, ale ty to máš určitě zmáknutý, tož mi možná, doufám, potvrdíš, že středové tlumiče jsou napojené až ZA těmi pochystátory, co si o nich myslím, že jsou to katy... Měnit bude potřeba poz. 1 či 2, ale který z nich může být vysypaný...? Tenhle katalyzátorový a lambdasondový cirkus si vynutily emisní normy (nemáme EGR, nemáme sekundární vhánění vzduchu, nemáme volnoběžný ventil, zato e-gas, el. škrtící klapku a dvě lambdy a dva katy navíc a splňujeme EuroIII... Mimochodem, Marťase si moc považuju, ale v tomhle konkrétním případě s ním prostě nesouhlasím... !_;

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0352 sec,0.0082 z toho dotazů.