• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
X25XE falešné přisávání vzduchu?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
OB 2,5i
Wednesday 06 April 2016 - 00:37:32 Citovat
Host
Dobrý den, ahoj! Mám otázku zda někdo nemá zkušenosti u Omegy B motoru X25XE - sání (sací kolektor nebo jak se tomu nadává ) motoru má (z pohledu na motor pravá strana) syčivý zvuk - jako když někde přisává ale jak na ni položím ruku tak skoro úplně přestane - přijde mi to horší a horší ale nic se s tím nedělalo - nesundavalo a přetěsněno je to cca před rokem a půl komplet... Díky za případné nápady a rady co s tím!
Colommbo
Thursday 07 April 2016 - 11:05:44 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Nějak nerozumím jazyku tvého kmene, brachu... Zkus to přesněji, popř. foto by neškodilo...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
JardaB
Saturday 09 April 2016 - 21:36:32 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Neprisava to nekde kolem volnobezneho ventilu? Jinak to syceni jsem mel u vsech V6 Omeg taky docela slyset, usoudil jsem nakonec, ze je to vlastnost (ale nevim, jak moc to syci tobe)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
OB 2,5i
Tuesday 12 April 2016 - 22:52:39 Citovat
Host
Fotka vložit bohužel nelze ale přesnější popis... mno, vršek motoru a vprostřed je rozdělovač podtlaku ( znak a nápis ECOTEC ) tak od toho z pohledu na motor pravá strana opravdu syčí relativně dost ale jak na to položím ruku tak to skoro přestane... Pokud je to vlastnost neřeším
Colommbo
Wednesday 13 April 2016 - 10:05:45 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Aha, takhle už to trochu chápu. Pak by to mohlo mít možná opravdu souvislost s volnoběžným ventilem, jak píše Jarda (osobní zkušenost ale nemám, u mojí V6 tahle součástka už není.) Jinak ten černý plastový bazmek s nápisem ECOTEC není žádný rozdělovač podtlaku, je to zakončení odvětrání klikové skříně.






Zkus pro sichr zkontrolovat dotažení šroubů můstku sání - to velké stříbrné s bazmekem ECOTEC uprostřed, dva šrouby nalevo a dva napravo s torx hlavami pod plastovými krytkami, máš-li je tam ještě, a taky upevnění toho volnoběžného ventilu, radši i napojení podtlaku od můstku sání k posilovači brzd...

[ Upraveno Wednesday 13 April 2016 - 10:12:55 ]

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1254 sec,0.0999 z toho dotazů.