• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Automatické rozsvěcení světel
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdeněk
Saturday 05 August 2006 - 21:50:22 Citovat
Host
Dovoluji si zde přispět drobným příspěvkem na toto téma.Pustil jsem se sám do výroby tohoto automatu podle návodu na...... Odkaz .....Zvolil jsem až to poslední zapojení.Funguje na poprvé.Je již v autě,PARÁDA.Konektor u Opla nemají, ale dá se koupit pomalu v každé mototechně.Mohu doporučit.Zvládne to každý.Hodně zdaru.
prťka
Sunday 06 August 2006 - 05:48:17 Citovat
Host
Nedokážu to zhodnotit pos tránce elektroniky...neb jsem elektronkový analfabet...to musí udělat jiní...ale pana Páju hodnotím,že dal k dispozici něco takového a samo ,taky Zdenka,který to našel a dal tady....teď už zbývá aby to okomentoval někdo elektroniky znalý ,jestli je to vpořádku a hurá do toho _;
Zdeněk
Sunday 06 August 2006 - 08:51:49 Citovat
Host
Ještě něco k tomu automatu rozsvěcení světel.Automat mám nastaven na 10 sekund, než zapnu pásy už svítím. U patice mezi pin č.4 a č.5 je možné připojit zelenou ledku, po sepnutí automatu signalizuje rozsvícení světel,ale ta se rože i při normálním rozsvícení.Je třeba doplnit i pojistku F18 aby automat fungoval. Připojuji i laicky nakreslené schéma připojení automatu k zásuvce denního svícení.Zvládnete to já jsem jen obyčejný zámečník. Hodně štěstí.


[ Upraveno Sunday 06 August 2006 - 23:26:01 ]
Martas
Sunday 06 August 2006 - 09:08:15 Citovat
Host
Zde je to vse v jednom textovem dokumentu, snad jsem to pochopil spravne.


1154848095_561_FT59682_automaticka_svetla.zip

[ Upraveno Sunday 06 August 2006 - 19:58:23 ]
Václav GT
Sunday 06 August 2006 - 22:21:14 Citovat
Host
prťka napsal ...

..ale pana Páju hodnotím,že dal k dispozici něco takového a samo ,taky Zdenka,který to našel a dal tady....

Jo, jo, také to kladně hodnotím (ten pdkaz tady na OCR už byl před několika měsíci, ještě předtím, než začali někteří zúčastnění zle nadávat ... však víte ). Jiný člen (mondie) zase psal, že to udělal dle Páji a funguje mu to dobře, pak ještě jeden to vyzkoušel, také OK ... atd.
V téhle poradně je fakt móóc věcí a občas je tu i sranda. (ale hledat určitou věc je někdy úkol téměř nadlidský).
prťka
Sunday 06 August 2006 - 23:04:11 Citovat
Host
Václave...nějak mi hlava nebere na co narážíš...no taky nemusím vědět vše a pochopit to ?lola ale to je celkem buřt ...já automatiku mám...a jsem zvědavý co zítra ...tudíž v ponděli na to elektronky...aby ten kdo chce si to mohl udělat
Tomin
Monday 07 August 2006 - 10:17:29 Citovat
Host
Jelikoz je pondeli tak ja, jako slaba elktronka , to schvaluji. Presne takhle jsem to zapojil taky. Nekontroloval jsem zapojeni pinu na konektoru, ale schema toho obvodu je v pohode.
Dmcd
Monday 07 August 2006 - 10:37:53 Citovat
Host
Neda mi to neodpovedet pac jsem elektronka:
ano toto zapojeni funguje celkem spolehlive ale jen do te doby nez se unavi kontakty relatka - prepnuti relatka totiz neni napetovym skokem (jako na vypinaci: 0V vypnuto, 12V zapnuto) ale postupnym narustem napeti - tranzistor je v aktivni oblasti a castecne omezi napeti, takze prubeh na relatku neni linearni ale ale spise logaritmicky...
problem je v tom, ze relatko sice ma svoje vlastni spinaci limity (spolehlive sepne az pri cca 8-10V) ale tato energie (napeti) na sepnuti je slabsi oproti plnym 12V - proto preklopeni neni tak rychle a muze (upozornuji MUZE ale nemusi) dojit k opalovani kontaktu relatka - prece jen 2x55W pri 12V je 9.167A - a tento kontakt muze (opet MUZE) byt casem nespolehlivy (casovy horizont muze byt mesic, rok ale klidne i desitky let) - relatko cvakat sice bude ale svetla se neroznou nebo hure roznou se ale na nizsi napeti a relatku se specou kontakty (cca 5% pripadu) nebo shori (kriticky scenar, pravdepodobnost cca 0.01%)
qpc
Monday 07 August 2006 - 10:50:34 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
DMCD: děkuji za vysvětlení,ale pro laika je to zajímavé čtení ,asi se budu také muset něco naučit.Ale uvidíme,třeba pak daj lidičky vědět,jak jim to maká.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Tomin
Monday 07 August 2006 - 11:01:07 Citovat
Host
Pomaleho narustu napeti na rele jsem si vedom, ale nebude to tak horke. Vetsina relatek priskoci celkem rychle a to dulezite, tedy vypnuti obvodu, se deje s timto zapojenim rychle. Prave pri vypinani dochazi k opalovani kontaktu z naproste vetsiny, protoze se natahuje oblouk. Pri zapinani se pri napeti 12V zadny moc oblouk nevytvari.

To bude v poho.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2181 sec,0.1786 z toho dotazů.