• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pískání za jízdy - od destiček ?
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Wednesday 21 June 2006 - 09:21:50 Citovat
Host
Sem slepej mam to tam 2x ....

[ Upraveno Wednesday 21 June 2006 - 09:24:04 ]
Martas
Wednesday 21 June 2006 - 09:23:29 Citovat
Host
Roman napsal ...

Můžete mě někdo upřesnit - při jízdě jsou destičky VŽDY v určité vzdálenosti od kotouče, nebo si občas o kotouč sami "škrtnou" ?
Ptám se z jednoho důvodu - mám rozdílnou značku desek a kotoučů a zřejmě moje kombinace k sobě moc nepasuje a občas to píská i při brždění.
Pokud se tedy destičky občas samovolně kotouče dotýkají (a je to normální), mohlo by to být ono pískání a pak by nezbývalo, než destičky vyměnit.


Zadny mechanizmus co by desticky od kotouce oddaloval tam neni, takze vlastne samy nepatrne odskoci tim ze na ne uz nepusobi sila brzdice, tedy neustale se kotouce lehce dotykaji zejmena pokud uz jde pistek brzdice trochu ztuha.
Roman
Wednesday 21 June 2006 - 09:35:25 Citovat
Host
Diky, tohle me utvrzuje v tom, ze je lepsi se s tim vic nebabrat, soucasne Rodhousy zahodit a nacpat tam desky Textar (nekde jsme tu cetl, ze si s kotouci Brembo rozumi). No a pak doufat, ze na nadchazejici dovolee to bude ok.
Vávclav GT
Wednesday 21 June 2006 - 10:41:03 Citovat
Host
Václav GT napsal ...

Také je další možnost, že pískání destiček je jejich vlastnost (ty desky stojí za hov*o) a pak je vyměň za jinou značku.

Mńo, to jsem ti psal už 12 června
Roman
Wednesday 21 June 2006 - 11:10:03 Citovat
Host
Vaclav GT: Ano a díky...Jak vidíš, už jsem k tomu také došel...
biL
Wednesday 21 June 2006 - 21:25:44 Citovat
Host
Tak nemlich to samý jsem řešil, začalo to na předku, potom se přidal i zadek. Většinou to bylo když se to trochu ohřálo, Detičky sjetý na ultimo nebyly, brzdiče rozebraný, vyčištěný, funkční. Ve finále jsem vymněnil komplet kotouče a desky jak předek tak zadek a je klid. Vím o čem mluví, protože jet 80 km a pořád poslouchat jak něco píská, to je k zbláznění.
Roman
Thursday 22 June 2006 - 08:34:48 Citovat
Host
A cos tam měl předtím za kombinaci značek kotouč/desky ? Co máš teď ?
Roman
Monday 10 July 2006 - 09:10:38 Citovat
Host
OPĚT PÍSKÁ

Tak, mám vepředu nové desky Textar... Za 2 týdny jsme najel 1800km, nejdřív krásný ticho, ale po cca 500km se pískání za jízdy začalo ozývat znova. Zkoušel jsem i zatáhnout za ručku, na cca IV. zubu pískání náhle přestane. Stejně tak pokud přibrzdím nebo točím volantem. Takže to přední desky nebyly a čeká mě další laborování vzadu ...
Prazdroj
Monday 10 July 2006 - 12:40:57 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Vyndat destičky pořádně očistit dosedací plochy a trochu je namáznout.. Zadky mi to dělaj pořád jednou za půl roku to rozebiram a cistim a je klid...

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
Palic
Monday 10 July 2006 - 12:44:05 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
co se tyce brdovach desek a kotoucu tak jsem sahnul po originalnich (jelikoz brzdice mam ATE, kotouce byly taky ATE a desticky taky ATE) tak jsem nelenil a koupil ATE, i kdyz puvodni zamer byl nakoupit kotouce od Bremba, ale v autokelly mi to rozmluvily stim ze na bremba nesedi zadne desky, bud to brzdi ale odchyzeji kotouce, nebo to piska a nebo nebrzdi..... neveril jsem, ale kdyz jsem zjistil z eme kotouce jsou milimetr pod minimalni hranici tak mi nezbylo nez rychle jednat takze jsem koupil ATE a zatim je zajizdim, zkusenosti budou tedy az za par tisic km........


Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1823 sec,0.1449 z toho dotazů.