• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Automatické rozsvěcení světel
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Petr A-C C14NZ
Monday 07 August 2006 - 14:07:33 Citovat
Host
Aha. Fo pa. Uz ho vidim.
Zdeněk
Monday 07 August 2006 - 14:09:50 Citovat
Host
No jo,ale já měl představu přemostit hlavního vypinač světel a nemuset se starat zda je noc nebo den.Jinak to raději hned odpojím abych něco nezmrvil.
Tomin
Monday 07 August 2006 - 14:11:06 Citovat
Host
Jak jsem psal minuly tyden, mam tu kompletni verzi (i se zhasnutim velkych svetel pri zapnutych parkovackach) vymyslenou a postavenou v jednom kuse. Az to odzkousim, nekam dam schema. Jelikoz cely víkend prselo a ja bohuzel nemam garaz, nedostal jsem se k tomu.

[ Upraveno Monday 21 August 2006 - 10:53:17 ]
Petr A-C C14NZ
Monday 07 August 2006 - 14:15:42 Citovat
Host
No tak premosti ten otocny prepinac a nebastli to na K59. Vic se k tomu nebudu vyjadrovat. Toto je Palicovo uzemi.
Jinak pokud budes chtit tak na Odkaz bude kompletni clanek vcetne nekolika schemat zapojeni i natazeni dratu pokud nekdo nebude mit K59. Vcetne fotodokumentace. Ale nestiham, prace, stavba, prace, stavba a tak porad dokola. Kdo chce musi vydrzet kdo ne musi bastlit sam. Patent si na to nedelam.
Zdeněk
Monday 07 August 2006 - 14:21:11 Citovat
Host
To si počkám a toto vrazím tatovi do 120.Dík
Palic
Tuesday 08 August 2006 - 09:04:34 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Zdeněk napsal ...

To si počkám a toto vrazím tatovi do 120.Dík

do skodofky i do vectry to muzes napojit tak ze tim casovym relem budes spinat trvalej privod do prepinace svetel...... a pak muzes mit prepinac prepnuty trvale na tlumena svetla, pri vypnutem motoru t nic nebude sviti ani pri vytazenem klicku takze pohoda..... bude to jako to maji fiati, felina to ma podobne ty se akorat pri vymnutem klicku nerozsviti tlumena......... obrysova jdou........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
hANES
Saturday 12 August 2006 - 14:52:38 Citovat
Host
Ahoj pokoušim se také vyrobit automatiku ale nevim si rady jak zapojit tu část kdy po manuáním zapnutí světel tzn.na pinu3 se objeví 12v a relé potkávacích světel odpadne.Jinak mám vše hotové a provizorně odskoušené:(Pravděpodobně to jde řešit tranzistorem ale nevim jak ho zapojit a jaký použít.Jinak časvou prodlevu a ostatní mam vyřešenou.
Díky za každou radu

Email
Zdeněk
Sunday 20 August 2006 - 21:48:17 Citovat
Host
Po prostudování vlákna "RELÉ DENNÍHO SVÍCENÍ" jsem malinko poupravil zapojení k zásuvce K59. Snad tímto nedojde již k případnému vyhoření el. instalace a dalších zařízení jako MID, DID, TID atd. Věřím, že přiložený nákres el. zapojení prohlédnete a dáte vědět zda mohu to takto dosadit a používat. Omlouvám se, nedovedu připojený obrázek el. schema převést do příslušného formátu. Děkuji a těším se na odvověď.


[ Upraveno Monday 21 August 2006 - 08:20:46 ]
Tomin
Monday 21 August 2006 - 10:27:37 Citovat
Host
Jenom zbezne koukam na to schema a mel bych par pripominek/dotazu:

- nemas zapojeny pin 1 pro napajeni svetel a svetla tahas z pinu 6, pin 6, ktery by mel byt pouze pro napajeni elektroniky, by mel byt jisten mensi pojistkou ktera svetla neutahne (toto nevim na 100%, ale podle schematu jsem to vydedukoval ) Navic pokud budes rele napa

- 2 a 7 je napajeni parkovacek ale nemas je oddelene diodama, takze vyrusis moznost parkovacek jen na jednu stranu pres spinac blinkru

- proc mas s parkovackama spojeny i pin 3 ? Tim se ti pri zapnuti tveho rele asi dostane napajeni
do obvodu, ktere pres den napajeny byt namaji (bude svitit palubka, pohasne radio, ...)
Zdeněk
Monday 21 August 2006 - 15:05:51 Citovat
Host
Tomine, vycházel jsem z vlákna "RELÉ DENNÍCH SVĚTEL PRO K59" na Opel Omega. Odkaz....http://zskal.wz.cz/svetla.htm....zde je též napájení z pinu6 a piny2a7 nejsou oddělena diodou atd.Nenalezl jsem k tomuto zapojení výhrady proto jsem to podobně zapojil.Je pravda co píšeš, podumám a snad už to bude naposled a vpořádku. Jinak moc děkuji.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1374 sec,0.1055 z toho dotazů.