• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
CHYBA LAMBDA SONDY X18XE1
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
SMRŤÁK
Monday 10 August 2009 - 11:22:08 Citovat
Host
DOBRÝ DEN,
POTŘEBOVAL BYCH RADU..UŽ NEVÍM CO S TÍM,VLASTNÍM ZAFIRU 1.8 16V X18XE1 MOTOR Z ROKU 2000.
PŘI VOLNOBĚHU SE MI PO NEURČITÉ DOBĚ ROZSVÍTÍ KONTROLKA MOTORU S CHYBOU LAMBDASONDY.SONDU JSEM VYMĚNIL ZA ORIGINÁL NGK ALE CHYBA SE OBJEVUJE POŘÁD.
PROBLÉM SE OBJEVUJE JAK KDY,ALE PŘEDEVŠÍM KDYŽ DÉLE MOTOR BĚŽÍ NA VOLNOBĚH...ZA JÍZDY SE TO NESTANE.
-VYMĚNĚNY SVÍČKY,ŠKRTÍCÍ KLAPKA,LAMBDA SONDA A PROČIŠTĚN EGR VENTIL.
-PŘEKONTROLOVÁNO VÝFUKOVÉ POTRUBÍ PŘED LAMBDOU A BEZ TRHLIN.

DÍKY ZA KAŽDOU RADU
JardaB
Monday 10 August 2009 - 11:31:39 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
nezbyde asi, nez primo zmerit co z lambdy leze za signal, nebo me napadlo, jestli neni zavada ve vyhrivani (mimo sondu - treba prechodovy odpor) a na volnobeh moc vychladne a prestane fungovat.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Monday 10 August 2009 - 11:31:42 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
A číslo té chyby víš? Jestli tebou popisovaná "chyba lambdasondy" nemohlo být něco s výfukovými plyny...způsobené třeba ucpaným nebo naopak vysypaným katalyzátorem.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Monday 10 August 2009 - 11:57:06 Citovat
Host
ČÍSLO CHYBY NEVÍM ALE NENI PROBLÉM ZAJECT NA DIAGNOSTIKU A OSCYLOSKOP.
-CO SE TÝČE TOHO PŘECHODOVÉHO ODPORU,NEVÍM HLAVNĚ CO TO JE ZA VĚC ,ALE TU CHYBU TO HODÍ JAK PŘI STUDENYM TAK I PŘI ZAHŘÁTYM MOTORU...
Hujer
Monday 10 August 2009 - 12:17:52 Citovat
Host
Přechodový odpor není věc, ale jev. Jedná se o zvýšení odporu v konektorech a spojích elektrického vedení vlivem oxydace vodičů, zmenšení přítlaku, vniknutí nečistot a podobně.
PS vypni si CapsLock - to je tlačítko na klávesnici vlevo nad Shift.
didimb
Tuesday 12 January 2010 - 20:44:41 Citovat
Host
Zdravím opláci! mne sa tiež rozsvieti kontrolka emisii, niekedy hneď pri štarte, potom po čase zhasne a tak sa to opakuje, niekedy pri štarte nič, no potom to svieti aj nesvieti. Dnes som bol na diagn., zisť. chyby P0110,P0100,P0340 No keď to chlap robil vtedy kontrolka nesvietila. Nuloval to a ostala chyba P0110-obvod teploty nasáv. vzduchu. Čidlo ukazovalo teplotu 19 st. a teplota okolia 3st. Keď sa mi kontrolka rosvieti s motorom šklbne chvíľu ide ťažko do ot. no po 1 sek. motor ide do výkonu v pohode aj keď kontrolka svieti. Skúste prosím poradiť. Vďaka Zafira 1.8 85kw 2000
Host
Tuesday 12 October 2010 - 17:01:38 Citovat
Host
ahoj Oplaci
ja tiez riesim teraz tento problem , trha motor a nechce ist do otacok ale nie vzdy.EGR vycisstene ok, a lambdu mam zlu a uz viem aj preco!
odisiel mi ventil odvetravania ktory recikluje benzin pri aktivnom uhli.Ventil som vymenil lambdu som skusobne odpojil a motor ide OK este musim vymenit lambdu lebo to vela teraz zere.
Chybu lambdy ti bude ukazovat ked ti odide ventil odvetravania pretoze lambda uz nedokaze regulovat bohatost zmesi , ventil zmes nenormalne obohatsuje a lambda sa moze aj na hlavu postavit ......
Takze zdar drzim palce v badani

caute Pedro
KopA
Tuesday 12 October 2010 - 21:47:47 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Teda Pedro nevím - se mi nějak nezdá souvislost lambdy s ventilem odvětrání přes tu nádobu s uhlíkem. __;

Sem si myslel že to slouží jen k odvětrání nádrže (a aby se v létě na sluníčku nenafoukla)

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Kubba
Saturday 16 October 2010 - 19:01:00 Citovat
Host
čau, je to sice OT, ale teď řeším dost podobný problém. Umřel mi ten recyrkulační ventil (občas se prostě nezavřel) a motor z toho úplně vyšiloval, chovalo se to jako by se přechlastal. Dneska jsem ho vyměnil za jiný, ale efekt minimální(aspoň jede, ačkoliv lítají otáčky volnoběhu). Jako by auto jelo na 3 válce.. ale jede na 4. V otáčkách lepší, ale o vyváženém chodu se mluvit nedá. Mám teda ale úplně jiný motor(C24NE).
Co se dalo udělat doma, to je proměřené a zbývá prakticky ta lambda, čidlo otáček a nebo mechanická závada. Tak se ukáže, jestli to tu lambdu může oddělat imho myslím že tam nebude přímá souvislost
fjanta
Wednesday 27 April 2016 - 18:35:56 Citovat
Host
dobry den mam problem s oplem stim že my to neudrží volnobech čim by to mohlo byt a sviti kontrolka motoru

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1642 sec,0.1087 z toho dotazů.