• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zlobí motor
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Láda
Sunday 03 July 2016 - 09:24:14 Citovat
Host
Zdravím Opláky
Můžete mi prosím někdo poradit?Mám Opel Zafira 1,6 74kw r.v.2002 a zlobí motor tím,že na čtvrt plynu to jede normálně,dám půl plynu a začne jakoby jemně škubat,jako kdyby šel na 3válce-sníží se výkon-prostě jako slaboučce drhne,přidám plný plyn a jede normálně.Dal jsem nové svíčky,zaslepil egr ventil,odpojil a zapojil lembdu sondu a dělá to pořád.Mohla by to třeba dělat řídící jednotka,nebo snímač otáček?Diagnostika nic nezjistila.Nevíte někdo čím by to mohlo být?
děkuji vám za odpovědi
Anonymní
Monday 04 July 2016 - 19:18:15 Citovat
Host
Váha vzduchu, řj, nebo lambda.
Anonymní
Thursday 28 July 2016 - 02:23:32 Citovat
Host
Váhu 1,6 nemá, bude to spíše zapalovací lištou
Anonymní
Friday 29 July 2016 - 11:49:37 Citovat
Host
díky za odpovědi,byl jsem na diagnostice a ukázalo to na lambdu za katalyzatorem,vyměnil jsem jí,ale je to stejné,ještě zkusím si půjčit lištu na svíčky a pak už nevím(:
Anonymní
Friday 29 July 2016 - 21:46:41 Citovat
Host
ŘJ umístěné na motoru mají v oblibě se takhle projevovat.
Anonymní
Saturday 30 July 2016 - 05:51:45 Citovat
Host
díky také mě napadla řídící jednotka-tu jsem chtěl nechat až na konec,ale nejspíš to opravdu bude.včera jsem vyzkoušel 2 zapůjčené lišty,jedna fungovala líp,než ta moje a ta druhá to bylo ještě horší,auto začalo škubat a střílet z výfuku,takže zkusím tu řj.ještě mě napadlo,že po té výměně lambdy už jsem nebyl na diagnostice na vynulování chyby,třeba je to tím,že ta řj,to nepustí
Anonymní
Sunday 21 August 2016 - 04:18:36 Citovat
Host
Po třech týdnech shánění a skoušení,byla provedena výměna řídící jednotky.Auto začalo jezdit tak jak má-akcelerace výborná,prostě to jelo jak má.Asi za dva dny to začalo dělat to samé,ale o hodně mín,ale tentokrát obráceně.Na sytič to bublá na tři válce a po ohřátí to jede.Koupil jsem zapalovací lištu-novou,ale je to stejné Tak jsem vyměnil svíčky a už to konečně jede.Investice více jak 5 tisíc.Příště raději jet do Opla jen na diagnostiku a pokud je někdo šikovný na výměnu některých věci,co diagnostika ukáže,dají se součástky pořídit a vyměnit o hodně levněji,než v servisu-to říká pár lidí,ale na druhé straně je lepší auto svěřit odbornému servisu,je to drahé,ale se zárukou dá se někdy říct,že i s jistotou.že vám opraví jen ten díl,který mají a ne ještě to bylo tohle a tohle.Pak se člověk nestačí divit,kolik zaplatí.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1736 sec,0.1399 z toho dotazů.