• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nezhasne kontrolka zhaveni a motoru
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
host
Monday 31 March 2008 - 19:25:33 Citovat
Host
ahoj mam omegu 2.5TD vse normalne fungovalo az do vcerejska,chtel jsem nastartovat,ale nezhasne kontrolka zhaveni a motoru stale sviti trochu slabeji nez normalne.pokud zkousim startovat nechytne.nevi nekdo v cem by mohl byt problem?diky
JOB
Monday 31 March 2008 - 20:15:54 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Tak jestli svítí kontrolka motoru tak nejjednoduší cesta je vyblikání kódu závad případně vyčtení na diagnostice. Bohužel tenhle motor má už čerpadlo a vlastně všechno řízeno řídící jednotkou a tak je diagnostika nejrychlejší řešení. Dnes už má diagnostiku každej slušnej servis.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

host
Monday 31 March 2008 - 20:22:33 Citovat
Host
zkousel jsem vyblikat kody zavad.vse bez zavad tak vubec netusim.
JOB
Monday 31 March 2008 - 20:50:53 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
zkus na půl hoďky odpojit baterii, možná to zabere ale moc si od toho neslibuj.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Yper
Tuesday 01 April 2008 - 10:11:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Osobně moc 2,5TD motor neznám, ale neměl by v tom být oproti jiným motorům až takový rozdíl. Tím chci říci, že jednotka žhavení je samostatný člen, který se bude nacházet někde v motorovém prostoru v černé plastové krabičce. Uvnitř je pak hliníkový monoblok se žebrováním - chlazení. To je ona. Současně je tam i spousta vysokoproudových pojistek.
Zkontroloval bych, zda tan není něco v nepořádku a zda jsou všechny pojistky funkční.
Předně bych tedy udělal také to, co popisuje JOB. Odpojil bych baterii na několik minut, aby došlo k resetu načtených chyb v ŘJ motoru. Zkontroloval bych všechna elektrická vedení v této krabičce a vedoucí do ní.
Také bych před jeden finkční žhavič namontoval žárovku a pokud se rozsvítí před startování a během něj a i krátce po něm, tak proud na žhaviče jde.
Pokud bude závada i po resetu a kontrole pojostek a konektorů přetrvávat, tak bych zajel na nejbližší vrakoviště a vysvětlil jím svou závadu a požádal je, zda nemají k prodeji náhradní jednotku žhavení za slušný peníz, kdy nejprve bych si ji vyzkoušel na svém autě - jde z krabičky vyjmout a konektory rozpojit - samo že v přítomnosti prodávajícího.

Pokud se pak už závada neprojeví, kontrolka nebude dál svítit, tak vím kde je chyba a vstoupím do jednání o ceně. Bohužel jednotka žhavení, tak jak jsem se na ni díval, opravit asi určitě nejde.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
host
Tuesday 01 April 2008 - 19:47:58 Citovat
Host
ahoj dekuji za rady.tak dnes rano jsem zkusil nastartovat a vse bez problemu,ale jen na 5 minut pam auto chciplo rozsvitily se kontrolky zhaveni a motoru a to bylo vse uz jsem nenastartoval tak fakt nevim.Nevi nekdo kde bych nasel tu jednotku zhaveni?je mozne,aby spatna jednotka zhaveni takhle vypla motor?nebo bude problem nekde jinde?diky moc za rady
Yper
Wednesday 02 April 2008 - 08:34:05 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Abych pravdu řekl, tak takovýhle problém zde řešíme za dobu mého členství poprvé (4 roky)
Porucha žhavení je signalizována kontrolkou poruchy motoru, ale už nikoliv tak, že se rozsvítí i samo žhavení a trvale svítí a následně pak nejde nastartovat a nebo dokonce že motor zdechne. __;
Jak jsem psal předtím, zajeď na nejbližší vrakoviště zkus jednotku žhavení vyměnit - na zkoušku - tedy pokud Ti to auto dovolí.
Podívej se do tohoto vlákna:http://www.opelclubrenbau.cz/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?94042
Je tam obrázek motoru s popisem viditelných součástek, kdy jedna z nich je i krabička, v níž je uložena jednotka žhavení - hledej pak něco podobného ve svém autě.


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Wednesday 02 April 2008 - 13:26:01 Citovat
Host
Oprava odkazu od Ypera Odkaz a k tomu ještě Odkaz Relé žhavení je to z Malaysie - růžovoučké 0 281 003 011. Cena nového do 1500,-Kč
Yper
Wednesday 02 April 2008 - 14:58:16 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo Václave, díky moc za opravu. Plesknul jsem to tam a už jsem neměl čas zkontrolovat, zda to zafungovalo. Díky Vašku.


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
awfawfawfasfaw
Monday 17 May 2021 - 12:02:30 Citovat
Host
VGT napsal ...

Oprava odkazu od Ypera Odkaz a k tomu ještě Odkaz Relé žhavení je to z Malaysie - růžovoučké 0 281 003 011. Cena nového do 1500,-Kč

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2110 sec,0.1626 z toho dotazů.