• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pružiny VEBE
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Friday 19 March 2010 - 21:11:28 Citovat
Host
Zdravim vsechny potreboval bych poradit. Uz jednou jsem to tu jaksi nacal a nedoresil jsem to, ale ted nadesel cas prezouvani na letni. Takze muj problem je ten, ze bych potreboval vedet jakej rozmer maji original pruziny na VEBE, sedan, X20XEV, 96r.v.. Zda se mi ze ji mam strasne vysoko. Dneska jsem zkousel od kamarada pujcene sportovni a jejich delkovy rozdil je znacky a meli by to byt 35-40mm dolu. Nevim tedy co mam vubec poridit za snizeni, protoze se nemuzu dopatrat co tam mam za pruziny podle cisla jsem je nenasel tlumice vepredu jsou jen oznacene 333 913 nebo nejak tak. Napsal jsem si i rozmery pruziny original predni a zadni 35cm, 40cm a snizene 25cm, 36cm. Prikladam i fotky jak to vypada a tedy prosim o radu co s tim. Kola jsou original BBS irmscheer. Dík

Odkaz
Odkaz
Odkaz
Palic
Sunday 21 March 2010 - 13:21:14 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Zdar, ja jsem toto resil pred rokem. Praskla mi pruzina u ridice a tak jsem resil nove. U zralyho jsem objednal a kopil origo pruziny (predtim jsem mel podvozek sport) po namontovani jsem mel auto vysoko (puvodni pruzina mela delku 28,5cm) ty co mi prodali jsem reklamoval a objednal jine. s temi mam auto jak skodu 120, predek je vysoko a zadek sedi, proto jsem koupil i standartni pruziny na zadek, ale rozdil je porad znatelny, original nove pruziny sport stali 6200Kc proto jsem do nich nesel, neorigo predni pruzina me vysla na cca 1000 kus. (kdyz uz jsem mel vse na aute tak nekdo zacal na aukru prodavat sportovni pruziny neorigo za 1200 sadu na cele auto )).

Dle TISU na X20XEV s klimatizaci maji byt namontovane pruziny ZJ,ZU s delkou 325mm a s prumerem dratu 24mm.

kazdopadne s temito origo (delka 325) pruzinami je auto jak kobila (me uz je to jedno, zase projedu vsude ) )

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Anonymní
Sunday 21 March 2010 - 16:04:42 Citovat
Host
No me jde hlavne o to zda muzu na ty original tlumice dat pruziny se snizeni 4cm od weitec, nebo mam radsi koupit od JOM komplet podvozek taky snizeni 40 i s tlumicema maji ho za zajimavou cenu. Tech 40 dolu je videt na fotce to jsem zkousel, ale co na to reknou tlumice?
qpc
Sunday 21 March 2010 - 17:35:27 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,při snížení 40mm bych už řešil i jinej typ tlumičů.to jest pro sportovní podvozky,takže v tvojem případě asi ten JOM.
Jde o to,že původní tlumiče by pracovali v jiném pracovním pásmu a tudíž ne tak dobře.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Anonymní
Sunday 21 March 2010 - 19:42:28 Citovat
Host
A ted me jde jeste o jednu vec, zda se s komplet pevnym podvozkem dostanu na stejne snizeni jako s tim JOM. Weitec pise 40mm JOM taky, takze teoreticky by to melo sednout uplne stejne, co vy na to?
Anonymní
Sunday 21 March 2010 - 23:04:02 Citovat
Host
A jde mi taky o to, ze bych nechtel aby bylo auto tvrde jako kamen, jen bych to chtel snizit, takze ted opravdu nevim co mam zvolit...
Martas
Monday 22 March 2010 - 06:01:34 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

A jde mi taky o to, ze bych nechtel aby bylo auto tvrde jako kamen, jen bych to chtel snizit, takze ted opravdu nevim co mam zvolit...


To se ale vzajemne vylucuje, kdyz to snizis tak to musis byt tvrdsi.
steve
Monday 22 March 2010 - 07:25:25 Citovat
Vectra GTS
Uživatel #1288
Registrován: Tuesday 16 October 2007 - 23:29:05
Příspěvků: 555
Tak to je extrémní ta výška. To co máš na autě při focení na 17kách není normální,dle mého tam někdo před tebou cpal pružiny bud z jiné motorizace.třeba diesel,ty jsou silnější nebo možná i z jiného auta,protože tohle není možný taková nahrbená koza.Při nazutí rozmeru pneu 225/45/17 bys musel mít v podbehu max 2-3cm.Jak píše QPC při snížení pružinami o 40mm by byli lepší i kratší tlumiče,sehnal bys je za super cenu na Odkaz stojí 3000,- všechny a mám je já na Astře i Legi na Vectře a spokojený,jsou oproti serii cca o 2-3cm s kratšími písty,samozřejmě i tvrdší,ale fungujou.V kombinaci s pružinami o40mm od Jomu bych řek ,že to vyřeší tvůj problém.

odkaz na ty tlumiče přesně:
Odkaz B&tuning_kategorie=Podvozky&tuning_nazev_kategorie=&r1=Opel&r2=Vectra B&r3=Podvozky&r4=&stranka=1&koko=0

[ Upraveno Monday 22 March 2010 - 07:30:57 ]

Opel Vectra B 2.2DTI 16V SPORT -Prodáno
Opel Astra G 1.6 16V Sportive,3dv. přítulkyně-prodáno
Opel Vectra B 1,6 16V hatchback -Prodáno

Opel Vectra GTS OPC Line 2,2 DTi16v-prodano
Opel Astra Twin top 1,8 16v 103kW Cosmo-prodano
Opel Insignia 2.0cdti,Cosmo ST-prodano
Opel Vectra C OPC 2.8 V6 Turbo 225kW-prodano
Opel Astra J OPC 2015
Opel Insignia A OPC 2014
Opel Astra G Bertone 2000
Darry
Monday 05 April 2010 - 19:16:51 Citovat
Host
Zdravím pánové tak na to teda konečně došlo a výsledek uvidíte v odkazu níze. Neberte to jako machrování, nebo tak, ale já ji chtěl dovést ukázat již na sraz, ale nezadařilo se musel jsem focusem . Chtěl bych jeste jednou podekovat lidem co mi pomohli pri Generalni oprava X20XEV (viz clanek) a snad se nekomu budou nekdy hodit nejake moje fotky. Děkuju...

Odkaz

Odkaz
qpc
Monday 05 April 2010 - 21:32:54 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no vida,vypadá to tak akorát ..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1387 sec,0.1071 z toho dotazů.