• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tom H
Monday 05 May 2008 - 19:22:00 Citovat
Host
Ahoj kolegové,
potřeboval bych poradit s jedním problémem - u Corsy (r.v. 96) mi nejde odblokovat radio - kdyz postupuju podle navodu, tak na displeji stále svítí SAFE a vůbec mi to neumožní zadat kód. Zkoušel jsem si půjčit i jiné rádio (CAR 300) a to dělá úplně to samé, takže chyba asi bude někde v autě. Napadá Vás někoho, čím to může být? Moc díky Tom
Martas
Monday 05 May 2008 - 19:54:02 Citovat
Host
V aute nema kde byt jaka chyba, radio z nej pouziva pouze display !

Jake je to radio to same tedy CAR 300 ?

Kazdopadne kdyz pise SAFE tak jsou dve moznosti :

1. Radio je zakodovane a zrejme si odpojil baterku - je potreba zadat spravny kod. Pokud jsi ho uz nekolikrat zadal spatne tak se prodleva kdy lze kod zadat vzdy jenonasobne prodluzuje a u 9 pokusu uz je to nekolik desitek hodin, takze zkus pockat.

2. Radio je v tkzv. Servisnim modu (pokud ma vyndavaci panylek coz CAR300 nema) tak to hraje i bez nej. V tom pripade se radio pri pokusus zadat jakykoliv kod (at dobry nebo spatny) zablokuje a pomuze pouze "servis".

Tom H
Monday 05 May 2008 - 19:59:22 Citovat
Host
Ahoj Marťas, moc díky za odpověď. Já mám v autě CAR 200 a nyní jsem zkoušel i tu 300. Kód jsem špatně nezadal, protože mě to k jeho zadání vůbec nepustí. Obě rádia se chovají úplně stejně, proto chybu hledám v autě... Fakt nevím co s tím - na displeji SAFE a bliká červená dioda, u obou rádií...
Martas
Monday 05 May 2008 - 20:05:03 Citovat
Host
Jestli je to stejny pro 200 nevim, ale pro 300 - 500 je to takhle :

Zapnout zapalovani
Radio napise SAFE
Vypnout radio
Zmacknout a drzet AS a soucasne zapnout radio
Tlacitky 1 - 4 pro volbu stanice namackat kod (1 na prvni cislo 2 na druhe ..... a co zmacknuti to o jedno cislo vic)
Po zadani kodu na 3 vteriny zmacknout AS az to pipne
Tom H
Monday 05 May 2008 - 20:13:43 Citovat
Host
Presne tak jsem to chtel udelat (je to tak i v navodu), ale nedostanu se do modu ---- (zadani kodu). Zkousel jsem to snad 20x a vubec nic. Je divne, ze se tak chovaji obe radia
Martas
Monday 05 May 2008 - 20:22:08 Citovat
Host
Osobne se klonim k tomu, ze pri pokusu zakodovat radio delas neco spatne, auto na tohle nemuze mit vliv, da se to udelat i "poslepu" bez displaye.
Lhex
Monday 05 May 2008 - 20:37:41 Citovat
Host
Tom H napsal ...

Presne tak jsem to chtel udelat (je to tak i v navodu), ale nedostanu se do modu ---- (zadani kodu). Zkousel jsem to snad 20x a vubec nic. Je divne, ze se tak chovaji obe radia

neni možný, chvíli si s tim hraj, drž AS a zapni klíček
KopA
Tuesday 06 May 2008 - 20:59:55 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Napada me jeste jedna moznost. Kdyz ti radio jeste fungovalo zapinalo se ti nekdy automaticky pri otoceni klickem?

Existuje moznost ze neni zaveden kabel ze spinacky co privadi 12V na pin v radiu takze nemuzes vlastne ten rezim pro zadani kodu nijak aktivovat.

Posilam obrazek patice beznych OPEL radii. Vyndej radio ven a zkontroluj jestli mas v patici v aute zapojeny pin oznaceny 12V (pin 4) v tom spodnim konektoru (pripadne ten se symbolem baterie - nektere weby uvadeji opak ale pin 7 je podle me stale napajeni ktere kdyz se prerusi tak se radio zablokuje).

Ted predbiham ale v pripade problemu by mohlo byt reseni v propojeni techto dvou pinu.


Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Tomas H
Friday 09 May 2008 - 17:28:51 Citovat
Host
To KopA: Moc diky za radu - o vikendu to vyzkousim. To radio se samo nezapinalo - vzdy jsem ho musel zapnout manualne.
Jeste jsem zapomel uvest, ze ze kdyz se snazim odblokovat radio (AS + zapnout r.), tak se z reproduktoru ozve kratke pipnuti, ale nic jineho se nestane - SAFE sviti stale...
Legend
Friday 09 May 2008 - 18:07:14 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
SAFE svítí delší dobu v případě několiknásobného zadání špatného kódu. V tom případě je třeba počkat, po každém špatném pokusu se čekací doba prodlužuje. Nech to SAFE svítit třeba 2 hodiny, třeba se časem změní na "----" Jak psal Kopa, nejlepší je ustřihnout černý kabel a ta část co zbyde směrem k ISO konektoru, tak tu spájet s červeným kabelem. Takto se zajistí že rádio bude hrát kdykoliv bez zapalování a zadání kódu bude možné taky bez zapalování.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2754 sec,0.2076 z toho dotazů.