• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira B 2006 špatně funguje stahování okna ridiče
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marek
Sunday 25 August 2013 - 17:43:07 Citovat
Host
Zdravím Vás ve spolek.

Mám jeden technický dotaz.

Na Zafiře B 2006 mi nejde zprovoznit el. stahování řidičova okna.

Resp. nechová se to jak by mělo.

Zákazník přijel se závadou :

Při cestě domů do Mnichova na dálnici otevřel okno a již se mu nepodařilo zavřít.

V Německu mu řekli že má poškozený motor stahování a je potřeba jej vyměnit ( velice drahá oprava, nějakým způsobem mu okno vrátili zpět do zavřené polohy a motor odpojili od kabeláže a dále neopravovali).

Já jsem připojil motor zpět a zkusil funkci, při spouštění sklo vždy popojelo cca. 5cm a zastavilo se , takto po krocích sem jej spustil, ovšem zpět vytáhnout nešlo, spínač nereagoval.

Odpojil jsem tedy opět motor a následně připoji a ejhle okno poskočilo cca.5cm vzhůru, takto jsem jej vytáhl zpět do zavřené polohy ( odpojováním a připojováním motoru spouštění )

Proto jsem prokontroloval : Kompletní kabeláž ve dveřích až dovniř vozu k "A" slupku dole, je jako nová, konektory naprosto bez známek koroze a oxidace.

Následně demontáž ovladače spouštění a motoru spouštění.

Rozebrání ovladače - zjištění opálení uhlíkové "pecky" ( kontakt jako v ovladači na telku třeba ) toto mělo za následek nesmyslné signály pro motor, neopravitelné.

Koupen nový originál ovladač.

Motor byl rozebrán a ohledán s tím že je v pořádku.

Vše složeno zpět, připojen nový ovladač a okno nefunguje ( resp. se chová pořád stejně s tím, že vytáhnout již jde krokově pomocí ovladače).

S nenastartovaným motorem jde okno spouštět a vytahovat pouze krokově po kouscích.

Nevěděl sem si rady a nechal to do druhého dne být.

Ráno jsem nastartoval nechal pár vteřin běžet a zkusil okno spustit, no a světe div se, okno sjelo plynule až dolů ( v motoru cvaklo relé pro zapamatování polohy ) pak jsem jej stejně plynule zavřel ( opět se motor nastavil do koncové polohy ).

Vrátil jsem tedy čalounění a vše do složeného stavu, několikrát opakoval spuštění i vytažení a vše fungovalo.

Druhý den když si zákazník přišel pro auto tak se oknu opět nechtělo a šlo pouze krokově..

Jsem už z toho vcelku zoufalý, proměřeny signály od ovladače k motoru a nezjištěn problém.

Napětí v pořádku, kostra taky..

Má to ještě jinou ŘJ ( komfortní ŘJ která spolupracuje s ovládáním oken, nebo je každý motor ŘJ a ovladač taky samostatná ŘJ ) ?

Do Opelů co se týče elektroniky nejsem příliš zasvěcen, proto prosím nekamenovat, dělám spíše koncern, ale je to rodinný známý a chtěl jsem mu pomoci ušetřit nějaké peníze..

Pravé okno funguje normálně , zrcátka se klopí a funguje i nastavování.

Děkuji za pochopení a pomoc případné rady.

PS: Na Astře jsem nikdy žádný problém neměl ta fungovala perfektně ( škoda jen že shnila na prach, TDS Isuzu perfekní..)
Martas
Sunday 25 August 2013 - 17:52:36 Citovat
Host
Motor neni uplne v poradku a ma vetsi odber nez by mel byt.
Host
Sunday 25 August 2013 - 19:11:29 Citovat
Host
Tzn. chápu dobře že tím pádem funguje protiblok okna ( ochrana přiskřípnutí ).
Nebo se motor sám nějak blokuje?

Kyvadlo je promazáno okno chodí volně, nebo si teda myslím že chodí dostatečně volně, nicméně to teda znova pro jistotu prověřím.
Martas
Sunday 25 August 2013 - 19:26:34 Citovat
Host
Opel resi dojezdy a prekazky tim, ze jednotka vypne motor kdyz se mu zvysi spotreba.
Host
Sunday 25 August 2013 - 19:41:11 Citovat
Host
Tak tedy mnohokrát děkuji za navedení na stopu proč to nefunguje jak má..

Pak teda chápu proč původní vypínač vyhořel.

Budu teda pátrat po příčině zvýšeného odběru na motoru..

Konečně mi poradil někdo kdo tomu rozumí..

Díky moc, pokud budu mít auto ještě v dosahu tak to vše prověřím a budu zde informovat o výsledku..

Ale tak mě napadá že to vlastně nefungovalo ani když motor nebyl v mechanice stahování, takže asi opravdu bude poškozený ten motor (ale viditelně v něm i uvnitř nebylo nic abnormálního co by nasvědčovalo poruše )..
Marek
Friday 27 December 2013 - 12:35:39 Citovat
Host
Tak pánové před koncem roku žádná změna, okno stále skáče krokově a nefunguje ani když připojím druhou novou stahovačku, ovladače vyměněny za nové koupené v Opelu a nic nefunguje to.

Když odpojím konektor od motoru stahovačky a proměřím kabely tak jde stálý + bez ohledu na vloženém či otočeném klíčku v zapalování, kostra je OK, kabel hnědý s černým pruhem tenký je průchozí k hlavnímu dveřnímu konektoru, signální kabely šedý se zeleným pruhem a šedý s bílým jsou průchozí k ovladači, když teda zmáčknu na ovladači tlačítko spouštění tak proti kostře na obou je 12V ovšem po dobu držení tlačítka ne když ho pustím.

Je to normální nebo je tam něco špatně?..
Martas
Friday 27 December 2013 - 14:42:49 Citovat
Host
Marek napsal ...

nefunguje ani když připojím druhou novou stahovačku, ovladače vyměněny za nové koupené v Opelu a nic nefunguje to.


To znamena zes vyndal motorek z druhych dveri a zkousel to s jinym motorem, nebo draty z tech nefungujicich pripojil ke druhymu motoru ?

Marek napsal ...

Když odpojím konektor od motoru stahovačky a proměřím kabely tak jde stálý + bez ohledu na vloženém či otočeném klíčku v zapalování, kostra je OK, kabel hnědý s černým pruhem tenký je průchozí k hlavnímu dveřnímu konektoru, signální kabely šedý se zeleným pruhem a šedý s bílým jsou průchozí k ovladači, když teda zmáčknu na ovladači tlačítko spouštění tak proti kostře na obou je 12V ovšem po dobu držení tlačítka ne když ho pustím.


Co to ma za vyznam merit bez zateze, zkousel co dela napeti v okamziku kdy ti to poskakuje ?


Pokud neplati prvni zes zkousel jinej motor porad si myslim, ze je spatnej motor, to ze ma treba nekde vevnitr zkratovany vinuti vizuelne nepoznas.

[ Upraveno Friday 27 December 2013 - 14:43:44 ]
Marek
Friday 27 December 2013 - 19:28:37 Citovat
Host
Pod zatěží sem to neměřil.

Připojil jsem jiný nikdy nepoužitý druhý motor.

Prostě to nefunguje, diagnostiku jsem nesehnal.

Do motoru vede 5 kabelů, tlustý červený stále +12 ( 12,7 při nastartování), tlusthý hnědý kostra, šedo bílý a šedo zelený signály od tlačítka ( 12,7V při nastartování), hnědočerný od hlavního sloupkového konektoru ( ten nevím co je, schéma bohužel nemám, je v něm 12,2V při nastartování).

Nevím si s tím rady, všechny dráty jsem opět prokontroloval a na nic jsem nepřišel, připojil jsem k tomu hlavnímu napájení ještě přes další baterku jeden nezávislý +12 ale bez pozitivního výsledku, divné je že občas se to chytne tím způsobem že na jedno zmáčknutí a držení to okno sjede až do krajní polohy dolů a na jedno stisknutí a držení vyjede nahoru potom zase nic..

tlačítko signál pošle a po dobu držení posílá 12,7V do motoru, který sebou cukne a posune okno o 3-5cm dolu nebo nahoru a dál prostě nic..

Zrcátko funguje normálně i sklápění ke karoserii..

Nevím jestli to má fungovat, ale když odemknu a podržím tlačítko tak se okna nespustí a při zamčení ani nezavřou ( známému to funguje )..
Anonymní
Thursday 01 July 2021 - 15:37:09 Citovat
Host
Vím že je to staré téma jak se povedlo tento problém dořešit?

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1844 sec,0.1367 z toho dotazů.