• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Měření okamžité spotřeby
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan
Sunday 20 June 2010 - 21:05:53 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
dnes se mi znovu po delší době stalo,že při normální jízdě se mi zbláznil počítač a ukazoval okamžitou spořebu mezi 16 až 35 litry.Po zastavení vypnutí zapalování a opětném nastartování se už zobrazovala normální spotřeba cca 5 litrů.Co může toto způsobovat?
Dík za rady. Zafira 1,9 CDTI 88kW
Martas
Sunday 20 June 2010 - 21:15:46 Citovat
Host
Tipnu si, ze mas motor vybaven filtrem pevnych castic a stalo se ti to po pul hodine mimomestske jizdy ?
Milan
Sunday 20 June 2010 - 21:29:26 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
no právě ,že ne,stalo se mi to při krátké jízdě po Praze
Milan
Monday 21 June 2010 - 18:29:41 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Filtr pevných částic snad mám,ale dělá mi to teď při jízdě po Praze,může to dělat ten filtr pevných částic?
Poraďte,dost mne to rozčiluje.
Vraňoch
Monday 21 June 2010 - 23:05:48 Citovat
Host
jednu radu bych mel ... vypnout ukazatel okamzite spotreby ... v 99% pripadu je to naprosto nic nerikajici udaj - podstatna je prumerna spotreba. Jestli ta ti nejak poroste, tak pak zkoumej pomoci okamzite spotreby.
csala
Tuesday 22 June 2010 - 10:57:53 Citovat
Host
Mozna trochu od veci, ale po prevzati auta zo servisu (vymena cerpadla na motore Y22DTH) som si vsimol znizenie okamzitej spotreby na palubnom pocitaci. Dokonca pri volnobehu tam bol udaj 0,3l/hod. Nikdy predtym som nemal menej ako 0,6l/hod. Taktiez priemerna hodnota spotreby bola nejak podozrivo nizka, aj ked vykon auta po vymene cerpadla prudko stupol. Niekto by sa tomu tesil, ja som sa na tieto udaje dival podozrievavo. Spotrebu si kontrolujem zasadne cez natankovane mnozstvo paliva a prejdene km. Po cca 300 km vypadol snimac otacok klukoveho hriadela. (Svieti kontrolka motora, auto v nudzovom rezime, otackomer nula). Pri vypadku tohto snimaca nevedel palubny pocitac zobrazit okamzitu spotrebu, respektive ukazoval nulu. Taktiez udaj o dojazde sa zastavil. Chcem tym povedat, ze pri blbnucom snimaci otacok klukoveho hriadela je udaj o spotrebe nehodnoverny.
Martas
Tuesday 22 June 2010 - 11:25:31 Citovat
Host
Milan napsal ...

Filtr pevných částic snad mám,ale dělá mi to teď při jízdě po Praze,může to dělat ten filtr pevných částic?
Poraďte,dost mne to rozčiluje.


Jo muze, precti si navod k pouziti jak maji a nemaji svitit kontrolky.
Pokud to opravdu dela ten filtr pevnych castic tak vypnuti motoru je to nejhorsi co v dane chvili muzes delat.
Milan
Tuesday 22 June 2010 - 15:18:49 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Martas: mně ale žádné kontrolky nesvítí,nic nehlásí poruchu a auto jede normálně,jenom na displeji se zmateně mění okamžitá spotřeba.Když to je možné zastavím,vypnu motor,po chvilce nastartuji a rozjedu se a měří dobře.Naměřená průměrná spotřeba je v pořádku,kontroluji natankováním a ujetými kilometry,to souhlasí.
Martas
Tuesday 22 June 2010 - 15:43:25 Citovat
Host
Ach jo ...

Tak znovu :

Zkontroluj si podle navodu jake kontrolky se ti maji rozsvitit a nasledne zhasnout v zavislosti na nastartovani.

Pokud tam mas filtr pevnych castic, tak u nej probiha regenreace ktera se bezne dela automaticky po cca. 1000 km a nejlepe pri ustalene jizde. Pokud se do nejake doby neudela, dela se hned jak je to mozne, tedy i pri mestskem provozu, ale melo by to u Zafiry byt spojeno se svicenim nebo blikanim kontrolky. Pri jejim prubehu dochazi k "vypalovani sazi " z filtru pevnych castic coz ma za nasledek kratkodobe zvyseni spotreby bez zmeny jizdnich vlastnosti motoru. Pokud to vypnes tak regeneraci prerusis coz muze nest i v nasledku poskozeni tohoto a jeho vymena stoji desitky tisic.
Milan
Tuesday 22 June 2010 - 21:39:50 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Martas: nejsem si jistý,zda auto filtr má,já ho koupil v bazaru.Žádná kontrolka mně běhěm jízdy nesvítí ani nebliká.Po nastartování všechny kontrolky zhasnou.Můžeš mi poradit,jak poznám jestli to auto filtr pevných částic má a kde ho najdu,respektive jak vypadá? Co se týká návodu,ten nemám,májen knihu Jak na to.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1789 sec,0.1470 z toho dotazů.