• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kolísání otáček na volnoběh....ale jen někdy
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lumpik
Saturday 25 March 2006 - 19:15:52 Citovat
Host
to je divné...kliknu na odkaz a jsem tam.... neměl by si ICQ či Skype ??
lama
Saturday 25 March 2006 - 20:11:08 Citovat
Host
Zapni si Skype.
Lumpik
Saturday 25 March 2006 - 20:15:40 Citovat
Host
mám Colombo_0411
Lumpik
Sunday 26 March 2006 - 22:06:55 Citovat
Host
hoši jak jsem psal včera ten druhý problém, tedy: Po té co zapnu jsem klíček do polohy, kdy svítí kontrolky, tak již od té doby něco jakoby cvaká (klepe). Dělá to i při nastartovaném motoru a vychází to zpod přístrojové desky, jako od spoda vedle pedálů vpravo. Před tím to nikdy nedělalo ani neudělalo. Zjistil jsem, že když otáčím knoflíkem Teplo-Studeno, tak v červené stupnici až do poloviny modré vychází toto cvakání ve stejném zvuku, ke konci modré stupnice se zvuk trochu změní. U konce modré stupnice jsem ale i narazil na místečko, kdy cvakací zvuk přestane. Připadá mi to jako nějaké servo motůrku topení či co.... zkusil sem se podívat i na klapku vnitřní cirkulace, od spolujezdce jsem sundal a právě na toto koukal, klapka funguje a zvuk je slyšet že vychází zase v tomto pohledu zleva....prostě od středu panelu. Dělá to i když vypnu ventilátor, prostě stačí, že se rozsvítí kontrolky...........
Dnes jsem ještě bádal odkud přesně to může být. Když se nacpu k pedálům a kouknu směrem ke střednímu panelu, tak jsou vidět dvě hadice. Je vidět jen kousek, vše je vlastně zadeklováno. Když hmatám (raději bych hmatal jinde ) na tu první hadici topení (po jízdě byla teplá) a rukou sahám po ní dále jakoby pod panel směrem k řadící páce (ale jen kousek), tak narazím na nějaký "asi" váleček (vidět tam není) a z něj je cítit ono klepání, cvrčení. Nenapadá někoho něco co by tam mohlo být a co funguje hned po té co se sepnou kontrolky ??
Lumpik
Monday 27 March 2006 - 19:35:20 Citovat
Host
Tak utekl další den tápání.....sundal jsem celý střední díl panelu přístrojové desky až k řadící páce abych se dostal ke zdroji cvakání. No před tím jsem však zjistil, že toto cvakání bychází ze součástky, která je umístěna dole u trubek topení, je to nějaká klapka či servomotorek (asi ke klimatizaci). Tato součástka je nejlépe hmatatelná od nohou spolujezdce. Vedou k ní dva drátky (červenobílý a hnědý). Když na součástku šáhnu, je cítit zřetelné cvakání, když s ní pohnu či jí poklepu, tak se intenzita cvakání trochu změní. Dokonce mi to za jeden den vytlouklo baterku. No tak jak jsem měl rozdělaný ten panel, šel jsem šel po těch drátech....vede k ovladacímu panelu (ovládání teplo-studeno a polohy foukání jsou na lanovodech) a to do ovládání ventilátoru. Ten jedinný je elektronický a společně do toho jsou zapojeny i ony tři tlačítka (vnitřní cirkulace, klimatizace a zadní okno). Vitřní cirkulace a zadní okno s tím nemá nic společného, vypadá to, že vše tropí tlačítko klimatizace, které po stisku něco zapíná (a toto cvaká). Byl jsem na diagnostice, nebyla však načtena žádná závada, co se týče oné součástky.....sami nevěděli oč se jedná, jen se přikláněli k nějaké klapce. Jelikož jedu v SO dost daleko a cvakání bylo nesnesitelné (bylo slyšet i za jízdy a při poslechu radia), tak mi jeden drátek ze dvou prozatím přerušili. Ooooo jaký božský klid. Jenže toto je jen dočasné, nyní musím s vaší pomocí zjistit co by to tedy mohlo být. Jen na upřesnění, není tam vidět, ale v místě, kde vcházejí trubky topení do auta od motorového prostoru, tak cca 10cm směrem k řadící páce se toto nachází. Je to asi přímo na nebo nad jednou trubkou topení. Uff snad někoho napadne něco co by to mohlo být a jak to vyřešit. Nevím co ani tedy vlastně schánět a rozebírat na 2x celej panel se mi nechce, moc dlouho ohnutý u toho nevydržím __; přeci jen po třech operacích páteře mám i po dnešku dost a peněz na zbyt abych to nechla na laborování v servisu nemám. Díky všem...
Lumpik
Monday 27 March 2006 - 21:48:23 Citovat
Host
hoši zde je obrázek to "šmejda" co to dělá. Kdyby měl někdo na půjčení to elektronické ovládání ventilátoru společně s knoflíky na vnitřní cirkulaci, klima a zadní okno a byl ochoten mi to půjčit na vyzkoušení, zda není tato část špatná budu vděčen, Samozřejmě vrátím, alespoň bych nemusel rozebírat půlku auta.Jakmile tento panel odpojím, součástka přestane cvakat...

Lumpik
Monday 27 March 2006 - 22:50:33 Citovat
Host
není tady někdo z Karlovarského či Plzeňského kraje, kdo by měl a byl ochotný mi půjčit (pokud má jeden navíc) ovládací část ventilátoru (je to i s tlačítky vnitřní cirkulace - klimatizace - zadní okno), klidně přijedu a na místě vyzkouším. Alespoň bych vyloučil, že to není jen tímto (i když bych byl raději), než rozebírat přístrojovku a topení.......děkuji moc předem
Pavell
Tuesday 28 March 2006 - 05:59:55 Citovat
Host
Čaute všichni
Chtěl bych u své astry zaslepi EGR a po přečtení všech možných příspěvků v poradně bych si chtěl upřesnit pár informací typu: - jak tlustou záslepku udělat
- jek hluboký důlek do záslepky vyfrézovat
- a jestli po zaslepení dělat nějakou rekalibraci ŘJ

a popř. kdybyste měli někdo nějakej ucelenej postup. Jedná se o Astru G Caravan X16XEL r.v.98

Díky moc za všechny odpovědi
email: Email
prtka
Tuesday 28 March 2006 - 06:10:56 Citovat
Host
Pavle..těch postupů je tu snad milion..hledání ..zedej EGR...z hliníkového plechu 3 mm...nebo z ocelového 2mm...z hliníku je lepší...líp se poddá....důlek stačí 0,5 mm...jehla vyjíždí jen nějakou desetinu...to si piš ,že je dobrá rekalibrace ECU po zaslepení...načte si to čisté nové hodnoty po zaslepení
prtka
Tuesday 28 March 2006 - 06:13:14 Citovat
Host
Lumpik...zajdi na vrakač...s otevřeným prostorem kde tu součástku máš...a před něma si to vyzkoušej...a uvidíš...a pokud to bude ono,tak to i koupíš

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1920 sec,0.1584 z toho dotazů.