• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
X20XEV nestartuje
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jirik86
Sunday 20 January 2008 - 21:55:40 Citovat
Host
Zdravím. Už delší čas řeším problém v názvu vlákna a tak jsem zabrousil i sem. Tak tedy: motor z ničeho nic odmítá naskočit, naposledy když jsem startoval tak naskočil na cca 1 vteřinu a hned chcípnul, od té doby nic. baterka má síly dost, startér motorem točí. Všechny pojistky jsou v pořádku. Benzinové čerpadlo běhá a tlačí benzin trubkama. Zkoušeli jsme odvzdušnit tu lištu co jsou vstřiky - zavzdušněná nebyla. Svíčky jiskru házej, ale vypadaj spíš suchý, tzn. že mám podezření že vstřiky nevstřikujou. Benzin tankuju pořád u JETky, a nikdy nebyl žádnej problém. Od posledního natankování jsem ujel cca 70km bez problému. Motor před tím chodil bezvadně, žádný náznak vadnoucího výkonu, nepravidelného chodu při volnoběhu. A teď to nejzajímavější. Vyblikávání a následná diagnostika napíchnutím neukázala nic. Mám podezření na čidla kliky a vačky, v manuálu jsem se dočetl, že chyba obou čidel součastně zablokuje vstřikování a zapalování. Nechápu ale proč diagnostika nic neukázala. Nějaké postřehy a nápady? beru každej sebešílenější nápad
Martas
Sunday 20 January 2008 - 22:00:38 Citovat
Host
Jestli tam jde benzin zjistis snadno, otoc parkrat motorem a vysroubuj svicku, kdyz bude mokra benzin tam jde.

Cidlo na klice nebo na vacce muze mit za nasledek, ze to nestartuje.
Jirik86
Sunday 20 January 2008 - 22:12:47 Citovat
Host
no řekněme že tam ten benzin nejde, pač by to aspon prskalo nebo něco, pač to jiskru hází. Ale při startování žádnej náznak že by to chtělo chytnout. se mi nezdá že by najednou odešly obě čidla naráz, když odejde jedno, tak by to mělo běžet v nouzovém režimu na základě informací od toho druhého,ne ? Jak říkám, diagnostika nic neříká
co stojej ty čidla u Opla?
Martas
Sunday 20 January 2008 - 22:16:06 Citovat
Host
Kdyz ti odejde cidlo na klice tak nenatocis zadnej motor (nema to udaje o tom ze se vubec toci), a kdyz odejde na vacce tak se prave muze stat, ze to sice pali, ale uplne jindy.
Jirik86
Sunday 20 January 2008 - 22:27:37 Citovat
Host
tohle mám z manuálu:

With trouble code P0335 stored and engine speed greater than 8000
rpm, trouble code P0340 (camshaft sensor fault) is additionally stored.

Replacement Value:
• Camshaft emergency operation
The crankshaft position, engine speed and spark timing are calculated
from the camshaft signal. The engine speed is limited to 4512 rpm.

Effect:
• If trouble P0335 is stored in addition to trouble code P0340, injection
and ignition are locked.

...mám to překládat?

ale i tak mi asi nezbyde nic jinýho než začít nakupovat a měnit a začnu holt u tohodle čidla.
Martas
Sunday 20 January 2008 - 22:37:55 Citovat
Host
Furt me pripadne lepsi napred vysroubovat svicku nez konstatovat ze kdyz to pali, tak by to prskalo (kdyz ti to bude palit pri sani nebo vyfuku tak ver ze to ani neskytne), no ale jsou to tvoje penize ... Navic ty cidla si myslim ze leckde na srotu by ti i pujcili na vyzkouseni.
Legend
Sunday 20 January 2008 - 22:42:25 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Nové čidlo kliky stojí v Elitu 1700 a čidlo vačky 1300, tak bych radši zajel to vyzkoušet na vrakoviště, ať to nekupuješ zbytečně.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Jirik86
Sunday 20 January 2008 - 22:49:48 Citovat
Host
jasný, díky za rady
sonyque
Thursday 24 January 2008 - 15:01:54 Citovat
Host
chlapi som zufaly. Poradte mi prosim vas kde to cidlo kluky najdem u x20xev na calibra fore mi napisali za kompresorom klimi na spodu bloku motora, hladal som ako puk a nic som tam nenasiel, alebo ako by to malo vyzerat, lebo mi to cidlo kluky blbne...

Dakujem
sonyque
Thursday 24 January 2008 - 15:07:13 Citovat
Host
alebo ci treba dat nieco dole z motora aby som sa tam dostal, alebo sa tam dostanem normalne bez problemov k tomu cidlu?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1410 sec,0.1040 z toho dotazů.