• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nefunguje centrál kufru
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomash
Tuesday 18 July 2006 - 08:04:15 Citovat
Host
a ta kabeláž od řídící jednotky do 5. dveří jde přímo nebo jsou všechny dveře v serii - jde mi o to, jestli jsem schopnej naměřit/nenaměřit signál do centrálu 5. dveří přímo na jednotce - (ta ve sloupku u spolujezdce), nebo z ní jde jeden drát se signálem pro všechny dveře v sérii a pak bych mohl hledat poruchu v celým autě
Yper
Tuesday 18 July 2006 - 09:02:22 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Palic: ..hele Zdendo, Ty jsi taky někdy jako Mongol! ?lola
Čti pořádně a v jiných vláknech odpovídej stejně. Nedávno jsi jinde tvrdil, že v 5.dveřích je JEN dělené! Teď zase říkáš, že jednou je dělené a v případě alarmu (mám já), je to kompakt jako v ostatních dveřích.
Kurňa děláš mi v tom bordel - kdyby ale jen mně, já si poradím, ale děláš v tom bordel těm, co sem přijdou o radu a nejsou až tak úplně technicky zdatní! V tom aby se vepř pak vyznal.
Takže Ti doporučuji, aby jsi to sesumarizoval. Zvlášť pro Vectru a zvlášť pro Omegu.
Nebo přísahámbůh, že až ti budu stříkat tu tvou žirafu (černo žlutou), udělám ti na ní takový kocoury, že štětkou bys to měl lepší!
Stejně teď máš houbeles co na práci - máš jako novopečený učitel stejně prázdniny (i podle toho, jak teď visíš na netu!).
Napiš a sesumarizuj to a pak to pošli Legimu a on to zařadí do rubriky stahuj! Zvlášť pro Vectru a zvlášť pro Omegu! _;

2 Tomash: Podle mne je pro každé dveře signál zvlášť.

[ Upraveno Tuesday 18 July 2006 - 09:04:57 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Tomash
Tuesday 18 July 2006 - 10:10:48 Citovat
Host
koukám na schémata a zjišťuju, že kabeláž ke všem dveřím je paralelně pospojovaná, takže z ŘJ centrálu jdou pouze jedny ovládací vodiče pro všechny dveře a dveře jsou pak vzájemně pospojovány za sebou. Pokud to dobře chápu, tak k řidičovi jde opravdu zmíněných 8kontaktů, ostatní dveře mají 3kontakty, 5.dveře a víčko nádrže 2kontakty (v provedení bez alarmu, s alarmem jsou v 5. dveřích ještě 2kontakty, ale v zámku, ne přímo v centrálu). Z tohoto popisu je to asi těžko představitelné, musí se na to koukat.....Navíc obvod zavírání dveří centrálem je ještě přímo spojen s mutitimerem, který zřejmě "vytváří potřebné impulsy" pro samotné zavírání-otvírání. Navíc se mi zdá, že vzhledem k zabudování multitimeru je zavírání/otvírání vybaveno impulsy opačné polarity a mikrospínače v centrálu dveří slouží k aktivaci závory. Ale to je spíš otázka, vycházím jenom ze zapojení, ne ze zkušeností s rozebráním...
Takže na kontaktech řídící jednotky centrálu moc o 5. dveřích nezjistím, resp. že odsud impuls jde, ale k 5. dveřím nedorazí. Potřeboval bych spíš vědět, odkud konkrétně jde kabeláž k 5. dveřím-od kterých dveří, z kterého místa a od tohohle místa hledat přerušení. Musím ještě zkontrolovat, jestli zamyká nádrž - pokud je v okruhu zapojena za 5.dveřmi, možná nejde taky..
Yper
Tuesday 18 July 2006 - 11:35:56 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Tomash: když jsem napsal každé zvlášť, tak jsem to samozřejmě myslel tak, jak jsi napsal - paralelní vývody a nikoliv do série. Když jsme to s Palicem kdysi dělali (opravovali) na mých LZD, tak ten impuls je tam mžitkový - digitální Multimetr měl někdy problém naměřit správnou hodnotu napětí - prostě někdy jen 8V, 10V, nebo také 13,0V.
Podle to, jak jsme tiskli vodiče dveří a Multimetru k sobě.
V normálních dveřích jezdec poháněný elektromotůrkem v první poloze zamčení zajede zhruba doprostřed a v případě zamčení na mech.závoru zajede až na konec - čímž zámek "umrtví" a není síly, která by zvenčí zámek odblokovala - to dokáže jen zase motůrek.
Polohu jezdce samozřejmě určuje mikrospínač.
Když jej vymontuješ, tak to chodit nebude, ale když proklemuješ oba krajní vývody po mikrospínači, tak zámek i při prvním zamčení jede rovnou do stavu mech. závory.
Hlavně jsem chtěl napsat, že změřit to napětí je někdy problém.
Podle toho, že přívod elektřiny a ostřiku je zaveden z "levé" strany (tím husím krkem), tak bych si tipnul, že na kabeláž by jsi mohl narazit někde v okolí vnitřního prahu a středového sloupku na levé straně - pokud se tedy jedná o to, co jsi vyčetl ze schémat - páteřní rozvod a odbočky ke dveřím.
Utvrzuje mne v tom i to, že všichni, co se hrabou do elektriky a "tuní" dojezdy stažených skel po zamčení vozu, nacházejí příslušné dráty, které proklemovávají, právě na téhle straně.
Tam bych se podíval.

[ Upraveno Tuesday 18 July 2006 - 11:37:52 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Tuesday 18 July 2006 - 13:39:57 Citovat
Host
Yper napsal ...

2 Palic: ..hele Zdendo, Ty jsi taky někdy jako Mongol! ?lola
Čti pořádně a v jiných vláknech odpovídej stejně. Nedávno jsi jinde tvrdil, že v 5.dveřích je JEN dělené! Teď zase říkáš, že jednou je dělené a v případě alarmu (mám já), je to kompakt jako v ostatních dveřích.
Kurňa děláš mi v tom bordel - kdyby ale jen mně, já si poradím, ale děláš v tom bordel těm, co sem přijdou o radu a nejsou až tak úplně technicky zdatní! V tom aby se vepř pak vyznal.
Takže Ti doporučuji, aby jsi to sesumarizoval. Zvlášť pro Vectru a zvlášť pro Omegu.
Nebo přísahámbůh, že až ti budu stříkat tu tvou žirafu (černo žlutou), udělám ti na ní takový kocoury, že štětkou bys to měl lepší!
Stejně teď máš houbeles co na práci - máš jako novopečený učitel stejně prázdniny (i podle toho, jak teď visíš na netu!).
Napiš a sesumarizuj to a pak to pošli Legimu a on to zařadí do rubriky stahuj! Zvlášť pro Vectru a zvlášť pro Omegu! _;

2 Tomash: Podle mne je pro každé dveře signál zvlášť.

juuuuuu....... neber si to tak zase, pokazde kdyz odpovidam tam nemam po ruce vsechny informace........ a v predchozim vlakne jsem nelhal.........

jinak nez ty budes mit cas na strikani me zebricky tak to uz budu mit hotovy stetkovou metalizou (proste bud to fouknu sam, a nebo to vezmu stetkou).......

a casu moc nemam , hlavne uz pres tejden a neco cekam na nahradni dily...... zabit lidi v centralnim sklade v autokelly........ uz tejden vykladaj kamion s dilama (spis nevykladaj )...........
Palic
Tuesday 18 July 2006 - 21:24:32 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
tyyy voel jsem si nefsim ze nejsem online......... predchozi prispevek jsem zbagroval ja.....

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
real jordans for cheap
Monday 12 November 2012 - 14:36:41 Citovat
Host
Awesome blog <a href="http://www.airjordansshoesale.com/">www.authenticjordans23.com</a>article.Thanks Again. Cool.
<a href="http://www.authenticjordans23.com/" title="real jordans for cheap">real jordans for cheap</a>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1931 sec,0.1569 z toho dotazů.