• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra B - zadní náprava - kola da A (jako u 120tky)
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Monday 08 January 2007 - 15:45:35 Citovat
Host
Je mozne ze jsem ve stresu, ale asi ne zbytecne souvisi to predevsim s tim klepanim od zadni napravy a tak jsem si dal 1+1 a usoudil jsem podle nazoru ze to bude asi problem ktery bude mit za nasledek tan Ackovy sklon... jsem si jisty ze na jare lonskeho roku to tak nebylo.Vectry kolem me jsou vzdy prevazne sedany, tak nevim jestli se to nejak lisi, ale myslim si ze kola maji rovne, osobne si mylsim ze mam vic sklonene leve zadni kolo.A ted pri drobnych mrazicich se mi stavalo ze se ozyval dalsi takovy zvuk a nekde tady jsem se docetl ze to mrznou ty silentbloky, nebo tak neco... cili jsem vydedukoval ze to budou asi ty silentbloky Jsem totalni laik a to co vim o autech je tak maximalne ze sveta motoru a tu cenu nevis...
Martas
Monday 08 January 2007 - 16:31:05 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Je mozne ze jsem ve stresu, ale asi ne zbytecne souvisi to predevsim s tim klepanim od zadni napravy a tak jsem si dal 1+1 a usoudil jsem podle nazoru ze to bude asi problem ktery bude mit za nasledek tan Ackovy sklon... jsem si jisty ze na jare lonskeho roku to tak nebylo.Vectry kolem me jsou vzdy prevazne sedany, tak nevim jestli se to nejak lisi, ale myslim si ze kola maji rovne, osobne si mylsim ze mam vic sklonene leve zadni kolo.A ted pri drobnych mrazicich se mi stavalo ze se ozyval dalsi takovy zvuk a nekde tady jsem se docetl ze to mrznou ty silentbloky, nebo tak neco... cili jsem vydedukoval ze to budou asi ty silentbloky Jsem totalni laik a to co vim o autech je tak maximalne ze sveta motoru a tu cenu nevis...


Tady mas obrazek jak vypada zadni naprava u VeBe, ty silenty o kterych se mluvi a delaji kraval jsou oznaceny cislem 21 (ty vydavaji vrzani a skripani), pripadne jeste odchazeji silenty na stabilizatoru, to je cislo 4, 5 a 8 (ty vydavaji klepavy zvuk). Cena tech 4 silentu na rameni je cca. 600 za jeden, na stabilizatoru nevim presne ale myslim komplet 500, nicmene u tebe bych spise tipoval na pruziny a nebo daleko spise jako se stalo treba Tomikovi na naraz do kola a ohnute rameno, protoze na to aby se kola postavila do A by musely byt totalne zniceny vsechny ty silenty a vydavalo by to udesny zvuky.



VGT
Monday 08 January 2007 - 16:51:34 Citovat
Host
No, jestli dobře počítám, tak na zadni nápravě je cekem 10 silentbloků,
4 silentbloky vnější, cena za kus v Autokelly (loňské ceny) 619,- (od FEBI)
dále 4 vnitřní po 186,-
dále 2 silenty uložení nápravy á kus 642,-
uložení stabilizátoru po cca 70,- (2kusy).
Takže shrnuto - cena za materiál cca od 2500 do 4500 Kč - podle toho, co všechno se bude měnit. A za práci tak 2000-2500 Kč. Samozřejmě cenové odchylky směrem nahoru i dolů jsou možné (za práci), tu cenu dílů si ohlídej - viz odkazy na některé obchody s autodíly
Odkaz
Odkaz
Odkaz
Odkaz Odkaz


doktor
Monday 08 January 2007 - 20:48:50 Citovat
Host
mě teda zadní náprava klepe docela dost, ale zatím nebyl čas to měnit a v poslední době ani peníze, ale kola do A nemám. je tedy pravda, že mám jen dvolitra a sedana
Kryshna
Tuesday 09 January 2007 - 12:20:20 Citovat
Host
No tak to je mazec... jsem zvedav na ty servisaky co z nich vyjde za diagnozu... jinak jsem zapomnel napsat ze mam Hatchback, ale to je asi jedno, ze? Kazdopadne diky za obrazky, jeste se na to dnes podivam, ale se svymi znalostmi nevim jestli to k necemu bude
Kryshna
Tuesday 09 January 2007 - 12:30:23 Citovat
Host
A jeste jedna dulezita vec - autem jsem nikam nenajel a prdu nedostalo... mam ho jak vlastni dite a v zasade ho nikomu nepujcuji
Jedine by to mohlo byt tim ze jsem ho koupil tuknute lehce na zadek...ale to asi taky ne, pze jsem s tim najel 4tis a nebyl zadny problem (vse zacalo az kdyz jsem zacal jezdit po D11 do prahy),ale v podstate se jen prohnul naraznik (nepraskl) a rozlomila se v nem takova ta vlozka - je to jako takovy cerny polystyren... a jeste je mirne chytnute celo, nebo co to rikal karosar, ale zaroven rekl, ze to neni zadny problem, ze autu nic neni... podotykam byl to absolutne nezavisly clovek - na prodejci samozrejme.
Zdenda
Thursday 11 January 2007 - 11:29:07 Citovat
Host
Chlapi chystám se vyměnit na VeBe na zadní nápravě ty silenty co jsou pod označením č. 21 a 20 viz obrázek výše od Matas, protože jak jsem zvedl zadek auta tak jsem zjistil velkou vůli na spodním silentu č. 21 a když už budu muset sundat celý náboj, tak vyměním i č.20 a tak se chci zeptat kdo jste to už měnili, jakým způsobem to jde vylisovat a nalisovat nový, když nemám k dispozici lis, jde to udělat ve svěráku, popřípadě nahřát autiogenem? Poraďte jak jste to dělali. Jedná se mi jen o ty 3 silenty.
Martas
Thursday 11 January 2007 - 11:37:00 Citovat
Host
Zdenda napsal ...

Chlapi chystám se vyměnit na VeBe na zadní nápravě ty silenty co jsou pod označením č. 21 a 20 viz obrázek výše od Matas, protože jak jsem zvedl zadek auta tak jsem zjistil velkou vůli na spodním silentu č. 21 a když už budu muset sundat celý náboj, tak vyměním i č.20 a tak se chci zeptat kdo jste to už měnili, jakým způsobem to jde vylisovat a nalisovat nový, když nemám k dispozici lis, jde to udělat ve svěráku, popřípadě nahřát autiogenem? Poraďte jak jste to dělali. Jedná se mi jen o ty 3 silenty.


No musi ven cele rameno, takze dolu buben a brzdic, odsroubovat stabilizator a naboj, vyvesit brzdy ....

Silenty jdou ven silou a kdyz ne tak jeste vetsi silou, na vylisovani/zalisovani jsem videl "upravene" orechy do Goly. Nasledne je dobre udelat geometrii zadku.

[ Upraveno Thursday 11 January 2007 - 11:37:54 ]
VGT
Thursday 11 January 2007 - 11:45:26 Citovat
Host
Zdenda napsal ...

Chlapi chystám se vyměnit na VeBe na zadní nápravě ty silenty .... Poraďte jak jste to dělali

Prvně jsme si vyhledali vpravo na této stránce v okénku Hledej popis této práce Odkaz (je tu totiž/na těchto stránkách/ popsáno kde co)
Zdenda
Saturday 13 January 2007 - 13:54:29 Citovat
Host
VGT díky za odkaz. Příště se polepším.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1686 sec,0.1317 z toho dotazů.