• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spatne razeni
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Host
Tuesday 29 March 2011 - 22:33:36 Citovat
Host
Jo divné to je a byla by to i haluz jenže mě se to někdy stavá že vyměním např relátko za druhé a nic a pak zjistím že i to nové je špatné (ner! jinak máš dvě možnosti bud' je to ta převodovka a nebo něco není v pořádku dál za převodovkou, motor a spojka bude dobrá když říkáš, že po městě to řadí v pohodě.
RBr
Thursday 30 June 2011 - 09:49:07 Citovat
Host
Zdra pánové.
Mám O-B r. 1999. X20XEV, manual a jde mi poslední dobou hůř řadit.
Spojku sešlápnu k podlaze, přesto jakobych bych začínal více cítit odpor, než tam ta rychlost padne. Z místa jednička nebo zpátečka se řadí ještě hůř - nechce tam. Dříve jsem si tohoto problému nevšiml. Auto má ústyhodných cca 280 tisíc....

Může to být docházející spojka? Na kolik přijde výměna spojky u tohoto vozu?

Hledal jsem zde tytoinformace, ale v této souvislosti jsem nic nenašel.
Díky
Lhex
Thursday 30 June 2011 - 10:24:28 Citovat
Host
kde spojka zabírá? Jestli dole, tak může být jen zavzdušněná. Odvzdušnění u omegy ale není uplně jednoduchý - někde je to tu určitě popsaný.
RBr
Thursday 30 June 2011 - 11:03:10 Citovat
Host
Tady jsem to našel - Odkaz
misan26
Thursday 30 June 2011 - 12:03:41 Citovat
Host
Asi se stebou louci pritlacak ume tomu taky tak bylo vymenit a rovnou repas lamely za den se to da doma krasne udelat jinak repas lamely v LBC stal 615kč
RBr
Thursday 30 June 2011 - 20:45:22 Citovat
Host
....to není tak hrozný.
Já už koukal na novou sadu spojky: od 4 do 7 tis.

Ještě jsem se na to dnes zaměřil: problém při řazení je jak píšu, ale záběr spojky(z hlediska rozjezdu) je ve stejném místě jako dříve. Tak nevím. Převodovka?
Host
Sunday 20 January 2013 - 12:04:10 Citovat
Host
Čau chci se jen tak zeptat jestli tady někdo z vás už měl rozdělanou převodovku a měnil synchrony nebo připadně jiné blbyny v ní. Pokud jo nějaký tip hlavně kde bych sehnal synchorn 1. stupně. Na mojí omeze 2.5 V6 která má už chudinka uctyhodných 290 000km se mi právě špatně zařazuje na stojícím autě jednička a i zpátečka. Olej vyměněn a i odvzdušněn spojkový valec. Na přítlačák sem se ještě nedíval. A nebo by bylo rychlejší vyměnit převodovku kus za kus?! amazed Díky za reakce
Colommbo
Sunday 20 January 2013 - 19:44:02 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Jednička a zpátečka chodívají někdy trochu ztěžka a nemusí být na vině zrovna špatné synchrony, může být už opotřebovaný kloub táhla. Na seřízení řazení existuje speciální šablona (dle Etzolda - Jak na to), ale tou bude disponovat asi jen origo servis. Dřív než rozdělávat nebo měnit převodovku bych ještě zkusil seřízení...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Host
Monday 21 January 2013 - 17:03:21 Citovat
Host
Colommbo napsal ...

Na seřízení řazení existuje speciální šablona (dle Etzolda - Jak na to), ale tou bude disponovat asi jen origo servis.

Aha tak to teda jo no..dival jsem se na to v knize je to hezké až na to že aspon kdyby tam uvedl např. technický výkres pro výrobu té šablony jinak se asi bez ní nebudu do toho pokoušet rýpat aby se to nezhoršilo.
Martas
Thursday 24 January 2013 - 14:00:14 Citovat
Host
A jak je na tom razeni ostatnich rychlosti nejde to uz taky trochu ztuha ?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1302 sec,0.1022 z toho dotazů.