• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nedopisující displej ( MID )
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
IPI
Tuesday 16 August 2005 - 09:18:20 Citovat
Host
MID nedopisuje, co s tím ? Zkušenosti, postupy, příp. servis v OV ?
(sorry za nové vlákno, ale při hledání jsem nic rozumnýho nenašel)
Astra 2.0 DTI (2001)
Anonymní
Tuesday 30 August 2005 - 17:11:03 Citovat
Host
mam stejny problem, kolik stoji novy MID ?
klubo
Tuesday 30 August 2005 - 19:24:50 Citovat
Host
novy MID asi 15000, na vrakovišti do 2500
IPI
Wednesday 09 November 2005 - 07:23:40 Citovat
Host
Zdravím chlapi, tak nic nového s nedopisujícím MIDem ? Žádný šikovný kutil, který by ten p.....ý display uměl vyčistit a zprovoznit ?
Jakub
Wednesday 09 November 2005 - 08:04:04 Citovat
Host
Já jsem si to opravil sám /Omega B '95/, protože oprava by stála jak jsem četl kolem 1500 a to si jako student nemůžu dovolit... Už mi to funguje od května, takže úplná pohoda. Zjednodušeně řečeno, postup opravy spočívá tom, že se musí odloupnout vodivý pásek vedoucí k displeji (na straně tišťáku), poté se zkrátí cca o 3-4mm, odizoluje, pořádně vyčistí a při zpětném sestavení palubního PC se to ještě popodkládá třeba gumičkama, aby to mělo dobrý kontakt. Ale opravdu to neni jednoduché, trvalo mi to asi 5 hodin
Jirka
Wednesday 09 November 2005 - 08:22:46 Citovat
Host
Tenhle problém se tu řešil už mockrát, ale žádný zaručený a jednodychý současně návod neexistuje. Já sám jsem to zkoušel podložit molitanem (jako nouzovou opravu) mezi ten plošňák a takovou desku co je pod ním - tam molitan pak tlačí na pružná páskový kabel a zlepšuje dotek. Chvilku to bylo dobré, ale už to zase blbne. Objevily se tu i informace, že s tím někdo pohrál a místo toho plochého pásku použil normální kablík - to je asi sichrovka, ale piplačka jak prase a musíš mít mikropájku. Takže to podkládání je asi rozumnější. Jakube - když jsi to odloupnul a potom dal zpět - lepil si to něčím, nebo jak si zajistil správnou pozici toho pásku? Jestli si dobře vzpomínám, tak tam nebyl něčím extra držený, ale pouze přilepený. A jak zajistit trvanlivost kontaktu - nějaká kontaktní pasra?
Jakub
Wednesday 09 November 2005 - 09:36:25 Citovat
Host
Vy řešil jsem to tak, že když jsem odstřihnul vodivý pásek a pak jsem z něj odlepil izolační vrstvu, tak i po vyčištění kontaktů na vodivém pásku mi pásek jště slabě lepil, takže jsem se musel přesně trefit páskem na tišťák a hned jsem to podložil gumičkou. (pásek jsem zkušebně čistil lihem, ale rozežralo mi to i vodivé cestičky, takže jsem to nakonec čistil obyčejnou gumou na papír. Chodil jsem to zkoušet do auta a sledoval jsem které vývody ještě nejsou vyčištěné, podle toho které znaky ještě nesvítily). Správnou polohu pásku jsem nějak nezajišťoval, ale zatim mi to funguje bez jediného vynechání. Lepší je vzít si na to lupu, protože displej má cca 170 vývodů a špatně se trefujou aby lícovaly přes sebe
David
Wednesday 09 November 2005 - 10:23:51 Citovat
Host
Odkaz
nebo návod na opravu i s obrázky zašlu na mail. Ale je to piplačka
doktor
Wednesday 09 November 2005 - 11:06:04 Citovat
Host
David napsal ...
http://home.tiscali.cz:8080/cz341278/oprdisp.htm
nebo návod na opravu i s obrázky zašlu na mail. Ale je to piplačka



a neznáte někdo podobnou firmu i na moravě. ¨když pojedu až do prahy, tak mě to přijde na hrozný peníze.
díky
Jirka
Wednesday 09 November 2005 - 12:25:06 Citovat
Host
No Davide - jestli máš ten návod, tak mi to prosím pošli. Moje adresa je Email . Předem díky. Zatím to není katastrofa, mám vynechané asi čtyři segmeny v horní úrovni a navíc dva celé řádky bodů v dolní úrovni, ale stejně se na to někdy chystám podívat.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1560 sec,0.1183 z toho dotazů.