• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Naklápění xennonů
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Thursday 27 December 2007 - 12:34:03 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Čau lidi, tak už na mě taky došlo.
V noci se mi nějak špatně spalo, o po několika hodinách důkladné analýzy jsem přišel na to, že to bude tím, že mi v listopadu propadla technickáa klidně jsem usnul. Druhý den, při cestě do Chebu se mi cca v poledne objevila německá hláška že mám něco se světlama. Objevila se ještě cca 3x a už se nehlásí. Xenony svítí normálně, Tehdy ráno jsem ještě viděl, že při rozsvícení otestovalo naklápění mezní polohy, po těch hláškách už ne. Nic nevrčí, nic se nehýbe, odešlo mi naklápění, pravděpodobně někde ve střední poloze. První hláška se objevila při opakovaném nastartování, ne při jízdě! Kdybych nemusel na technickou počkám, jestli to nerozmrzne ale takhle to potřebuju řešit. Jestli víte poraďte, jinak budu muset dát vydělat servisákovi, ale oni jsou teď všichni líní. Týká se to obou světel, pojistky č.: 6 a 24 jsou OK o jiných nevím.
Může to být zamrzlé čidlo?
Pro kontrolu mám VB2001 2,6 V6 Y26SE


Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Legend
Thursday 27 December 2007 - 12:47:10 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Nječastější závada bývá špatné čidlo na přední nápravě - to snímá výšku podvozku a podle toho se pak naklápí světla. Podobné čidlo by mělo být i vzadu, ale přední odchází častěji, tak na to bych se zaměřil.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Cesťák
Thursday 27 December 2007 - 12:49:48 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Dík, může to být zamrzlé, nebo je to zbožné přání?

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Vraňoch
Thursday 27 December 2007 - 20:00:35 Citovat
Host
Jestli se prestaly naklapet obe najednou, tak bych to taky tipoval na neco kolem snimace (nevim jak u VeBe, ale u OC je na levem zadnim ramenu), Muze to byt samotnym snimacem nebo klidne konektorem k nemu. Me takhle odesel konektor k podobnemu snimaci pro nastavovani vysky auta. vnitrni piny konektoru uhnily. Nebo pak jestli to naklapeni neni na samostatny pojistce, ale to by chtelo vytahnout odnekud schema a prostudovat.
Cesťák
Friday 28 December 2007 - 16:19:13 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
No to jsem z toho blázen.
Ráno jsem byl u řezníka objednat maso a parkoval jsem proti stěně v mírným kopci. Po nastartování a rozsvícení světel se provedla naprosto bez problémů repozice nahoru, dolu, střed. Zajásal jsem a okamžitě vyrazil domů pro papíry a na STK. Doma jsem to pro jistotu zkusil a nic. Zkusil jsem si uvařit kafe, jestli nam není prodleva a po cca hodině jasem to zkusil znovu. NIC! Najel jsem s autem proti vratům, udělal rysku, nahnal jsem celou rodinu do auta z auta a do auta a aniž bych viděl rozdíl, světla se neodchýlila od rysky ani o chlup. Tak jsem to risknul a těsně před zavíračkou jsem zajel na STK. Byli vzteklí, protože Y26SE nikdy neviděli a museli přepisovat všechna data do PC ručně, říkal jsem si: " a jsem v ..., to neukecám". Motor shell sqěle, ani na něj nešáhli. Nelíbilo se mu, že při ruční brzdě levé kolo dříve blokuje ale přiznal, že to je v normě. Já si jen tak vzpoměl, když jsem tam jezdil s žigulíkem, že ručka prakticky nebrala vůbec a prošel jsem taky. Ale poslední kontrola: Světla. Marně hledal kolečko na štelování, tak jsem jej drze upozornil, že je to v elektrice. Najel na to se zrcadlem a řekl, že takový střed už dlouho neviděl a ještě si přizval kamaráda, aby to taky viděl! Prošel jsem bez jediné připomínky!
Poradí mi někdo, jak a kdy tento typ auta "prověřuje" funkčnost naklápění? Já si pamatuji, že vždy při rozsvícení to proběhlo, ale jelikož to fungovalo, neměl jsem potřebu to řešit, tak to nevím jistě.
P.S.: Po technické jsem zajel k řezníkovi pro objednané maso a parkoval na stejném místě. A po rozsvícení světla zase poctivě pracovala. Doma zase NE!
Jdu si dát panáka!

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Friday 28 December 2007 - 17:01:33 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

Tak jsem to risknul a těsně před zavíračkou jsem zajel na STK. Byli vzteklí, protože Y26SE nikdy neviděli a museli přepisovat všechna data do PC ručně.


Docela by me zajimalo, jaka data do PC prepisovali ?
Na STK se co se motoru tyce kontroluje akorat typ motoru, pripadne cislo pokud toto neni v TP vymazano. Udaje o emisich jsou napsany v puvodnim Osvedceni o mereni emisi, nehlede na to ze emisni parametry jsou pro vsechny benzinove motory vicemene stejne.
L.u.k.e
Friday 28 December 2007 - 17:44:10 Citovat
Host
Overeni naklapeni proved takto: Zapni klicek zapalovani do polohy I, aby svitily budiky, zapni xenony a otevri kapotu. Vylez z auta, otevri kapotu a opri se o predni pricku a zacni s autem pohupovat. Uslysis a i ucejtis jak svetla pri pruzeni auta "vrni" to je prave moturek naklapeni...Ale hlavne nenastartuj motor, jinak uslysis jen V6. Mam stejne auto a tak mi to chodi, kdyz s tim budes pohupovat proti stene, bude to svitit skoro porad stejne vysoko..., jinak mas bud nekde spatny kontakt v konektoru u cidel a nebo KO cidlo, ktery chodi podle nalady...at se dari _;
Cesťák
Friday 28 December 2007 - 18:21:47 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
To LUKE - Díky, to jsem potřeboval, prověřím až vystřízlivím.
To MARTAS - Díky, ale radit co potřebujou při STK a co ne už nepotřebuji, zajímá mě spíš jak je to s tím naklápěním.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Friday 28 December 2007 - 19:07:37 Citovat
Host
Jeden z postupu ti napsal L.u.k.e, nicmene xenony by mely po vypnuti "sjet" dolu a opacny postup po jejich zapnuti tedy zase "vyjet" nahoru.
karlik
Friday 05 December 2014 - 14:00:07 Citovat
Uživatel #4884
Registrován: Wednesday 13 August 2014 - 16:02:08
Příspěvků: 2
Potřeboval bych vědět kde najdu u VB 1,8, r.v.2001 to čidlo pro naklápění světel. Dík.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1716 sec,0.1183 z toho dotazů.