• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Praská pojistka na pozici č.15
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pája
Thursday 02 November 2006 - 21:58:11 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Ahoj všichni.
Dneska mi MV6-ka vypověděla službu. Neustále mi praská pojistka na pozici č.15 (15 A)

Když pojistka praskne, motor se zastaví. a nejde nastartovat. Sice točí, párkrát blafne, ale jakmile dojde benzín v trubkách, ani neškytne., jakoby nešlo čerpadlo. Když pojistku vyměním a otočím klíčem, hned praskne (asi zkrat, ale nevím kam se mám zaměřït)

Nevím, jestli to má souvislost, ale před týdnem jsem nechal opravit alternátor (svítila kontrolka dobíjení) po opravě svítí stále cca. 15 min po startu studeného motoru. (alternátor dává cca. 13,5 V -na baterce) Začalo mi zlobit osvětlení palubky, po rozsvícení světel se na chviličku rozsvítila, ale po chvíli zhasla (cca. 5 s). Potom mi jednoho dne praskla ta pojistka. Stačilo jí vyměnit a bylo po problému. Ale jen asi na dva dny. Pak pojistka shořela 2x v jeden den a dnes mi shořela jednou a jakmile tam dám novou a otočím klíčem v spínačce "prásk".

V JAK NA TO ? tahle pojistka není značená ani pro palubku, ani pro čerpadlo.

Nevíte někdo, co s tím ? __;


1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Martas
Friday 03 November 2006 - 06:28:21 Citovat
Host
Nepises jestli mas OA nebo OB, tady mas jednu stranku z navodu pro OB :



vrgada
Friday 03 November 2006 - 07:10:27 Citovat
Host
MV6 je jen OB, takze jsi to trefil:-).
ta 15 pojistka snad bude popsana i ve schematu zapojeni (Jak na to), nebo se to da taky najit na netu. Ale takovou poruchu nezavidim..
Miky
Friday 03 November 2006 - 07:29:18 Citovat
Host
Neznam tohle auto ale zkusil bych vymenit tu pojistku,odpojit drat pro kontrolku dobijeni primo na alternatoru a natocit to.Pokud nepraskne hledal bych kolem altiku! Je divny ze ti sviti furt kontrolka. Pripadne odpojit celej alternator a zkusit to.
Pája
Friday 03 November 2006 - 09:06:19 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Martas napsal ...

Nepises jestli mas OA nebo OB, tady mas jednu stranku z navodu pro OB :






Mám samozřejmě MV6 -OB
Tohle jsem potřeboval. Jenom mě zaráží, že v knize "JAK NA TO ?" je to malinko jinak.Spíš úplně jinak, nesedí tam více pojistek, jak zapojení, tak i hodnoty.
Pozice č.: 15 - 15 A zpětné světlomety, zapalovač cigaret, osvětlení odkládací skříňky, automatická převodovka, automatická regulace světlé výšky, regulátor rychlosti, ventilace zadních bočních oken, elektronická pamět polohy sedadel a zrcátek. -toť vše.
Ve tvém seznamu jsou navíc i kontrolky, a osvětlení přístrojů, tak tady mohl být zakopanej pes. JDU NA TO.

Jinak moc díky všem.




1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Martas
Friday 03 November 2006 - 09:15:50 Citovat
Host
Pája napsal ...

Mám samozřejmě MV6 -OB
Tohle jsem potřeboval. Jenom mě zaráží, že v knize "JAK NA TO ?" je to malinko jinak.Spíš úplně jinak, nesedí tam více pojistek, jak zapojení, tak i hodnoty.
Pozice č.: 15 - 15 A zpětné světlomety, zapalovač cigaret, osvětlení odkládací skříňky, automatická převodovka, automatická regulace světlé výšky, regulátor rychlosti, ventilace zadních bočních oken, elektronická pamět polohy sedadel a zrcátek. -toť vše.
Ve tvém seznamu jsou navíc i kontrolky, a osvětlení přístrojů, tak tady mohl být zakopanej pes. JDU NA TO.

Jinak moc díky všem.


Jak na to prilis nebere ohled na nejaky Facelifty a podobny veci ale celkem se da pochopit, ze sem tam se neco v prubehu vyroby muze zmenit a Jak na to nemuze reagovat nebo vse vydavat ve vice variantach ....

Ale symboly a cisla na "vicku" pojistkovky by sedet mely.

[ Upraveno Friday 03 November 2006 - 09:16:27 ]
Pája
Friday 03 November 2006 - 11:54:17 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Závada odstraněna - vyměnil jsem cele ovládáni světel (spínač, intenzita osvětlení přístrojovky, štelování výšky světlometů, mlhovky) Díky

1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Miky
Friday 03 November 2006 - 13:23:42 Citovat
Host
Hele Pajo a co ta kontrolka dobijeni,ta se tim taky spravila??
vrgada
Friday 03 November 2006 - 14:27:47 Citovat
Host
neuveritelne, ze ovladani svetel znehybni motor, myslim, ze magneto a jeden spinac na svetla u motorky cz 150 z padesatych let, co jsem prohanel, coby pubertak, byla optimalni mira elektroinstalace:-), alespon nepamatuji, ze by tam byly s elektrikou problemy, ani to nepotrebovalo baterku
Pája
Friday 03 November 2006 - 14:28:48 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Miky napsal ...

Hele Pajo a co ta kontrolka dobijeni,ta se tim taky spravila??


Zatím nevím. Bylo to vidět za tmy, když byl studenej motor. Zítra jedu do práce po pátý hodině ráno. Tak to zjistím a dám vědět. _;


1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1478 sec,0.1100 z toho dotazů.