• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Řídící jednotka Opel Zafira
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Petr
Saturday 27 August 2016 - 11:40:45 Citovat
Host
Dobrý den, ahoj
Mám prosbu. Mátě někdo zkušenost s opravou či výměnou řídící jednotky u Zafiry 1,8 16V, motor Z18XE. Pravděpodobně mi odešla a řeším zda vyměnit, opravit, nebo hledat na vrakovištích. A hlavně co jednotlivé varianty obnáší. Jak finančně, tak další nutnosti výměny.
Díky

Petr
Colommbo
Saturday 27 August 2016 - 17:23:09 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Pokud se rozhodneš pro starší funkční řídící jednotku (ze stejného vozu/motoru), měl bys k ní obdržet i příslušný čip do klíče a čtecí kroužek ke spínačce (komplet z jednoho vozu.) Po výměně/připojení jen samotné "nové" ECU s velmi vysokou pravděpodobností jen tak nenastartuješ, imobilizer bude blokovat a pak jedině pomocí diagnostiky provést načtení čipu...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Anonymní
Saturday 27 August 2016 - 19:39:28 Citovat
Host
Joo tak s tím mám bohaté zkušenosti. Za opravu ŘJ jsem dal 10 tis. Po roce a půl se mi to rozteklo lepidlo, kterí ta firma použila a celá ŘJ se vyzkratovala. Když jsem sháněl jinou, tak ty paka z vrakovišť neví, co by za to chtěli. 7-10-15tis. Objednal jsem přes Ebay z anglie. Cena byla i s dopravou 1800kč.
Jen pozor, z toho samého auta, co pochází ŘJ musí být transpondér (kroužek kolem zapalování), a čip do klíčku. Pokud jakákoliv věc z toho bude chybět, tak je zbytek nefunkční a bezcenný.
Jen namátkou jsem vybral:http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-ASTRA-ZAFIRA-Z18XE-1-4-ECU-KIT-12204850-DNHL-/232036987472?hash=item36067b7250:g:MQEAAOSwY0lXSDE7

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1324 sec,0.1075 z toho dotazů.